mam problem

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

mam problem

Post autor: fobiak »

mam problem z tym
niech mi kazdy napisze czy to jest erekcjato czy nie
czekam krotko

Wakacyjne erekcjato:

rdzawy piasek
cztery paluszki
leniwie rozłożone

zielona skóra
wreszcie zażywa odpoczynku
wprost z szyi wyrastają
czułki zakończone oczami

zatrudniony na służbie aniołek
kojącą dłonią
chłodzi nieziemskie umysły
po czym
idzie do nieba





























































iracka wioska



Pozdrawiam, autor: alx d

[ Added: 2008-09-01, 21:29 ]
no co?
wpisujcie sie, dlaczego tje
lub dlaczego tnje
dajcie zyc grabarzom
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

to jest erekcjato, bo tekst opowiada o ufoludku na wakacjach a pote, sie okazuje ze to masakra w wiosce w iraku.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

jestes pewna, ze tnjr?
dajcie zyc grabarzom
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

rebusoto jest wtedy kiedy tekst jest taka troche zagadka, kiedy niewiadomo dokladnie o czym autor mowi, i kiedy czeka sie na awersacje zeby zobaczyc czy to byla mowa o kobiecie o komecie o samochodzie czy o wiolonczeli.
A tutaj sprawa jest ciekawa, tutaj jest ufoludek na wakacjach, ktory wyleguje sie na piasku, to jakby pewnik, zielona skorka, cztery paluszki, czulki i jeszcze uslugujacy aniolek, to jest zamkniety obraz.
i co i okazuje sie ze to nie wakacje na marsie tylko masakra w wiosce na ziemi.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

no dobra, ale jak sie ma ten tekst po odslonieciu awersacji?
co z tym masjaninem?
jak sie ma aniolek odnalezc na nowo w tekscie, jesli nowym tekstem sa rozszarpane ofiary?

aniolek by sie jeszcze przemknal bo moglby to byc jakis wiejski terrorysta z rozkami ale co z tym ufoludkiem?
co po odslonieciu awersacji maja znaczyc te czulki?
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

mam problem

Post autor: Boob »

Może przekaz jest taki: ufoludek jest na "wakacjach" na Ziemi konkretnie w Iraku (świadomie lub nie, chodzi o miejsce). Opis miejsca i wygląd ufoludka pierwsza i druga strofoida. On staje się "uczestnikiem" akcji w irackiej wiosce czyli działań wojennych ( wydarzenie gwałtowne, dla niego niespodziewane) i zostaje śmiertelnie ranny. Aniołek w służbie ( służba - wojskowa) to może być kapelan wojskowy potocznie anioł (lub sanitariusz, sanitariuszka) ma charakterystyczny wyglad np. wypustki na kołnierzu tj. krzyż lub ubiór który może kojarzyć się z aniołkami. Niesie mu pomoc, lub ulgę kojącą dłonią (dotyka czoła lub daje rozgrzeszenie, trzyma go za czułki i takie tam inne bzdety) chłodzi nieziemskie umysły czyli naszego ufoludka. Po czym idzie do nieba bo sam zostaje zabity w czasie tej masakry. Ja mam watpliwości czy to jest erekcjato. Moim zadaniem zaskoczenie jest już w tekście bo odsłania nam ufoludka na Ziemi a to nie jest rzecz powszechnie przyjęta. Byc może gdyby awersacja polegała na "ujawnieniu" ufoludka np. zamknął jego czułka albo "coś w tym stylu" byłoby zaskoczeniem.Pozdro. ;-)
a tergo.
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

po odslonieciu awersacji tekst ma sie dobrze a czytelnik roznie.
Marsianin to juz nie jest marsjanin - to jest zmasakrowane od wybuchu bomby, pocisku czy miny cialo, obraz rodem z piekla, gdzie nic juz nie jest na swoim miejscu, gdzie czesci ludzkiego ciala dzwierciedlaja chaos,
tez sie zastanawiam czy w iraku sa slimaki, bo wojna nie oszczedza nikogo, gina nie tylko ludzie ale tez przyroda.
Aniolka w tekscie po awersacji mozna potraktowac calkiem powaznie w tym sensie ze jest to aniolek stroz dziecka ktore zginelo. Tutaj w sytuacji bardzo kryzysowej i trudnej jaka jest nagla, tragiczna smierc aniol apelnia funkcje posrednika miedzy tym co bylo a tym co sie dzieje w godzinie smierci i tuz po niej (chlodzi neiziemskie umysly).

Boob :) jakos mnie nie przekonuje zabity ufoludek-turysta na wojnie w iraku, rdzawy piasek to maja na marsie :)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

dobrze sobie z tym poradzilas i teraz mi lyso
bo ja tego nie zobaczylem
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

mam problem

Post autor: Boob »

witaj
m_r
Może Czerwona planeta to w rzeczywistości rdzawy piasek ale czy to ma oznaczać, że jedynie tam jest rdzawy piasek. Opis "zmasakrowanego dziecka" w ere budzi natomiast moje wątpliwości (może tak wygląda ciało po ataku gazowym co miało miejsce w Iraku). Twoja interpretacja jest przekonująca.Pozdrawiam. ;-)
a tergo.
ann13

Post autor: ann13 »

rdzawy piasek, to pewnie krew, a interpretacja świetna, przed nią miałam napisać tnje, podając powody, ale zostały zmiażdżone, to nie musi być dziecko, anioł przychodzi po tych, którzy nie żyją
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

boob, myslisz, ze w interpretacji m_r sa dziury?
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Ufoludki mają trzy palce, więc w tekście jest przekłamanie.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

antyczka, jakie przeklamanie, czy palce cos tutaj symbolizuja?
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Tak w ogóle to palce symbolizują bardzo wiele. Ale ja nie o palcach a ich ilości tą razą












sobie żartuję.
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

E.T. mial cztery palce :)

po zakonczeniu dzialan wojennych irak zostal podzielony na cztery strefy, nad jedna przeciez czuwaly tam niby wojska polskie.
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Przepraszam. Napadła mnie głupawka chyba jako odreagowanie stresu. Od tej chwili się nie wygłupiam.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

antyczka skometuj to erekcjato
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

mam problem

Post autor: Boob »

wprost z szyi wyrastają
czułki zakończone oczami

W takim razie tu jest przekłamanie autora może zamierzone, żeby wlaśnie czytelnik zinterpretował podmiot jako istotę pozaziemską.
Ann ma rację rdzawy piasek to ślady po krwi (ale w takim razie ciało zmasakrowane, rozerwane na szczątki, pokaleczone okrutnie czy będzie zielone? to dziwna metafora). Aniołki "przychodzą" po dusze niewinnych dzieci to jest bardzo przekonujące.Jednak należy pamiętać szanowni peelowie,że nie zawsze autor swoim utworem że tak to określę "mówi" prawdę.Może celowo oszukiwać i zwodzić. Jedno jest pewne , że po analizie i wielokrotnym zastanowieniu ere jest bardzo ciekawe i interesujące. Pierwsze wrażenia były mniej emocjonalne przynajmniej dla mnie.Fobiak wybrałes bardzo ciekawy utwór do dyskusji.Gratuluje.
a tergo.
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

i idac tropem palcow mamy nastepne mozliwosci interpretacyjne :)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

boob ja nic nie wybieralem, wydalem wyrok na poczatku, ze tnje, pozniej zabraklo mi argumentow zaczalem watpic a autor nie dal sie przekonac, ze tnje, wiec zmuszony bylem skorzystac z waszej pomocy, dziekuje
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Fobiak dziś nie jestem w stanie porządnie uzasadnić dlaczego uważam, że jest to erekcjato. Mniej więcej zgadzam się z Miłością.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ja nie potrafilem tego tekstu zinterpretowac,
na poczatku zarzucilem autorowi, ze nie jest w stanie napisac erekcjato
wyrazilem sie mw. tak: napisz erekcjato, a ja tobie powiem dlaczego tnje
i powiedzialem
nawet kilka razy
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
JaskierN
Posty: 582
Rejestracja: 2008-02-20, 16:32
Kontakt:

Post autor: JaskierN »

pierwsze wrażenie.. po czytaniu całości - konsternacja... brak sensu... awersacja nijak nie pasująca.

drugie czytanie - nadal brak zrozumienia... (zasugerowanie się opisem UFOla... w kolorze zielonym... choć nie bardzo wiedziałem dlaczego te paluszki są "rozłożone" - pewnie gdyby były jeszcze "leżały" ... załapałbym szybciej).
... i szukanie sensu do awersacji

trzecie czytanie - banialuki... przerost formy nad treścią.

... zabrałem się do pisania negatywnego komentarza... i

dotarło do mnie - qrcze.


TJE...
tekst główny - bez awersacji - jest nie tak dobry.. jest jakby "niedopracowany i na siłę upstrzony" .... stąd to zamotanie i zaciemnienie obrazu odbioru po przeczytaniu awersacji...

potem.. sru! w łeb....

Ten "kawałek".. wg mnie - ma szczególną i nieczęstą cechę... to "erekcjato z opuźnionym zapłonem"

- pierwsze ere - kiedy człowiek znajduje sens w "bezsensownym" i jakby na siłę skleconym obrazku i wklejonej awersacji - która budzi cheć odwrócenia głowy od całości ... z powodu przesytu spowodowanego paraliżująco sprzecznymi informacjami i komentarzami na temat Iraku ... i to w tak przytłaczającej ilości... (przesyt informacji medialnych)

- drugie ere - kiedy nagle dostaje w łeb... bo tu przecież wszystko jest naprawdę dobrze zestawione... mało tego - zrozumienie całości - wymaga naprawdę wgłębienia się w treść... i ... o zgrozo... opowiedzenia się po którejś stronie tamtego.... "konfliktu"....
".....Zapytała kiedyś Miłość Przyjaźni:
-dlaczego Ty istniejesz?
Na to Przyjaźń odpowiedziała:
-aby leczyć rany,które Ty zostawiasz...."

L.N.
ann13

Post autor: ann13 »

jaskier, pobiłeś chyba swój rekord kropeczek w tym poście :P)

[ Dodano: 2008-09-02, 21:54 ]
haha, czy ty wiesz, że istnieje cos takiego jak przecinek?
Awatar użytkownika
JaskierN
Posty: 582
Rejestracja: 2008-02-20, 16:32
Kontakt:

Post autor: JaskierN »

ann13 pisze:jaskier, pobiłeś chyba swój rekord kropeczek w tym poście :P)

[ Dodano: 2008-09-02, 21:54 ]
haha, czy ty wiesz, że istnieje cos takiego jak przecinek?
wiem.... ale jakoś tak :P

czasem dla mnie ten przecinek to za krótko i stylistycznie nie w tym miejscu co być powinien się (milczenie) wyrywa...

a kropka zwykła - to znów inna para kaloszy :)








uszczypliwa istoto :P
".....Zapytała kiedyś Miłość Przyjaźni:
-dlaczego Ty istniejesz?
Na to Przyjaźń odpowiedziała:
-aby leczyć rany,które Ty zostawiasz...."

L.N.
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Zgodnie z definicją jest to erekcjato, gdyż następuje całkowite odwrócenie sensu. Miłość szczegółowo opisała co, kiedy, jak, przed, po – czyli można przyjąć, ze jest to merytorycznie poprawne erekcjato.
Autor namalował zamknięty obraz, ale.... no właśnie jak zawsze istnieje jakieś ‘ale’. Uważam, że powinno być nawet napisane: ‘ALE’, bo wydaje mi się ono bardzo znaczące.
Autor malując obraz opisał rzeczywistość fantastyczną. Nie ma w tekście żadnej metaforyki tylko fantastyka, jest opisany świat istot pozaziemskich, taki jaki zbudowaliśmy przez wieki w swojej świadomości i wyobraźni. Ten obraz ma więc charakter wiedzy pozornej, intuicyjnej. Jest abstrakcją.
Czy można odwrócić abstrakcję?
Czy jeśli obrócimy abstrakcję cokolwiek się zmienia?
Czy to erekcjato nie jest oparte jedynie na dobrze dobranej grze słów:
&#8216;aniołek<----idzie do nieba----> iracka wioska&#8217; i przestawienie choćby jednego elementu tej gry rozkłada na łopatki całośc?
Nie wiem.
Wiem natomiast jedno &#8211; został zmarnowany bardzo dobry pomysł na wstrząsające erekcjato.
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Nasunęly mi się jeszcze pewne uwagi natury ogólnej odnośnie erekcjato, ale to może wieczorem.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

zanalzl sie ktos, to twierdzi, ze tnje gdyz brak motywu zaskakujacego, tzn. interpretacja trwa za dlugo i zamiast oczekiwanej eksplozji po odczytaniu awersacji stwierdzamy, ze dynamit byl bez zapalnika, nie wiem jak sie do tego odniesc (chociaz juz raz zdanie zmienilem, przychylajac sie do wiekszosci), nie wiem kogo to erekcjato zaskoczylo od razu a kogo po dluzszej analizie, jesli mozna mowic o zaskoczeniu, czy raczej dopasowaniu interpretacji do awersacji
dajcie zyc grabarzom
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

nawet jesli nie zaskoczylo od razu a zaskoczylo po pewnym czasie to czy to juz nie jest erekcjato bo zaskoczylo za pozno ? nie mowcie ze pierwszy raz czytacie rekecjato ktore zaskakuje dopiero po pewnym czasie albo po drugim czytaniu - motyw zaskakujacy jest tu obecny tylko ze ... oddalony w czasie ( w takim razie moze to jest polerekcjato )
tu zaskakujaca jest zmiana ufoludka w ludzkie cialo, to jest ten pstryk, a potem mozna dalej sprawdzac czy to jest to.
w erekcjato moga byc tez dwa zaskoczenia, jedno od razu, a drugie dlugo dlugo potem :)

jakby byl np taki obraz ze lezy ufoludek na marsie a aniolek serwuje mu pinakolade to to by byla abstrakcja :)?
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

mam problem

Post autor: Boob »

Super , że w przedmiotowej sprawie trwa jeszcze dyskusja. Stawiam hipotezę, mianowicie wszystkie istoty pozaziemskie tzw. ufoludki (ewent. marsjanie) mają swoich aniołków stróży które po ich śmierci zabieraja ich dusze do swojego rdzawego nieba.Pozdro. ;-)
a tergo.
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

mam problem

Post autor: Boob »

a teraz idę pogrzebać w materiałach źródłowych :mrgreen:
a tergo.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ja zrozumialem jeden kawal po roku
rok mowilem, ze to nie kawal
a po roku zaczalem sie smiac


























z siebie
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

mam problem

Post autor: Boob »

Szanowny fobiaku zrozumiałem kontekst Twojego postu. Mam dystans do samego siebie i czasami lubie zażartować.Chyba masz odrobinę poczucia humoru Zadam pytanie czy powyższe ere dedykowane jest do czytelników wierzących? Jak ma zinterpretować ere osoba która jest np. ateistą i nie wierzy w aniołków stróży, w duszę cżłowieka ,piekło i niebo, etc. Szanowna m_r napisła , ze ufoludek na marsie (...) to abstrakcja na jakiej podstawie wyciąga takie wnioski jeśli nikt do tej pory nie udowodnił ,że we wszechświecie nie ma innych form życia. Ja uznałem, że zaproponowana interpretacja jest dobra ale nie ma tak naprawdę solidnych podstaw, że inne są złe. Oczywiście problem rozstrzygnąłby autor.
a tergo.
Awatar użytkownika
JaskierN
Posty: 582
Rejestracja: 2008-02-20, 16:32
Kontakt:

Post autor: JaskierN »

zwróćcie uwagę... jaka dyskusja roztoczyła się w koło tego ere-nie-ere...

:)

jestem pod wrażeniem... poważnie.

czy to znaczy, że "dorastamy" ? ;)
".....Zapytała kiedyś Miłość Przyjaźni:
-dlaczego Ty istniejesz?
Na to Przyjaźń odpowiedziała:
-aby leczyć rany,które Ty zostawiasz...."

L.N.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

boob, zarzucilem autorowi, ze nie jest w stanie napisac erekcjato, wiec mi udowodnil, ze potrafi, probowalem obalic to erekcjato ale po waszych wyjasnieniach juz nie mam szans i zmuszony jestem przyznac sie do bledu, bez waszej pomoc bym tego nie rozgryzl. od autora nie ma co rzadac wyjasnien bo on nie musi sie sie tlumaczyc, on swoje zrobil, moim zadaniem bylo wytkanie mu, ze nie sprostal zadaniu ale jak widac sie przeliczylem.
dajcie zyc grabarzom
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

szanowny peelu Boobie, z przyjemnoscia wpuszczam sie w dyskusje,
a wiec twoja hipoteza jest ciekawa, byc moze cywilizacje pozaziemskie takze maja swoje hierarchie czyli panow i poddanych uciskajacych i uciskanych itd. o ile oczywiscie istnieja ale to juz inna kwestia, i dlatego mozna spokojnie przyjac ze aniolek ktory chlodzi nieziemksie zmysly marsjanina to zwykly slugus, otoz :) otoz polskie slowo aniol pochodzi od lacinskiego angelus, to zas jest zlatynizowana forma greckiego aggelos, co znaczy tyle co poslaniec, czasem sluga wyprawiony do przyjaciela czy sasiada, taki aggelos odpowiada hebrajskiemu mal&#8217;ak ktory moze byc zarowno zwyklym sluga, przynoszacym wiadomosc jak i poslancem pana najwyzszego.
ja nie napisalam, ze to abstrakcja, gdyby matejko namalowal takiego wypoczywajacego ufoludka, czy to by byla bastrakcja ? nie,
abstrakcja to by byla gdyby on namalowal kreseczki, plameczki, dupeczki.
o abstrakcji wspominala peelka antyczka:)
no nikt jeszcze nie udowodnil ze istanieja kosmici albo bog, ale to nie znaczy ze powyzsi nie moga wystepowac jako bohaterowie erekcjato i aktywnie uczestniczyc w odwracaniu sensow, nawet jesli nie wierzysz w anioly to przeciez one sa w twojej glwowie i masz jakas tam ludzka wiedze na ich temat :)
kawal z opoiznionym zaplonem, przynajmniej dla mnie kiedys byl :
Idzie facet ulica patrzy a tam stoi taka mala zmarznieta dziewczynka. Zal mu sie zrobilo, podchodzi i mowi, hej dziewczynko moze chcesz na
paczka? a dziewczynka na to - a jak to jest na paczka :)
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

mam problem

Post autor: Boob »

Szanowna r_m
dziękuje cała przyjemność po mojej stronie. Etymologia pojęcia anioł jest bez bez zastrzeżeń - anioł ( w tym: aniołek ;-) ) posłaniec boga. W uzupełnieniu pozwolę sobie jedynie dodać, że powszechnie przyjętym języku potocznym (stosowanym) słowem: anioł lub/i mój ty aniele; anioł a nie człowiek zwracamy się do osób, bliskich, obcych którzy dokonali uczynku, udzielili pomocy dla nas nie oczekiwanej, bezinteresownej i etc. Tak więc można przyjąć, że cytowany w utworze aniołek nie koniecznie jest posłańcem boga. W mojej głowie są anioły i nie wiem dlaczego są zawsze kobietami. :mrgreen: Pozdrawiam serdecznie. ;-)

ps
Ja natomiast znam kawal abstrakcyjny:
Podpływa facet łodzią do krawężnika i pyta się przechodnia która jest godzina a on wyciąga termometr i mówi bardzo proszę dzisiaj jest Poniedziałek.
a tergo.
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

Hm, a dlaczego nie moze byc poslancem boga jak chlodzi nieziemksie umysly, anioly kobiety chlodza jeszcze ziemskie umysly, poza tym kobiety to diablice a nie aniolki :)
znam fajny najfajniejszy na swiecie krotki kawal abstrakcyjny:
Czym sie rozni wrobelek? ze ma jedna nozke bardziej od drugiej :)))
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości