• Ostatnie utwory

Defincja strony formalnej końcówki (poprawiona)


1) Końcówka składać się może z jednego lub dwóch wyrazów lub elementów , określonych w punktach 2c, 2d, 2e, 2f , a także z dwóch wyrazów lub elementów, określonych po wyżej i tylko jednej cząstki dodatkowej oraz z dowolonej, lecz zwyczajowo przyjętej za nie przesadną ,liczby znaków interpunkcyjnych
2) Cząstką dodatkową może być:
a. spójnik
b. przyimek
c. litera
d. cyfra
e. liczba
f. inny niż określony w punktach 2c. i 2d. pojedynczy znak
3) Moderator może uznać daną końcówkę za nie poprawną nawet jesli spełnia wymogi formalne, o których mowa powyżej, w sytuacji gdy jest ona bezsprzecznie niezgodna z duchem i celem końcówki.

[ Dodano: 2006-09-05, 16:31 ]
w sumie nic nie zmieniłem
ale zastanawiam się nad
-) wykrzyknikami
mozna by przyjać za dopuszczlne jako cząstkę dodatkową wykrzykniki powszechnie używane , które nie mają więcej jak trzy litery
-) skrótami
można by podobnie przyjąc za dopuszczalne skróty powszechnie używane od słów nie będących nazwami własnymi, które nie maja wiecej jak dwie lub trzy litery
-) uzupełnieniem punktu 3 o mozliwość uznania końcówki za prawidłową nawet jeśli nie spełnia wymogów formalnych

Wyświetlenia: 2741  •  Komentarze: 3  •  Napisz komentarze [ Wstecz ]




  • Wyszukiwarka
  • Zaawansowane




  • Link do nas
  • Podziel się linkiem do naszej strony . Użyj poniższego kodu HTML:

    HTML:


    BBCode:



  • Najnowsi użytkownicy

  • Najaktywniejsi

  • Jest 186 użytkowników online :: 0 zarejestrowanych, 1 ukryty i 185 gości

    Zarejestrowani użytkownicy: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika


  • Statystyki
  • Podsumowanie
    Liczba postów: 114692
    Liczba tematów: 13369
    Liczba ogłoszenń 0
    Liczba przyklejonych: 160
    Liczba załączników 96

    Tematów dziennie: 2
    Postów dziennie: 16
    Użytkownicy dziennie: 0
    Tematów na usera: 6685
    Postów na usera: 13369
    Postów na wątek: 9

    Liczba użytkowników: 2
    Ostatnio zarejestrowany użytkownik: fobiak

  • Ankiety
  • W którym okresie żyło ci się najlepiej?

    1944–1954

    14%
    1955–1964

    Brak głosów
    1965-1974

    Brak głosów
    1975-1984

    Brak głosów
    1985-1994

    43%
    1995.-2004

    Brak głosów
    2005-2014

    Brak głosów
    2015-2024

    43%

    Liczba głosów : 7

    Wyświetl temat


  • Clock