eros versus erekcjato

Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

eros versus erekcjato

Post autor: Boob »

ludzie ludzie
kocham kocham
to ona to ona
Bogini
cnotami okryta i chwałą
Bóstwo
niedościgniona doskonałość
Brylant
bez skazy nieoceniony
myśli
moje wiciąż o niej
serce
moje wciąż do niej
życie
moje wciąż dla niej
dla Ciebie wszystko
wzniosła i jedyna


























































































naga prawda
a tergo.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Wyglada na to, ze to jest erekcjato.

tak sobie mysle, czy przypadkiem tekst, ktorego uzyles aby napisac swoj tez nie jest erekcjato, he, he

Idzie to tak:

bo to ona wciaz ona
tarcza niezwyciezona
promieniami okryta i slawa
mysli nasze wciaz o niej
serca nasze wciaz do niej
wszystko dla niej
dla ciebie Warszawo

kiedy na to patrze to widze, ze 100 erekcjat mozna z tego zrobic; ilez to rzeczy moze sie pojawic zamiast nazwy naszej stolicy, ho, ho, ho
cudzy

Post autor: cudzy »

Witam. Szkoda, że nie mam możliwości wglądu do pracy w chwili komentowania. Jeśli mam być szczery, Twoja praca, to dno, dno literackie rzecz jasna. Pewnie zastanawiasz się dlaczego. Już argumentuję. Może zacznę od strony estetycznej, która odpycha. Środki stylistyczne w poezji stosowane są, jako coś, co upiększa tekst, dodaje mu wartości - u Ciebie nagminne stosowanie powtórzeń, nagminne stosowanie przerzutni sprawia, że czytelnik jest po prostu zniesmaczony, znuzony. Prowadzi to do tego, że wszystko to, nad czym tyle pracowałeś staje się bezwarościowe. Przejadło mi się. Jeżeli chodzi o treść ? Na myśl nasuwa mi się kilka przymiotów, którymi byłbym w stanie określić Twój tekst, mianowicie : kicz, banał, powierzchowność. Mogę również zarzucić, ze przez beznadziejną formę zaburzasz wszelką możliwą rymtikę. Wybacz, ale ja tego nie kupuję - właśnie po takich pracach, jak ta, tutejsz redkcja winna zastanowić się nad wprowadzeniem selekcji tekstów dodawanych na portal.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Ale ostro wszedles tu do nas!
Witaj nowy!
Moze pokazesz cos swojego?
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

cudzy, powinnienes jeszcze skomentowac 999 tekscikow
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Witam! cudzy dziękuje za krytykę ale generalnie tak szczerze mam to w dupie czy Ci się podoba czy nie. Trochę w ramach wolnego czasu czytałem na temat poezji i ten Twój wykładzik nt. środków stylistycznych, estetyki, powtórzeń, rytmiki etc. jest zbyteczny tymi górnolotnymi wypocinami nie robisz na mnie wrażenia. Na marginesie te zarzuty można by kierować do wielu tu zamieszczanych tu tekstów. Jeśli znajdziesz adres do tutejszej redakcji to napisz zażalenie mogę nawet ci pomoc jeśli chciałbyś zachować tryb kpa. Rozumiem i wybaczam, że nie kupujesz.
a tergo.
ann13

Post autor: ann13 »

cudzy, nie lubię tak prostacko, ale czasami mi wypadnie, bo myślę że na http://wpmt.pl/prace/wiersze/erotyk-20614
tamt redkcja też powinna się zastanowić, czy nie zrobiłeś sobie u nich kosza na śmieci
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

ja pierdziele, google jest straszne, ale jeszcze straszniejsi sa ci, ktorzy potrafia je wykorzystac.
Anno, przerazasz mnie czasem...
ann13

Post autor: ann13 »

wojciechu, z matematyki byłam kiepska, z logiki, wiązania i układania już o wiele lepiej mi szło, żeby nie powiedzieć, znakomicie, bo przezawsze miałam upodobanie do każdego szczegółu (oczywiście dostrzeżonego proporcjonalnie do mojej marnej miary;) w związku z tym nie mogłam nie przeoczyć napisu spod kreski Pozdrawiam. Zuo_Cudzy
a dalej poszło jak po maśle ;)
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Co nie zmienia faktu, ze mlody ma potencjal, tylko ma problemy ze soba, zreszta to widac w jego tekstach/wierszach.
Uzywa specyficznego slownictwa do zobrazowania przemyslen.
Moze walnie kiedy jakie ere...
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Margot można by dyskutować czy aby Warszawa też, fakt tekst daje pewne możliwości dopasowania awersacji, nie spodziewałem się jednak, że akurat ten tekst wywoła jakąkolwiek dyskusje i zainteresowanie nawet te negatywne.


fajnie że 'poeta' Robercik z Kleczewa wpadł do nas
a tergo.
ann13

Post autor: ann13 »

nie wierszach/tekstach, wojciechu, pracach
no, o bogach, chyba

ale ja myślę, że tak, czy siak, trzeba mu, komuś pozwolić na własne zdanie i je uszanować (choćby dlatego, że cudzy wytłumaczył, nie użył lakonicznego stwierdzenia) zajrzałam z ciekawości, co pisze, ale strasznie nie cierpię, jak się ocenia, to co piszę w komentarzach przez to co piszę poza nimi, bo uważam, że to niesprawiedliwe jest, więc i drugiemu tego nie zrobię;)
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Boob, ja zacytowalam istniejacy juz wiersz, znany mi od dziecinstwa. Tak duzo z niego jest u Ciebie, ze nie chce mi sie wierzyc, ze Ty go nie znasz. Chyba uzyje google i znajde caly ten wiersz z autorem wlacznie. Naprawde az taka kongenialnosc? Czy to mozliwe?

[ Added: 2013-01-16, 22:35 ]
I okazalo sie, ze to sam Konstanty Ildefons i jego wiersz "Warszawa". Uwielbialam go na przelomie podstawowki i liceum i do dzisiaj, jak widac, siedza fragmenty Galczynskiego w mojej glowie.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Masz rację Margot nie pamiętałem tego wiersza a w treści mojego tekstu pojawiają się wersy z wiersza Gałczyńskiego. Przepraszam Ciebie i czytelników za tę sytuację.
a tergo.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

to, co ja zacytowalam i z czego Ty pozwoliles sobie zrobic sciagawke, niedokladna ale jednak, to ostatnie dwie zwrotki tego wiersza
takie mam podejrzenia i strasznie jestem ciekawa Twojej uczciwej odpowiedzi
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Proszę o usunięcie tematu z portalu.
a tergo.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

oki, fajny z Ciebie koles, Wiesku
dzieki za uczciwosc

[ Added: 2013-01-16, 22:49 ]
Boob pisze:Margot można by dyskutować czy aby Warszawa też, fakt tekst daje pewne możliwości dopasowania awersacji, nie spodziewałem się jednak, że akurat ten tekst wywoła jakąkolwiek dyskusje i zainteresowanie nawet te negatywne.

tylko dlaczego najpierw chciales isc w zaparte?
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Ty mi tu nie manipuluj Wieslawem Malgorzatko, to raz, a Ty Wieslawie wiedz, ze Twoj utwor zostanie po wieki wiekow amen :P

No chyba ze cos chcesz poprawic ;)
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Nic podobnego uważam, że tekst daje takie możliwości nie próbowałem jednak tym postem zrobić 'unik'. Bez dyskusji przyznałem Ci rację.
a tergo.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Boob pisze:Masz rację Margot nie pamiętałem tego wiersza a w treści mojego tekstu pojawiają się wersy z wiersza Gałczyńskiego. Przepraszam Ciebie i czytelników za tę sytuację.
Strasznie smieszne jest pierwsze zdanie. Jakbys nie umial powiedziec wprost, ze zwalales. Bo gdyby nie to bys przeciez nie przepraszal, prawda?
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Dzięki Wojciechu , Margot ma racje dałem dupę! Głupio się z tym czuje.
a tergo.
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Ale za darmo dales czy cos skasowales chociaz?
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

I bardzo dobrze i powinienes sie czuc glupio, bo nie doceniles inteligencji i wiedzy innych uzytkownikow portalu. :-P
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Margot nie prawda doceniam inteligencje wszystkich będących tu użytkowników czy czytelników. Ale zasługę na taką uwagę z Twojej strony.
a tergo.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Dosc! Zaczyna mnie mdlic, ze Ty sie az tak wstydzisz teraz.
Skonczmy i dobranoc.
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Rznales powaznie Wieslawie Ildefonsa?
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Jezeli tak, to proponuje uzupelnic setka utworow ten link:
viewtopic.php?t=152

zeby bylo co poczytac i podumac :P
ann13

Post autor: ann13 »

kurde, nie spodziewałabym się

bo to ona wciaz ona ---> to ona to ona
tarcza niezwyciezona
promieniami okryta i slawa ----> cnotami okryta i chwałą
mysli nasze wciaz o niej--> myśli moje wciąż o niej
serca nasze wciaz do niej ----> moje wiciąż o niej serce
wszystko dla niej ---> moje wiciąż o niej serce, moje wciąż życie,
dla ciebie Warszawo


http://galczynski.kulturalna.com/a-7150.html
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

wersy Gałczyńskiego w kontekście zostały użyte w sitcomie tv , producent w końcówce nie zamieścił informacji, że wykorzystał fragmenty jakiegoś utworu wraz z podaniem nazwiska autora. Zapisałem je ( dość dawno temu) i teraz jak się okazuje niefortunnie wykorzystałem. Chciałbym znać i pamiętać każdy wiesz ale niestety jest to niemożliwe. Wojciechu odpowiadając na Twoje pytanie : pośrednio tak a Margot miała rację , że mnie wypunktowała. Ta wpadka powoduje moje wykluczenie z użytkowników portalu i zsyłam się na zasłużoną banicję.
a tergo.
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Nie przesadzaj.
Wystarczy pokuta jaką Ci wyznaczy Margot.
Pozdr.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Na pizdzicje, wkleisz Galczynskiego duzo utworow pod linkiem wklejonym przeze mnie i bedzie hit :P
bo mamy tutaj tylko jeden
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Boob pisze:wersy Gałczyńskiego w kontekście zostały użyte w sitcomie tv , producent w końcówce nie zamieścił informacji, że wykorzystał fragmenty jakiegoś utworu wraz z podaniem nazwiska autora. Zapisałem je ( dość dawno temu) i teraz jak się okazuje niefortunnie wykorzystałem.
Zrozumialam teraz, dlaczego troche dziwnie i nie wprost odpowiadales na moje jednoznaczne zarzuty.
Nie warto sciagac, jak widzisz, z zadnego miejsca.
Cokolwiek opublikujesz, musi byc Twoje i tylko Twoje.


Wojtku, no popatrz, przeciez wiersz K.I.Galczynskiego, ktory wkleil Waldi ma zaskakujacy ostatni wers, prawie awersacja, he,he.
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Jako olsztyniak cieszę się że Pan Gałczyński zawitał na te łamy,
zresztą dzięki Boobowi. Uprzedzając działania Booba wkleję fragmenty
przepięknej Kroniki Olsztyńskiej.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Andreas, a byles w tej slawnej lesniczowce Pranie? Czy tam jeszcze urzeduje corka mistrza Ildefonsa - Kira Galczynska?
Jak byles to opowiedz.

A w Kronice Olsztynskiej jest duzo ladnosci, fakt.
Np. jablka jak twarze niemowlat deszczowi sie bardzo dziwia

[ Added: 2013-01-17, 20:25 ]
andreas43 pisze:Jako olsztyniak cieszę się że Pan Gałczyński zawitał na te łamy,
zresztą dzięki Boobowi. [/i].
Nieprawda, dzieki mnie.
Boob, jak sie okazalo nieswiadom byl.
ann13

Post autor: ann13 »

boob, w sumie, zdarza się i w najlepszej rodzinie



















przynieść podrzutka do okienka życia :P)
bardzo dobrze, że wymierzasz sobie karę, bo i ci się należy, ale wystarczy, jak się skażesz napisaniem trzech, super erekcjato, pod rząd






belki:P)
z mojej strony, jest ci wybaczone,
a kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem
w bałwana;)
ja uważam ten temat za zamknięty i więcej tu nie zaglądam
roxy.mjuzik

Post autor: roxy.mjuzik »

Jak mało wam trzeba - wystarczył jeden komentarz do "utworu", żebyście mieli o czym pisać.
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Margot pisze:Nieprawda, dzieki mnie.
Słusznie, dzięki Tobie.
Leśniczówką Pranie zarządza obecnie, chyba od 2003r, poeta Wojciech Kass
z żoną Jagienką.
Jest dyrektorem Muzeum K.I. Gałczyńskiego i prezesem Stowarzyszenia Kulturalnego.
Ja byłem tam jeszcze w ubiegłym wieku za czasów Kiry Gałczyńskiej. Cóż powiedzieć, tam jest odpowiedni klimat i na wodzie i w lesie, aż chce się marzyć.
Warto zajechać latem, kiedy są organizowane liczne imprezy kulturalne i pobyć chociaż kilka dni.
Margot pisze: jablka jak twarze niemowlat deszczowi sie bardzo dziwia
a las liściasty jest jak pokój kobiety, choć nie dodaje, że w takim lesie jest dużo kleszczy i kilka złapałem jako błędy w tekście, niestety.
Ta poezja oddaje klimaty Puszczy Piskiej, jeziora Nidzkiego i pięknej ziemi Warmińsko-Mazurskiej, przy czym trzeba pamiętać, że w latach pięćdziesiątych,
było się tam znacznie bliżej nieskalanej natury.
PS.
Zauważonych przez ciebie błędów w wyedytowanym tekście Kroniki olsztyńskiej, nie mogę sam poprawić, więc proszę o to Moderatora.
Pozdrawiam.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Dzieki Andreas.
Pozdrowka.


Boob, Wiesku, nie wyglupiaj sie z banicja. Z mojej strony jest Ci wybaczone. Kajales sie zreszta nalezycie. Los bywa slepy czasem i my niestety takze.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Od momentu mojej wpadki i złożonej deklaracji nie czytałem kolejnych komentarzy. Zrobiłem to dzisiaj chociaż chciałem być konsekwentny w postanowieniu. Dziękuje, że "nie rozjechaliście" mnie do końca. W odróżnieniu od mojej osoby na tym portalu są userzy którzy posiadają dar tworzenia. Przez wrodzoną skromność nie napiszą o sobie, nie potwierdzą też, że są poetami. Ja pracuję w biurokracji, otaczajacy mnie świat zawodowy to pisma urzędnicze o specyficznej treści, zwrotach, akapitach, paragrafy, umowy , aneksy etc. Piszę o tym,
bo moja obecność na tym portalu to próba ubrania innej skóry... Stąd tak wielki wysiłek aby napisać coś sensownego, coś co spowoduje, że zatrzyma Waszą uwagę. Każdy szuka inspiracji w czymś innym dla wielu wypełnia ich serca i duszę.
Ja potrzebuję "wsparcia" dlatego oglądam, czytam i obserwuję. Nie należę do "weteranów" tego portalu chciaż jestem tu już kilka lat i pewnie zabrzmi to banalnie to "lubię" tu zaglądać. Co do zadanej "pokuty" przez ann może uda mi się coś napisać choć w tej chwili jest to trudne bo wciąż w tej "sprawie" nie czuje się sam ze sobą dobrze.dzięki. pozdrawiam
a tergo.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Witaj, witaj! Naprawde ucieszyl mnie Twoj "powrot". :-)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

boobku wiesz dlaczego bicie konia nie jest nudne?
bo kazdy wytrysk jest inny, nie ma dwoch takich samych, dlatego wiekszosc wali konia z ciekawosci.
tak samo jest z erekcjato, teksty sa podobne albo takie same, awersacja jast podobna albo taka sama ale kazde erekcjato jest inne
nie ma dwoch takich samych wytryskow tak jak i nie ma dwoch takich samych erekcjato
kto nie probuje ten tego nie doswiadczy
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Boob pisze:Ja pracuję w biurokracji
- to super, chyba że masz dość pisania po pracy.
Biurokracja niesie wiele ciekawych tematów, które przebijały się w Twoich komentach. Przelewaj je tylko na przysłowiowy papier i pojawiaj się częściej, bo tu jest zbyt pusto. ;-)
Nie ubijesz nawet myszki, a co tu mówić o koniu.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

margot witaj jest mi miło, że mój "powrót" ucieszył Cię, muszę jednak napisać , że jestem pod wrażeniem Twojej pamięci skoro utrwaliłaś sobie wiersz Gałczyńskiego, ja jedynie pamiętam z lat szkolnych nieśmiertelne wersy inwokacji do pewnego momentu,dzięki, pozdrawiam,

fobiak jak zwykle jesteś niekonwencjonalny w doborze porównań i pewnie masz rację , że bicie konia nie jest nudne i każdy wytrysk jest inny ale plama po nim zawsze pozostawi jakiś znak...

andreas nie wiem czy mam aż takie poczucie humoru żeby pisać o biurokracji ale dzięki za sugestie
a tergo.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

boobku znam czytelnikow ktorzy erekcjato pozeraja i zadnej plamy nie maja
dajcie zyc grabarzom
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości