e r e k c j a t o

tutaj przeprowadzane sa konkursy, publikacje konkursowe wklejamy tutaj
depresiątko

e r e k c j a t o

Post autor: depresiątko »

Jeśli jeszcze kiedykolwiek
na mej hulajnodze wjadę w ciebie
to chyba tylko z rozpędu-
jak prawdziwy altruista nocy nie poskąpię.

Bo kto jak nie ja w tunelach twego ciała
tryśnie poetyckim światełkiem?

Pamiętaj - zanim znowu rozmrużysz się dla mnie
jak lafirynda dnia dla swego słońca

bodźce jak muszki
złapie w lepkie powieki wiersza.

Bo między nami musi być przerwa








































































Tetmajer
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

haha swietne ::
najpierw pomyslalam , co on tam niby mialby robic miedzy nimi , ale druga mysl bardziej pasuje do awersacji - ze to podmiot jest samym Tetmajerem - i w takim przypadku odpalilo

[ Dodano: 2009-08-24, 02:32 ]
gdyby była tu jeszcze liczba mnoga

Bo kto jak nie ja w tunelach waszych ciał*
tryśnie poetyckim światełkiem?



awersacja w tej powyzszej interpretacji byla by mocniejsza

[ Dodano: 2009-08-24, 02:36 ]
waszych cial---> między nami /jakims gronem/ ---> ja (Tetmajer)


bo o dwóch , nie powie sie między nami , tylko którys z nas


yyy mam tylko nadzieje ze autor rzeczywscie mial na mysli byc Tetmajerem
ann13

Post autor: ann13 »

no to w sumie nie za duża, te liryki
http://wysylkowa.pl/ks732916.html
kosztują siedemnaście zeta, to ze sto stron maja, bo widziałam i takie za 5,60, chociaż proza też nie jest zla, taka baska, tak nie kochała tego bogumiła, tak nie kochała, ze w kółko marzyły jej sie nenufary, a jednak był jej przeznaczony
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ann13 pisze:no to w sumie nie za duża
:shock: moze nie za bardzo zrozumialam co masz na mysli , ale nie wyobrażałabym sobie poezji polskiej bez
evviva l'arte! W piersiach naszych płoną
ognie przez Boga samego włożone
więc patrzym na tłum z głową podniesioną
laurów za złotą nie damy koronę
i chociaż życie nasze nic niewarte
evviva l'arte!

albo
błogosławiona śmierć gdy się posiada
czego się pragnie od życia goręcej
nim twarz przesytu pojawi się blada
nim się zarząda i znowu i więcej



jego fragmentów moj zakochany w modernizmie nauczyciel (sam modernizm ciagnal przez caly rok) kazal sie uczyc do matury na pamiec, i choc nie lubie takich praktyk, to jednak zapamietalam bo to moj ulubiony poeta

dla tych co mieli program z naciskiem na Asnyka i dla siebie dla przypomnienia polecam linki do wierszydel ojca polskiej bohemy

nie wierze w nic
hymn do nirwany
melodia mgieł nocnych
ja kiedy usta
koniec wieku XIX
ann13

Post autor: ann13 »

chodziło mi o odleglość, jak sie wkłada taki tomik miedzy siebie, to będą jakieś 3-4 centymetry, przy 100-u stronach w twardej oprawie, jesli sie trzyma wzdłuż siebie i moze ze 20-25 jak wzdłuż książki, od siebie
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

idąc tym tropem to z tą prozą, mimo że gruba, nie było by żadnej przerwy

bo to dąbrowska
ann13

Post autor: ann13 »

trochę się wygłupiam lila
a tak naprawdę czytam to, że nie samym chlebem człowiek żyje
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

z a j e b i s t e :)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15414
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

tekst jest ok.
sam willy by sie nie powstydzil
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

w sumie jestem bardzo przerazona, ze jak jest przerwa między przerwą a tetmajerem, to juz jest zajebiste
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

no to niedobrze ze cie to przeraza, trzeba sie cieszyc ze mi sie podoba chyba co :)?
jest tekst, niezadlugi ale uroczy i zabarwiony poetycko jest awersacja ktora mnie zaskoczyla czego chciec wiecej -
teraz jest czas zeby to rozebrac i napisac tnje ewentualnie
mimo iz to jest zajebiste wg mnie.
no nie :)?
ann13

Post autor: ann13 »

no, tylko to konkurs erekcjato, a jeśli było tryskanie poetyckim światełkiem i łapanie muszek w lepkie powieki wiersza, nie twierdzę, że nieurzekające i w ogóle cały klimat tego utworu dryfuje w liryce, to co ten tetmajer wnosi takiego, oprócz tego, że jest zabawnie podzielony
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

no to co ze konkurs, dobrze ze konkurs ale swoje zdanie mozna powiedziec czy nie mozna? chodzi ci o to ze to nie moze byc zajebiste? czy ze ja przesadzilam? na moj odbior swiata nie mozesz miec wplywu:) tetmajer wniosl mi zaskoczenie, pozytywne zaskoczenie dosyc wyrazne, mowie ci to fajne uczucie dac sie tak po prostu zasoczyc :)
ann13

Post autor: ann13 »

jakby na końcu było
potrąciłem dziś rowerzystkę,
(ramieniem)
to pewnie tez wywołałoby efekt zaskoczenia, tylko gdzie tu erekcjato?
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

nie wiem czy by wywolalo zaskoczenie na miare tego co jest teraz , za pozno zeby sie przekonanc :)
gdzie tu jest erekcjato ? to juz jest pytanie filozoficzne prawei :)
moze trzeba sie zajac kabala, nikt tak jak oni nie czepia sie slow :) ups wyrazow
Wojciech Graca
Posty: 3473
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

m_r-ko droga,

o ile mnie pamięć nie myli, jesteś członkinią żiri, dlatego nie dziwi mnie reakcja ann13, która dopytuje się: GDZIE JEST ODWRÓCENIE TEKSTU (co wnosi Tetmajer?) m_r-ko to jest poważny konkurs międzynarodowy, więc analogicznie postępujmy.
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

no tak, ok, rozumiem wojciechu :)
a wiec tetmajer jak juz wspominalam wniosl zaskoczenie, zaskoczenie przez zaskoczenie a nie przez odwrocenie - takie sytuacje sie przeciez na pewno zdarzaly juz wczesniej.
Wojciech Graca
Posty: 3473
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

ja jestem jednak naprawdę głupi, a to dlatego, że uważam za erekcjato nie utwór zakończony zaskakującą awersacją, ale taki który przemawia do mnie w całkiem inny sposób po ukazaniu się awersacji. Jednakże istnieje możliwość, że jestem mądry, ponieważ posługuję się definicją : erekcjato - utwor poetycki z erekcjato w tytule o dowolnej formie i tresci, zakonczony jednym lub dwoma slowami(koniec, awersacja)=( jedno lub dwa slowa, explozja, erekcja, zaskoczenie), prowokujacy, zmieniajacymi sens i nadajacy inny punkt widzenia, bez zadnych ukrytych symboli czy metafor.
Jak widać zaskoczenie to tylko jedno z wielu składników ciasta

[ Dodano: 2009-08-25, 10:09 ]
jeden *
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

wojtek, rozumiem na czym polega definicyjne erekcjato,
zaskoczenie to jeden z warunkow
i jako czlonek ziri mam miec to na uwadze przy ocenianiu, tak wiec moglabym dac temu utworowi 7, 8, 6, badz 9 a nawet 5 czy 4 ? tak? i byloby w porzadku ?
no ale to nie przeszkadza mi chyba zeby sie wpisac ze: zajebiste :)
ann13

Post autor: ann13 »

nie przedłużając, każdy ma prawo do własnej estetyki i tego co go łaskocze pod pachą, a innego nie, lub mniej, ty możesz napisać zajebiste, a ja z punktu widzenia erekcjato i konkursu mogę z tym podyskutować, zajebiste dla mnie równa się (papugując po wre) dobremu wierszowi i dobremu erekcjato i nie wnikam czy da się to jeść w obydwu tych formach na raz, bo tak mi w skrócie też wychodzi, natomiast dobrze jest wyjaśnić tą ogólną zajebistość, bo komuś nowemu, kto dopiero poznaje tę formę, może się wydawać, że w związku nią ma przed sobą super erekcjato
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość