Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

tutaj przeprowadzane sa konkursy, publikacje konkursowe wklejamy tutaj
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: borowik »

Uśmiechnij się kochana,
rozchmurz swe zimne lica.
Przed nami stogi siana,
tam frunie gołębica.

Ten płomień, co nas złączył,
nie zgaśnie nigdy więcej.
Za tamtym grochu pnączem
chwyciłem za twe ręce.

Dziś chłodem czuć od ciebie,
nie pragniesz moich pieszczot.
A było nam jak w niebie.
W rzeczułce pluska jesiotr.

Rozgrzeję twoje ciało,
powrócą dni szczęśliwe.
Zająca z łąk wywiało,
kapustę wcina chciwie.

Niebawem cię rozpalę,
oziębłość twą wyleczę.
Będzie nam znów wspaniale,
jak u Pana Boga za piecem.






























wyngiel je we wiosce
Awatar użytkownika
JoViSkA
Posty: 125
Rejestracja: 2021-07-03, 08:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: JoViSkA »

Bardzo fajne, z humorem, w ciepłym klimacie optymistyczne zakończenie :))
Pozdrawiam serdecznie Borowiku :)
:roll: Tak że tego...
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: borowik »

Również pozdrawiam.

Proszę pamiętać żeby kliknąć na awersację, bo tam się kryję dokończenie tej krótkiej historyjki. :-P
Awatar użytkownika
JoViSkA
Posty: 125
Rejestracja: 2021-07-03, 08:48
Has thanked: 2 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: JoViSkA »

hahaha....Wojna bydzie...przed wojną tyż był :)))) A to Ci niespodzianka z awersacją w awersacji....świetny pomysł Borowiku :)))
:roll: Tak że tego...
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: nanie »

dzisiaj poszłam do swojego spożywczaka i z głupia frant się zapytałam, czy jest cukier
ja się dowiedziałam dwa dni temu, że go nie ma i rozwinął się nawet czarny rynek cukrowy (przeglądam internety, coś mi mignęło, ale nie przywiązywałam wagi, bo prawie nie używam cukru)
a pani sprzedawczyni wczoraj,

jeszcze leżała na plaży, a za parawanem obok rwetes, krzyki, bo cukier rzucili w sąsiedniej wiosce i pani małżonka, zrywała swego strego z leżaka, aby natychmiast tam jechał  "bo cukier je", czyli scenka coś jak z twojego linka


no fajowskie i uśmiechnąć się można, ale czy to erekcjato
nie wiem:)
Obrazek
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: borowik »

Z tym cukrem to rzeczywiście jest beczka śmiechu. Teść wczoraj albo przedwczoraj chodził po całym swoim osiedlu w poszukiwaniu cukru do kupienia. I jeszcze namówił telefonicznie swojego syna, czyli mojego szwagra. Do nas oczywiście nie dzwonił. Miał chyba świadomość, że pół dnia kulałbym się ze śmiechu, gdyby próbował przekonać mnie do jeżdżenia po dyskontach. Ale to jest człowiek, który w czasie mniemanej pandemii nie wychodził z domu. Przestał się bać dopiero gdy przyjął szprycę. :-)

Też cukru nie używamy. Chyba, że ten brzozowy. Ale to tylko sporadycznie.
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: nanie »

ci po szprycy, albo zamaskowani znani są też z tego, że w trakcie srowidiozy ograniczyli także kontakty z rodziną, lub z nich zrezygnowali, albo sprawdzali zaświadczenie o wyszczepieniu śmiercionką, starszy pan mi opowiadał, jak go dzieci szantażują, że jeśli się nie wyszczepi to nie zobaczy ani ich ani wnuków, a potem nagle wzięli pod swój dach cały obóz przesiedleńców w ukrainy ;)

ludzie popadii w straszną paranoję, ich postępowanie nie trzyma się logiki, sami nakręcają ten cyrk, ostatnie lata pokazały, jak wiele ludzi ma problemy psychiczne, jak łatwo, za pomocą prymitywnych technik dają sobą manipulować, ja jestem tym przerażona
z jednej strony nienawidzą tej całej mafii kaczyńsko-dudowo-tuskowej, a z drugiej na nich głosują i wykonują to, co z telewizora i ścierwomediów, ci zbrodniarze im każą

stan świadomości ludzi i ich poziom zniewolenia
doskonale obrazuje sygnalizacja świetlna
czerwone światło, pusta ulica, nic nie jedzie
a tłum baranów stoi 5 minut dopóki nie zapali się zielone

cukier to mały pikuś, można wzruszyć ramionami, bo się nie używa, ale za chwilę zacznie brakować produktów z których się korzysta codziennie, poza tym, może tu chodzić nie o sam cukier, ale o zjawisko i testowanie ludzi, robimy deficyt i patrzymy jak daleko można się posunąć, także w podniesieniu cen i w tresowaniu ludzi, zauważyłam, że ludzie przestają myśleć racjonalnie, jak im czegoś brakuje, w plandemii robili wycieczki za drożdżami, których nie było nigdzie, śmiech na sali

ja już się nawet nie dziwię tym zbrodniarzom, zwanym politykami (pociąganymi przez jeszcze bardziej wpływowych, bogatych, psychopatów), że tak się zabawiają ludźmi, bo to jest naprawdę ciemny tłum, bez względu na wykształcenie i ostatnimi czasy straciłam szacunek dla ludzi, których zawsze traktowałam, jak swoich braci, siostry, wyprostowały mi się horyzonty


a wracając do erekcjato, nie zgadza mi się słówko oziębła, to nie to samo co zmarznięta :)
Obrazek
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: nanie »

w sumie, poza wyleczeniem z oziębłości, wszystko się tu zgadza z awersacją (nie wiem, czy nie za długą, bo zapomniałam które słowa się liczy, a które słowa nie są słowami;)
skopałeś ten wers:P
Obrazek
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: borowik »

Moi internetowi specjaliści przewidują ogromną recesję. Zresztą czynią tak już od co najmniej 10 lat. ;-)

Opierają się głównie na danych makroekonomicznych ze Stanów, których gospodarka w dalszym ciągu jest decydująca. A wszystko co tam się dzieje, rozlewa się gospodarczo na resztę świata. Jak to miało miejsce przykładowo w roku 2008, w związku z pęknięciem bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości i upadku banku Lehmans Brothers. Tym razem jest jeszcze gorzej. Ich inflacja wynosi 9,1 i ciągle rośnie. Jest to najwyższy wskaźnik od kilkudziesięciu lat. FED (tamtejszy NBP) podwyższa stopy procentowe, ale czyni to podobnie jak u nas w taki sposób, żeby nie wywołać natychmiastowego kryzysu. Walka z inflacją jest zatem tylko pozorna. Ma na celu bardziej uspokojenie nastrojów, niż realne jej przezwyciężenie.

U nas w Europie dochodzą jeszcze konsekwencje nieodpowiedzialnych działań Unii Europejskiej (czyli Niemiec) w postaci polityki klimatycznej, przy jednoczesnym uzależnieniu się od rosyjskich węglowodorów. EBC (emitent waluty euro) jako ostatni zaczął podwyższać stopy procentowe. Ta opieszałość ma się wiązać z obawą przed bankructwem Włoch, których obligacji i tak już nikt nie chce kupować. Ich dług to już prawie 140% PKB.

Cały ten bałagan zaczął się oczywiście od pandemii oraz przede wszystkim niekontrolowanej emisji pustego pieniądza, którym próbowano przeciwdziałać efektom wielomiesięcznych lockdownów, co musiało ostatecznie doprowadzić do inflacji. Zapowiada się zatem jakieś konkretniejsze przesilenie. Pierwsza zbankrutowała Sri Lanka. Może być ciekawie. Szczególnie, że niektórzy dotychczasowi sojusznicy USA (Turcja, Indie, Arabia Saudyjska, Izrael itd.) niekoniecznie pozycjonują się jednoznacznie po stronie Zachodu. I trudno im się dziwić, skoro obecny amerykański prezydent ma demencję i potyka się o własne nogi. :-P

Co się tyczy awersacji, to rzeczywiście wzbudzać ona może uzasadnione wątpliwości co do zgodności z doktryną. Nawiązanie do fragmentu ulubionej komedii Barei, było jednak dla mnie na tyle istotne, że postanowiłem zaryzykować i nie wprowadzać żadnych poprawek. Nie zamierzam za wszelką cenę upierać się, że powyższy utwór spełnia wszystkie kryteria erekcjato. Jest tutaj wielu znawców, którzy zjedli zęby na tym zagadnieniu i w toku wieloletnich sporów doprowadzili znajomość teorii do stopnia, który znacznie przewyższa moją skromną wiedzę na ten temat. Nie wypada mi zatem czynić żadnych sugestii, że cel osiągnąłem. ;-)
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Erekcjato na czasie, które przezwycięża przejściowe trudności

Post autor: nanie »

niestety, nasza przyszłość, nieciekawie się wizualizuje, ciężko mi się patrzy na kobiety w ciąży, no ale tymczasem polaczki póki co zebrały 22,5 miliona na jakiegoś drona dla ukr, który i tak za chwilę zostanie "strącony" przez rosyjskie wojska, a tak naprawdę bandyta zełeński opierdoli go na czarnym rynku gdzieś na bliskim wschodzie ;)

skądinąd ukraińscy oligarchowie z miliardami na kontach lubią to, a na drony niech zbierają inni frajerzy :)


polacy, naród do zaorania
Obrazek
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości