pocieszenie

poezja rymowana, wolny wiersz, nierymowana, oda, sonety, treny hymny itp.

Moderator: Gacek

dean
Posty: 1379
Rejestracja: 2009-02-20, 16:29
Kontakt:

pocieszenie

Post autor: dean »

ile ty świata nosisz
miałem pisać wiersze
wielobarwne obrazy
uwieść cię łaknieniem
nienasyconą pieśnią
gdy ludzie zapadają się w sobie
a przecież znasz każdy jęk
maskę na twarzy
teraz już się wtul
nie potrafię mówić mądrze
więc się wtul w ten brak
co jest tylko mną
ann13

Post autor: ann13 »

dawno ci tego nie pisałam, no bardzo ładny wierszyk
chociaż trochę się zaniepokoiłam, że mnie można na 42 stopnie w cieniu i czułości złapać, ale z drugiej strony to pocieszające, że jeszcze się nie wzruszam przy wciąganiu dżdżownic nosem:P)
jaskir
Posty: 208
Rejestracja: 2009-08-07, 14:13
Kontakt:

Post autor: jaskir »

tego o Kacprze w ogóle nie wiem, o co ci szło (jedynie 4 zwrotka była w temacie, no może też 2 trochę);
a tu proszę taki dobry wiersz - od razu widać, że z życia wzięty i przez to bardzo sugestywny i prawdziwy, a to bardzo cenne;
co prawda już się przestraszyłem w przedostatniej zwrotce, bo słowo "bruk" mi stanęło przed oczami, ale na szczęście okazało się, że to "brak " :lol:

[ Dodano: 2010-05-24, 20:13 ]
*oczywiście nie zwrotce, a linijce
ann13

Post autor: ann13 »

tytuł tylko jakiś taki, jedna osoba otwiera przedramiona, bo druga szuka wsparcia, no albo obydwoje dmuchają na swojego guza, a potem się całują



z litości
dla siebie, a nie potrzeby ;)

mi by pasował balsam
jaskir
Posty: 208
Rejestracja: 2009-08-07, 14:13
Kontakt:

Post autor: jaskir »

aenka, jak widzisz wierszu "maskę na twarzy" to nie znaczy, że jest to wiersz o balsamowaniu :-/
i w ogóle zmyślasz, bo i o całowaniu nic nie ma, jedynie wtulanie jest uwydatnione (x2)
ann13

Post autor: ann13 »

oj dobra, no, czy muszę pisać wyraźnie, słówko w słówko z wiersza?, przecież i tak pisze się tylko połowę i półgębkiem, żeby zostawić coś na pracującą fantazję czytającego i jego własną analizę, więc sobie dośpiewam refreny, a myślisz, że jak oni się tak zaczną wtulać w siebie, to całowania nie będzie ?




panny krysi po ręku:P
balsam, bo jest blisko pocieszenia, ale można go też położyć dalej i niekoniecznie musi spełniać funkcję plastra na dupę, chociaż może, jest bardziej otwarty, ale nie zjełczały:P)
caroll
Posty: 388
Rejestracja: 2010-05-09, 14:51
Lokalizacja: z sąsiedztwa
Kontakt:

Post autor: caroll »

hmm, interesująca metamorfoza peela...jakby nieco czuły, nieco romanticzny, i to nic , że pod koniec 'wybrakowany' 8-)
jaskir
Posty: 208
Rejestracja: 2009-08-07, 14:13
Kontakt:

Post autor: jaskir »

aenka oczywiście jak każdy masz prawo do pełnej interpretacji i bawienia się sensami, wyobraźnią, całowaniem, a nawet zabalsamowaniem całości;
a w ogóle dałabyś próbkę swoich śpiewów refrennych, jak Graca dla Cebreiro , chętnie bym Cię posłuchał

caroll nie widzę tu metamorfozy, raczej rezygnację, ale pozytywną, bo akceptującą swoją bezilność i braki w mądrości;
ann13

Post autor: ann13 »

co ty jaskir, nie umiem tak melodramatycznie jak wojtuś i zanim bym doszła do awersacji, to pewnie trzy razy bym pękła ze śmiechu, poza tym, jak były nabory do kółka teatralnego, to zwiewałam się wyżyć na siatkówce






kolegi z niebiewskiego oka;)
jaskir
Posty: 208
Rejestracja: 2009-08-07, 14:13
Kontakt:

Post autor: jaskir »

jakby co to służę moimi szaro-zielonymi
z tłumu
Posty: 1664
Rejestracja: 2008-01-16, 21:49
Kontakt:

Post autor: z tłumu »

to tak jak z okularami, szuka sie ich a one spokojnie czekaja na nosie
I ♥️ gacek
dean
Posty: 1379
Rejestracja: 2009-02-20, 16:29
Kontakt:

Post autor: dean »

nie wiem jakby te wszystkie komentarze podsumować... może tak:
http://www.youtube.com/watch?v=0CzL4bT5 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=kw1eyreI4Nc
ale to bez związku może być... chyba jest... może... sorry, mam kłopoty z artykulacją...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości