ZaRAJaj się światem dziecko

poezja rymowana, wolny wiersz, nierymowana, oda, sonety, treny hymny itp.

Moderator: Gacek

Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

ZaRAJaj się światem dziecko

Post autor: Wojciech Graca »

Chodź ze mną dziecko moje,
Póki patrzysz mi w oczy,
A wzrok przed mym nie zboczył
Był nawet przed tym co roję
Pędzlem umysłu Ojca
Na płótnie Twego Życia.

Wyjdź z kojca! Po odkrycia,
Jak zbłądzisz, użyj wzorca.

Ale Tato, gdzie będziesz?

Popatrz, gdybyś wziął nerwy,
Wylewał je bez przerwy,
Nie słowotokiem wszędzie,
Ale tylko na kartce,
W jakich barwach są one?

No ciemne i czerwone...

Wierz mi dziecko, że od lat,
W oczodołach ludzkości,
Robię wszystko aby świat
pobrudzony na kartkach
Kolorami słabości,
Zamalować chociaż tak,
Byś w zwierciadłach, co spotkasz
Ujrzał Boga od środka.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

dobry wiersz. jest w nim nadzieja , wiara i pytanie. z perspektywy czasu zastanawiam się czy jestem wzorcem dla moich synów a jeśli tak na jak długo i czy do końca. Jeśli mnie, nas zabraknie wzorcem będzie Bóg? nic nie znaczymy bez wzorców jesteśmy zbyt słabi i wchłonie nas cywilizacja. pozdrawiam
a tergo.
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Dziękuję Boobie. Moim zdaniem kluczowe są nie tylko momenty powtarzalne, o ile są, a dlatego, że za pomocą codziennych rytuałów można przemycać tzw. Uniwersalne Wartości, Wzorce. O tyle również istotne są te wszystkie intymne przeżycia, których doświadczyliście razem, a na które osoba Ojca zareagowała, jak zdecydowała. Młody adept życia będzie decydować sam i opcji ma mnóstwo. Na pewno będzie dla niego Ojciec wyznacznikiem według mnie, ale czy wzorem? Oby nie ;)
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Jeżeli tak chowasz swoje dzieci to super tato Wojtku. I fajnie, że wolisz pokazywać palcem na świat a nie na siebie. No i wiesz jak cenne jest to, by twój dzieciak ufał ci. Kurcze, nie mam własnych dzieci ale zawodowo /no wiesz pedagogika, psychologia i całe lata zastanawiania się nad tym jak wychowywać zdrowe i twórcze dzieciaki/ niewiele więcej wymyśliłam niż ty w twoim wierszu. Różnimy się tym, że ja nie włączałam nigdy Boga w moje o tym myślenie.
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

zeby choæ ten prapierwotny wzorzec siê osta³, ¿e dziecko jest stworzone z matki i ojca. nie z matki i matki nie z ojca i ojca. z³a i cierpienia i tak sie nie pozbêdziemy i nie pomoze nam w tym zadna nawet najswietsza 'rodzina homoseksualna'.
ziutek
Posty: 14
Rejestracja: 2022-08-27, 05:11
Kontakt:

ZaRAJaj się światem dziecko

Post autor: ziutek »

Wojtek ja tam nie wiem co miales na mysli. ale musze cie troche rozczarowac. male ludzie (dzieci) to ewolucyjnie przystosowane do kombinowania male skurwysyny. obserwuja duze ludzie (jeleni) i robia tak zeby ci drudzy zapewnili im bezpieczne warunki do czasu az same przeksztalca sie w jelenie. nie wiem jakie teraz sa ustalenia w temacie produktywnosci bilogocznej odnosnie homo sapiens globalnie ale w europie jest tragicznie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości