erekcjato wakacyjne

tutaj przeprowadzane sa konkursy, publikacje konkursowe wklejamy tutaj
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

erekcjato wakacyjne

Post autor: Boob »

nie

rozumiem 

ideologii wojen,
zielonych marsjan
gdzieś na polach
Dombasu.
nie

rozumiem
okrzyku allah agbar
na przedmieściach
Londynu.
nie

rozumiem
pijanej rakiety
odpalonej w punkt
szybującego ptaka.
mam 
w dupie
słowa szyte na miarę
w liftingowanych
busach.
omijam
z daleka tłum
wojowników 
Kukiza.

szukam

szczęścia ponad ludzką miarę
niczym Konfucjusz,

jestem szcześliwy teraz i tu
skąpanej słońcem plaży.








































































































































































hotel RIU
a tergo.
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: nanie »

ech :P

nie

rozumiem 

ideologii wojen,
zielonych marsjan
gdzieś na polach
Dombasu.
nie

rozumiem
okrzyku allah agbar
na przedmieściach
Londynu.
nie

rozumiem
pijanej rakiety
odpalonej w punkt
szybującego ptaka.
mam 
w dupie
słowa szyte na miarę
w liftingowanych
busach.
omijam
z daleka tłum
wojowników 
Kukiza.

szukam

szczęścia ponad ludzką miarę
niczym Konfucjusz,

jestem szcześliwy teraz i tu
w skąpanym słońcem
skrawku miejsca.


































































obozu koncentracyjnego
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

witaj nanie!
dzięki za propozycję awersacji jest b. dobra ale jak wiesz ja lubię opisywać i recenzować rzeczywistość w miarę na bieżąco. uważam , że moja propozycja jest nie najgorsza. pozdrawiam serdecznie.

ps.
nanie jesteś na portalu dla mnie symbolem Feniksa :-)
a tergo.
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Witaj Boob:)
Ponieważ nazwa hotelu RIU nic mi nie mówiła, dlatego zadałem sobie trud poczytania na ten temat.

"RIU ma hotele w Hiszpanii, Portugalii, Republice Dominikany, Kuby, Stany Zjednoczone, Meksyk, Jamajka, Bahamy, Aruba, Turcji, Tunezji, Maroka, Bułgarii, Cypru, Malty, Kostaryka, Panama, Wyspy Zielonego Przylądka, Mauritius, Saint Martin, Sri Lanka."

Nie wiem, gdzie jesteś na tej skąpanej słońcem plaży... i nie wiem, czy w każdym kraju, gdzie znajduje się sieć hoteli RIU byłbyś szczęśliwy.
Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

witaj Gacek!
dzięki za przybycie i koment. wygląda na to, że poeci nie śledzą otaczającej nas rzeczywistości. Parę dni temu m.in. na plaży hotelu RIU w Tunezji zginęło 39 ofiar zamachu z rąk terorystów islamskich zaatakowali od strony morza. Nie zginął żaden Polak choć wg. informacji biur wypoczynkowych w tym momencie było w Tunezji 3000 Polaków. To tyle tytułem wyjaśnieniem. pozdro serdeczne. Niech Allach będzie z Tobą Gacek!
a tergo.
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: nanie »

eeeee, boob, wolałabym być symbolem seksu, ale zdaje się że ta miejscówka jest już zarezerwowana ;)
no ja śledzę, oglądałam też nagranie, dlatego po połączeniu tytułu i ogólnej wymowy antyterrorystycznej oraz przeciwko przejawom wszelkiej agresji tekstu, z plażą, jednak prześwitnęła mi awersacja :)
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

nanie
Ty Jesteś Wyjątkowa! Wiem, że poeci na portalu są inteligentni ale mam tę wadę, że używam (tak mi się wydaje) zbyt dużo metafor i to powoduje , że interpretacja tekstu bywa bardzo odmienna i skrajna od mojego zamysłu.
ps.
ja nie plotkuję na portalu ale zabiłaś mi ćwieka tą rezerwacją symbolu. Ja wiem, że Feniks jest głównie symbolem odrodzenia ale jaki to sexi ptaszyna :-)
a tergo.
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: nanie »

boob oj, przypadkiem mi się twoje karty odkryły przed zakończeniem, albo dlatego, iż jestem już prawie przełączona na tryb wakacyjny i rozmyślam tymczasem, gdzie by tu pojechać i na jaką plażę, żeby nie wrócić, w trumnie, więc pewnie skończę, tam gdzie zawsze, ale nie sobą, jeszcze, chyba, że no właśnie, ktoś i coś :)

faktycznie, że się całkiem niepotrzebnie tak wyparłam tego feniksa, bo ten, jest bardzo sensoryczny ;)

http://zszywka.pl/p/feniks-6346768.html
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

nianie ;-) o kurde. nie miałem pojęcia, że poezja może być taka zmysłowa. Teraz zdałem sobie sprawę dlaczego Gacek zalogował się wcześniej na tej stronie a ja podążyłem za jego tropem1
Mam szczęście być na portalu na którym są jedynie Piękne Kobiety!
a tergo.
stachu
Posty: 488
Rejestracja: 2006-08-14, 20:23
Kontakt:

Post autor: stachu »

troche mi wstyd ale ja nie wiem co to jest hotel RIU. jak chcesz kogos takiego zaskoczyc? trzeba sobie googlac i sie ewentualnie zaskoczyc z opoznieniem.
poznaj stachu po zapachu
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

szczerze mówiąc nie wiem jak mam Ci odpowiedzieć. dla mnie to był news dnia i bez trudu zapamiętałem nazwę jednego hoteli. większym zaskoczeniem niż Twoje zaskoczenie z opóźnieniem, jest dla mnie fakt , że w marcu w Tunisie w wyniku zamachu zginęło dwóch Polaków, trzy miesiące później kolejny zamach a Polaków w Tunezji jest w tym momencie trzy tysiące, giną turyści z innych państw. świadomość lub jej brak, że zagrożenie mnie nie dotyczy jest zadziwiająca. co do zaskoczenia w sensie definicji erekcjato dla mnie to pojęcie na portalu jest bardzo subiektywne.
a tergo.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

wystarczyło plaży

w Tunezji
bo powszechnie wiadomo co się tam ostatnio stało ale nie każdy zna szczegóły jak np nazwa hotelu
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

powszechnie to wiadomo, że zamachy mają miejsce są na całym świecie, ten odbył się w konkretnym miejscu i taki był przekaz medialny.
a tergo.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

tak i pierwsze co było słychać to tragedia w Tunezji, a hotele sieci RIU też są na całym świecie http://www.riu.com/en/Paises/macro_destino.jsp
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

fragment artykułu źródło internet:

„Co najmniej 37 osób zginęło w atakach na dwa hotele w miejscowości wypoczynkowej Susa (Sousse) w Tunezji. Większość ofiar to cudzoziemscy turyści, w tym Brytyjczycy, Niemcy, Belgowie i Irlandczycy. 36 osób zostało rannych
Według doniesień napastnicy otworzyli ogień do plażowiczów w pobliżu hoteli Soviva (trzy gwiazdki) i Riu Imperial Marhaba (pięć gwiazdek). Rzecznik tunezyjskiego MSW Mohammed Ali Arui powiedział, że siły bezpieczeństwa zareagowały natychmiast, zabijając jednego z napastników. Drugi napastnik zbiegł.”

http://www.rp.pl/artykul/1211526.html?print=tak&p=0

fragment artykułu źródło internet:

„Pierwsze doniesienia z miejsca zamachu mówią o wymianie ognia między napastnikami a służbami bezpieczeństwa.
block end block open
Telewizja Sky News cytuje relację jednego ze świadków. Jak opowiada, odpoczywał przy hotelowym basenie i nagle usłyszał głośny wybuch.
block end block open
- Słyszeliśmy, że ludzie mówił, że na plaży doszło do strzelaniny. Panuje chaos, ludzie biegają po terenie hotelu. Nikt nam nie powiedział, co mamy robić - mówił dalej.
block end block open
Najnowsze informacje mówią o tym, że celem ataku był hotel Riu Imperial Marhaba położony w miejscowości Port el Kantaoui.
block end block open
Pojawiły się pierwsze zdjęcia z miejsca zamachu. Widać na nich ciała leżące na plaży.
block end block open
To kolejny zamach w Tunezji, którego celem są turyści. W marcu islamiści zaatakowali muzeum Bardo w Tunisie, zabijając ponad 20 zagranicznych turystów. Wśród zabitych byli m.in. turyści z Polski, Japonii, Francji i Włoch. Podczas operacji sił specjalnych zginęli też dwaj napastnicy. Był to jeden z największych od lat takich ataków w Tunezji”

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tunezja ... ssa/qy920z

fragment artykułu źródło internet:

„Do zamachu doszło w hotelu Riu Imperial Marhaba" - podpis pod zdjęciem z artykułu


http://www.tvp.info/20623595/rosnie-bil ... lo-37-osob



fragment artykułu źródło internet:

„Zamach w Tunezji. Do ataku doszło wczesnym popołudniem w turystycznym kurorcie Susa w Tunezji, a dokładnie w hotelowej dzielnicy al–Qantawi. Prawdopodobnie kilku zamachowców dostało się na plażę przy hotelu Imperial Marhaba w Susie, wypełnioną o tej porze setkami opalających się turystów – głownie z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Tam otworzyli ogień do wczasowiczów. Początkowo mówiono o siedmiu ofiarach, później ich liczba szybko rosła. 1/22 „

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/39149 ... ,id,t.html


fragment artykuło źródło internet:

„Co najmniej 37 osób zginęło w piątek na plaży w tunezyjskim mieście Susa (Sousse) ostrzelanym przez napastnika z broni automatycznej. Wśród ofiar są zagraniczni turyści - informuje MSW Tunezji. Sprawcą krwawego zamachu był tunezyjski student nieznany policji.
Atak nastąpił ok. godz. 13 w pobliżu dwóch hoteli - Imperial Marhaba oraz Soviva - leżących przy plaży w tunezyjskiej miejscowości Susa (Sousse). Według źródeł z sił bezpieczeństwa jeden napastnik…"

http://wyborcza.pl/1,75477,18256292,Zam ... z3gBLYjm3S

„Brutalny zamach terrorystyczny na hotel w Sousse w Tunezji. Według tunezyjskiego deputowanego Moncefa Cheika Rouhou wśród 28 zabitych byli turyści z Polski, Niemiec, Anglii i Czech. 12 rannych osób jest hospitalizowanych. Liczba ofiar popołudniu wzrosła do 37. Polski MSZ twierdzi, że w wśród ofiar nie ma obywateli polskich, którzy wyjechali do Tunezji z polskimi biurami podróży. Nic jednak nie wiadomo o turystach indywidualnych. Przypominamy: do zamachu doszło krótko po godzinie 12.00 w miejscowości Sousse na plaży w pobliżu hoteli Soviva i Imperial Marhaba. Napastnicy otworzyli ogień do plażowiczów z broni maszynowej”.

http://www.fakt.pl/wydarzenia/zamach-te ... 54961.html

[ Dodano: 2015-07-17, 23:08 ]
pewnie jest tego więcej ale szkoda czasu na grzebanie w necie, do tego newsy w tv na każdym kanale. gdyby nie ta informacja też nie znałbym nazwy tego hotelu jest charakterystyczna i "wpada w ucho"
a tergo.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

no tym bardziej unaoczniles ze nazwa hotelu to imperial marhaba a riu to ogolna nazwa sieci
z reszta co z tego i tak kojarzy sie tragedie z Tunezja bo ludzie nie chca jechac teraz na urlop do calej Tunezji a nie konkretnego hotelu
do tego dodam ze pogurbienie awersacji ktore stosujesz nie pomaga i bo tak jakby opowiadac kawal i przy puencie wyciagnac tablice z napisem "teraz mozna sie smiac" , albo przed wystepem na scenie spiewak poweidzial ze teraz bedzie ladnie spiewac , tak pogrubienie tekstu zamiast wzmagac zaskoczenie tylko je oslabia i spala udzial czytelnika, taka ot moja refleksja

[ Dodano: 2015-07-20, 13:19 ]
*konkretnej sieci
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

celowo przytoczyłem fragmenty z pełną i nie pełna nazwą hotelu/sieci ponieważ takie informacje były podawana w przekazach a nie tylko na zasadzie: dzisiaj w Tunezji miał miejsce zamach... osobiści nie pojadę do Tunezji na wczasy ze szczególnym uwzględnieniem hotelu/li sieci RIU bo będzie mi się bardzo niedobrze kojarzyło. „pogrubienie" awersacji nie jest w jakikolwiek sposób omówione w definicji erekcjato. mam nadzieję, że jesteś jedyną osobą na portalu której ta sytuacja może sprawiać dyskomfort.
a tergo.
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: nanie »

mi się wydaje, że ta wskazówka w awersacji, jakieś bliższe umiejscowienie jest potrzebne, bo to dzisiaj jest czytelne i kiedy wydarzenia są świeże, ale za kilka lat, albo i pod koniec tego roku, komu czas szybciej płynie, jak ktoś przeczyta zakończenie hotelu w tunezji, to wzruszy ramionami i pójdzie dalej, a po hotelu riu, to może ktoś dociekliwszy, się czegoś dogoogluje
Obrazek
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

RIU jest bardzo charakterystyczną nazwą i można ją utrwalić w pamięci choć na jakiś czas, dzisiaj w Turcji w miejscowości Suruc był kolejny zamach też tragiczny co do ilości ofiar , podobna sytuacja "charakterystyczna " nazwa miasta media podają Państwo, miejscowość i miejsce, na marginesie "dyskusja" z peelką ma zupełnie inne podłoże i cel niż zasadność i trafność zastosowanej przeze mnie awersacji co mnie zresztą niezmiernie bawi.
a tergo.
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Post autor: nanie »

a peelka, to kto ?:)
Awatar użytkownika
Boob
Posty: 1810
Rejestracja: 2008-04-24, 11:17
Lokalizacja: opolszczyzna
Has thanked: 5 times
Been thanked: 15 times
Kontakt:

Post autor: Boob »

mam na myśli swojego adwersarza w temacie czyli lilę :-)
a tergo.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości