bucofotacja science fiction o wymierajacych gatunkach

artykuł, kronika, reportaż, polemika, felieton, recenzja, wywiad, relacja, formy dziennikarskie, wlasna publicystyka na kazdy temat

Moderator: anty-czka

Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

bucofotacja science fiction o wymierajacych gatunkach

Post autor: Boob »

Niedaleka przyszłość. Gwałtowny rozwój przemysłu spowodował industrializację wielkich aglomeracji kosztem środowiska naturalnego. Zniknęły tereny, na których słonie występowały w swoim naturalnym środowisku, człowiek wyparł je z afrykańskiej sawanny i indyjskich lasów. Wyrzucone ze swojego naturalnego środowiska w odwecie wkraczają na tereny zamieszkałe przez ludzki gatunek. Powodując coraz to większe śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Prezentowane zdjęcie przedstawia typową aglomeracje miejską z okresu przedwojennego, zabudowa szeregowa, elewacje budynków stylizowane ozdobnymi elementami architektonicznymi. Ubytki na powierzchni tynków, złuszczona farba, zniszczona ramy i skrzydła okienne wskazują, że minęły już dawno czasy świetności i rozkwitu tego miasta. Budynki są opustoszałe otwarte okna wskazują, że ich mieszkańcy opuszczali swoje siedziska w pośpiechu. Tak postępują ludzie w obliczu realnego i gwałtownego zagrożenia. Dzień zbliża się ku końcowi, niewielkie stado słoni wychodzi z ukrycia w poszukiwaniu pożywienia. Ulice to ich główne żerowiska. Zmiana środowiska spowodowała, że musiały dostosować się do nowego pożywienia. Â?ywią się odpadkami z ludzkich domostw, padliną, nie gardzą też ludzkim mięsem. Szarża tego stada okazał się kolejny raz skuteczna…
Trudno określić, który z gatunków ma większe szanse na przetrwanie? Czy homo sapiens razem ze słoniem znajdzie się czerwonej księdze zagrożonych gatunków? Nie zapominajmy jednak, że przewaga gatunku ludzkiego tkwi w potędze mózgu.
a tergo.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

dobra ironia, mogles wszystko dowalic co ci lezalo na sercu, zapomniales o dywanikach na balkonie, neoklasystycznej architekturze z konca XIX wieku, maszcie radiowym, stracie energii, przez slaba izolacje i nieocieplane okna
dajcie zyc grabarzom
elutka

Post autor: elutka »

podoba mi się proza w Twoim wydaniu. styl, kompozycja i zwięzłość.
no i wspomniana ironia.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

elka to nie proza to raczej minifilozofia, sceptycyzm
dajcie zyc grabarzom
elutka

Post autor: elutka »

"Prozą nazywamy również myśli sprecyzowane językiem literackim, lecz nie podzielone na wersy, strofy, wersety, nie zawierające rymów."
elutka

Post autor: elutka »

mowa niewierszowana
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

byc moze, proza to bedzie jesli autor przekaze prawde
a tutaj sa podane problemy, zmuszajace do myslenia, podane w sposob nieprawdziwy, luzne mysli, rozmyslanie nad naturalizmem, planeta, w erze kapitalistycznego zabijania ekologii
dajcie zyc grabarzom
elutka

Post autor: elutka »

Boooooooooob!!!! Help i powiedz, czy napisałeś to prozą, czy nie. Bo Fobiak mnie nie przekonuje.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

witaj
elutka i fobiak!
dzieki za wizytę. nie spodziewałem się jakiejkolwiek reakcji jeśli chodzi o ten tekst. ann13 bardzo dokładnie sprecyzowała definicję bucofotacji. to wbrew pozorom trudne zadanie. ad vocem , fobiak piszesz, że utwór jest nośnikiem nieprawdy wobec tego jak odniesiesz się do wizualizacji czyli zdjęcia jest prawdziwe czy nie. pozdrawiam serdecznie.
a tergo.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

Elutka
dla mnie to jest proza w tzw. szerokim ujęciu.
a tergo.
elutka

Post autor: elutka »

no.
a w ogóle, to byś był niezły w felietonach.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

elutka!
czas przeszły jest tu właściwym określeniem. chciałbym coś umieć napisać.
a tergo.
elutka

Post autor: elutka »

no toż umiesz
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

w bucofotacji nalezy sie wglebic w teks aby stwierdzic jego pizdowatosc, bucofaotacja nie jest proza tylko wolna filozofia aby to udowodnic, nalezaloby ja zdekonstruowac co jest w tym przypadku splunieciem lezacemu w oko. o dekonstrukcji juz powiedzialem swoje
ale nie powiedzialem, ze jest tu kilku takich, ktorzy nie wiedza kim sa
czyli filozofami
http://e-poezja.pl/forum/3069_literatur ... kusji.html

[ Added: 2009-02-24, 16:53 ]
sam poczatek
"Niedaleka przyszłość." jest stwierdzeniem filozoficznym a nie literackim
aby to bylo literackie stwierdzedzenie to nalezaloby cos dodac, zakonczyc zdanie
np. Niedaleka przyszłość milosci
Niedaleka przyszłość zycia
itd...
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

haha, tak mnie zastanowiło przez moment, czy to prawda jest?, bo ostatnio opuściłam telewizor

z piątego piętra:P)
no ale tytuł mi podpowiedział
boob, nie wypada cię nie pochwalić, bo straciłeś cnotę, brakuje mi trochę luzu, kanalików, które idą w kierunku może rozwestchnionego wspomnienia o życiu seksulanym faraońskich mrówek, i jaki ono miało wpływ na budowanie piramid z kości słoniowej, bo tekst jest strasznie ścisły, ale na szczęście nie zrobiłeś z niego wypracowania z polskiego



wyparł je z afrykańskiej sawanny i indyjskich lasów. Wypierane
można by zamienić jedno np. na wyrzucane, wywalane, wypchane, przepędzone, usunięte
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ja pierdole ale cie czytaja
jutro bedziesz mial z 200 odslon
a moze i wiecej
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

fobiak !
nic podobnego , jesteś na ere jak katalizator to ważny element procesowy tego portalu twoje posty mają tzw. "smaczek"

witaj ann!
dzięki za cenna uwagę. szkopuł polega na tym, że to zdjęcie nie jest fotomontażem, tytuł miał być odrobine prowokacyjny. pozdrawiam
a tergo.
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Boob, licho bo malo
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

witaj
Wojciechu!
dzięki. może następnym razem.pozdrawiam
a tergo.
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Dobrze by bylo, bo najgorsze sa te restauracyjki, ktore serwuja pyszne jedzenie, tylko ze tego na talerzu jest tyle, ze tylko podraznia zoladek.
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Boob dobre.
Nie podyskutuję teraz z tekstem, bo...no bo cóś tam. Może później.
P.S. Wydaje mi się, że jeśli aglomeracja, to przymiotnik 'miejska' jest zbędny.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

witaj
anty-czka!
dzięki bardzo za wizytę. wciąż próbuję może w końcu coś "wypali". uważam, że to nie jest błąd ale dzięki twojej uwadze dokonam poprawki w tekście. pojęcie aglomeracji na początku tekstu potraktuję szerzej (łącznie jako skupiska) miast i wiosek sąsiadujace ze sobą.pozdrawiam
a tergo.
ann13

Post autor: ann13 »

ja bym powiedziała, że przewaga, jest nie tylko w ludzkim mózgu, ale też w dopracowanym w drobnych szczegółach, czasem pokremowanym ciele, od linii papilarnych zaczynając, na meszku na łopatce kończąc, bo jakby słoń miał mózg człowieka


to ciągle problem z obraniem kartofli;)
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

witaj
ann ;-)
haha.Â?eby rozpocząć z Tobą "dyskusję" trzeba być w niezłej dyspozycji intelektualnej i fizycznej a ja dzisiaj nie zrobiłem porannego joggingu i boję się , że mi dołożysz. Swoja drogą chciałbym zobaczyć taki numer w którym słoń obiera kartofle po tym jak wcześniej nakremował swoją skórę. pozdrawiam serdecznie.
a tergo.
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Â?e się wtrące, gdyby słoń miał mózg człowieka, to zbiłby majątek na swoich zębach, a i stać byłoby go wówczas na zakup już obranych ziemniaków.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

haha
Wojciechu ja posunę się dalej w tych rozważaniach. Gdyby słoń miał mózg człowieka to zbiłby niezły kapitał na swoich kłach sprzedając je kłusownikom
a tergo.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości