Ciąg Fibonacciego (1,1,2,3 ..)

twórczość niedokończona, niesklasyfikowana, nieformalna, tematy nieaktualne, zaniechane, niedające przyporządkować się do żadnego działu, miejsce ucieczki Józia z Gombrowicza
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Ciąg Fibonacciego (1,1,2,3 ..)

Post autor: borowik »

Pod poniższym linkiem przeczytać można całe opowiadanie. Znów okazało się niestety, że na forach literackich nie da się wkleić całości ze względu na ograniczoną ilość dopuszczalnych znaków na post. Może kiedyś znajdę odpowiednie miejsce.

https://piszemy.pl/viewtopic.php?f=17&t=17810

Chciałem się również pochwalić, że zgłosił się do mnie znany jugosłowiański reżyser, Drażen Filmowić, który chce przenieść "Ciąg Fibonacciego" na ekran. W przyszłym tygodniu rozpoczną się zdjęcia próbne.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Hej, a może sam spróbujesz zrobić chociaż niewielki film na podstawie tego, co napisałeś?
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: borowik »

Dražen Filmović, wirtuoz kina niezależnego, wielokrotny laureat festiwali offowych przesyła pozdrowienia użytkownikom portalu erekcjato.eu. Rozpoczął pracę nad ekranizacją trzeciego rozdziału mojego opowiadania. Tytuł roboczy filmu to "Strefa Kafczysyna".
Dražen zaprasza do zapoznania się z pierwszymi zdjęciami próbnymi do swojego kolejnego dzieła.



Strefa Kafczysyna
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: nanie »

to się nazywa spacer z psem:P

fajnego masz tego piesia, sukę?,
no i nie z hodowli, fiu, fiu, zaimponowałeś mi :)

i ci pozazdrościłam takiego kompana, do wszelkich aktywności fizycznych, niestety swoją, muszę już popychać aby szła, niżby się miała wyrywać za patykiem, ale pływać nadal lubi, uwielbia, w spokojnej wodzie, morza się boi

pamiętam też staruszeczka, którego wklejałeś na liternecie, w jakiejś bandance był, chyba :)
Obrazek
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: borowik »

To jest rasa kaszubska, z charakterystycznym czarnym podniebieniem, z hodowli w Egiertowie. :)

Drażen sprawdza ją w roli tytułowej. Najistotniejsza i zarazem najbardziej efektowna scena z jej udziałem to gonitwa za sarną, od biedy za zającem. Natrafia jednak na utrudnienia, charakterystyczne dla kina offowego i nie łatwo jest taki moment uchwycić na kamerze.
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: nanie »

ten drażen to chyba głuchoniemy jest, jeszcze nie widziałam takiego braku komunikacji werbalnej pomiędzy aktorką, a reżyserem :P
Obrazek
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: borowik »

Ewidentnie nie masz pojęcia o niezależnej sztuce filmowej. Drażen zawsze stawia na swobodną interpretację scenariusza przez aktorów. Daje odtwórcom poszczególnych ról możliwość wczucia się w graną postać. Zachęca do improwizacji. To nie jest Hollywood.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

I like you so much, Drażen. :-D
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: borowik »

Drażen przesyła pozdrowienia użytkownikom portalu erekcjato.eu. Pragnie poinformować, że prace nad ekranizacją "Ciągu Fibonacciego" trwają i niedługo będzie można obejrzeć efekt końcowy w najlepszych kinach w całej Europie. Mimo natłoku obowiązków, Drażen znalazł czas i nagrał krótką etiudę filmową dla swoich polskich fanów, w szczególności dla miłośniczki polskiego morza, Margot.

the Waterdog
sanitar

Post autor: sanitar »

Bardzo dużo informacji na ten temat znajdziecie tutaj https://notatek.pl/informacje/Ci%C4%85g-Fibonacciego także jak ktoś jest zainteresowany tematem to z pewnością Notatek.pl okaże się pomocnym źródłem informacji.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość