żyj, należy ci się!

tutaj przeprowadzane sa konkursy, publikacje konkursowe wklejamy tutaj
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

żyj, należy ci się!

Post autor: wwww »

byłem ślepy?
nie sądzę
widziałem wszystko
precyzyjnie

więc dlaczego?
ach! jak można!
czuć ciężar?

„muszę”
„powinienem”

kant = ja
ja = logika

byłem niewolnikiem
obłędu systemu
wyrachowany
przebiegły

kurewski dżemik!

byłem sympatyczny
byłem dobry
byłem grzeczny
byłem ułożony

koszmar!!!

ileż dni!
ileż nocy!

czułem zew
wolność
lęk
nieznane

a teraz?
mówią mi
chwalą niemal
nikt nie potępia

cieszą
wraz ze mną
stwierdzają
pytają

„że też tak długo wytrzymałeś?!”

doprawdy!
dziwny jesteś
odważny trochę

żyj!
nie przejmuj
należy ci się

w końcu jesteś!



































































































bez żony
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

zadna filozofia baby nie przebije














































ale dobry czlonek
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

A teraz Fobiak, kilka słów wyjaśnienia.

To co tu teraz wkleiłem i wcześniej też, to były i są zwykłe wierszyki do których dodałem tzw. awersację. Niemalże do każdego wierszyka mogę dodać awersację i co z tego? To nic kompletnie nie zmienia. Treść, i przed, i po, mówi to samo.


ps. Powiem Ci może jeszcze tak. Jeżeli wiersz jest dobrym
wierszem, to on niczego nie potrzebuje, jeżeli natomiast ktoś nie umie skonstruować dobrego wiersza, to posiłkując się sztucznym zabiegiem w postaci awersacji, sądzi, że w ten sposób nada mu głębię, ulepszy go, czy niby co?, nada mu sens? Moim skromnym zdaniem to nonsens.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

chcesz powiedziec, ze ten tekst juz publikowales?

to moze napisz jak powinna wygladac poezja, przyda nam sie tutaj taki poradnik

[ Dodano: 2010-07-14, 11:30 ]
wwww pisze:Powiem Ci może jeszcze tak. Jeżeli wiersz jest dobrym
wierszem, to on niczego nie potrzebuje, jeżeli natomiast ktoś nie umie skonstruować dobrego wiersza, to posiłkując się sztucznym zabiegiem w postaci awersacji, sądzi, że w ten sposób nada mu głębię, ulepszy go, czy niby co?, nada mu sens?
ale ty nie masz pisac wiersza
tylko erekcjato jesli to ma byc dzielo konkursowe
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Nigdzie go nie publikowałem.

A co to jest poezja?




to chuj wie
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

zreszta niewazne
bo i tak w tym dziale i w tym czasie nie przyjmuje sie poza erekcjato nic innego
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

ps. Fobiak, tylko "musisz" mnie dobrze zrozumieć. Jeżeli Twoje erekcjato ma tzw. wartość, to ono samo się obroni, bez Twojej pomocy. "Musisz" zdawać sobie sprawę do chuja pana jasnego, że ono "musi" przejść wszelkie próby bojowe. Może już przeszło, nie wiem, nie śledziłem uważnie, ale ja je sobie właśnie testuję.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

no samo to sie jeszcze nic nie obronilo
a jesli juz to atak byl chujowy
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Głupiś, zacznij rozumieć co do Ciebie mówię.

Treść w moim wierszyku przez awersację ani drgnęła, a zrobiłem z tego erekcjato. Czy tak? Jeżeli tak, to awersacja do niczego nie była mi potrzebna.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

przeciez zony bez awersacji nie znajdziesz za skarby
i nie odwrocisz tego do osobistej porazki czy zwyciestwa

[ Dodano: 2010-07-14, 12:00 ]
peel mogl z armii np wstapic do zakonu
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Nie wiem Fobiak, co Ty do mnie gadasz, chiński ludziku.

Awersję mam do wielu rzeczy, spraw i ludzi, ale wyobraź sobie, że znajduję w sobie do tego wszystkiego również inne uczucia.

ps. Raz są sukcesy, a raz porażki. Różnie z tym bywa. Trza żyć.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

no ale awersacja pokazales powod
wprowadziles na prawidlowa sciezke

[ Dodano: 2010-07-14, 12:24 ]
wwww pisze:Awersję mam do wielu rzeczy, spraw i ludzi
no po awersacji juz nie masz, odgrodziles od innych mozliwosci tekst
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

No oczywiście, to wyłożenie kawy na ławę. Bezsensu. Po co to? W ten sposób zawęziłem tylko możliwości interpretacyjne. Ograniczyłem tekst i zamknąłem czytającego w jakiejś klatce. Nie podoba mi się to. Czyż jednym z elementów poezji nie jest wolność?
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wwww pisze:Czyż jednym z elementów poezji nie jest wolność?
a ty znowu pierdolisz o czyms o czym nie masz pojecia
ani ty sie nie uwolnisz od poezji
ani poezja od ciebie

nie bede sie ciebie pytal co to jest wolnosc bo i tak w chuja polecisz
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Wolność, to konieczność. To proste jak pierdolenie.

ps. Czytacz, musi się czuć wolny i jednocześnie zniewolony zajebistością tekstu. Coś w ten deseń. W tekście nie może być żadnej luki, wszystko "musi" być ze sobą precyzyjnie powiązane, a jednocześnie "musi" dać się w nim fruwać, tak jak w muzyce.
stachu
Posty: 488
Rejestracja: 2006-08-14, 20:23
Kontakt:

Post autor: stachu »

no musisz se jeszcze chyba wpisac w tytule erekcjato bo jak przyjdzie rozdawac te 300 ojrosow to niedostaniesz ze wzgledow formalnych.
poznaj stachu po zapachu
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wtyd mi, ze ryplem dyche i nie przeczytalem tytulu
ale i tak odpadnie w przedbiegach
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

wwww pisze:A teraz Fobiak, kilka słów wyjaśnienia.

To co tu teraz wkleiłem i wcześniej też, to były i są zwykłe wierszyki do których dodałem tzw. awersację. Niemalże do każdego wierszyka mogę dodać awersację i co z tego? To nic kompletnie nie zmienia. Treść, i przed, i po, mówi to samo.
widocznie taką awersację umisz tylko dodać, czyli powinieneś napisać, że możesz dołożyć puentę, która może tylko uwypuklić treść, podkreślić, zaakcentować, ale nie zmienić sens i wyciągnąć asa z kieszeni, że pitoliłeś o dupie maryni, a wyszedl z tego chuj mariana, oczywiście upraszczam i sie poruszam w zaklętym kręgu, poza tym erekcjato jest dla inteligentnych, to może się nie nadajesz jak brniesz w całą prawdę całą dobę
wwww pisze: jeżeli natomiast ktoś nie umie skonstruować dobrego wiersza, to posiłkując się sztucznym zabiegiem w postaci awersacji, sądzi, że w ten sposób nada mu głębię, ulepszy go, czy niby co?, nada mu sens? Moim skromnym zdaniem to nonsens.
no ja np. nie umiem napisać dobrego wiersza, ale awersacja nie służy mi jako winda, którą dojadę na szczyt polskiej poezji i będę nią kamuflować braki, być może w drygu, czy żyłce do pisania, w ogóle, tylko nie znoszę monotonii i prowadzenia jednego wątku, uparcie, od początku do finiszu, i jak płaczę, to znaczy, że muszę wyjść roześmiana na końcu, bo takie sa prawidła przy powidłach, lub odwrotnie, dlatego mnie wkurwia twoja konstatacja, że awersacja, jest sztucznym wytworem, może u ciebie, bo u mnie to normalna kolej przekornej rzeczy, a sam wierszyczek wydaje mi się nagi i odarty z tajemnicy, jak czytam, że tobie się własne wnętrzności przewracają, tak przewracają, i dalej będą przewracać
w głębokim talerzu

gdyby nie było tego bez żony, to bym pomyślała, następny kretyn wpatrzony w swoje lustereczko, dalej mi się tylko ciśnie tylko, następny użalający się nad sobą, bo co to w ogóle kogo obchodzi, poza zainteresowanym, który się musi koniecznie obejrzeć bez majtek i jeszcze pokazać innym, ze on był sympatyczny, taki, sraki, czy owaki, każdy jakiś jest, żadne odkrycie, i w dodatku jeszcze nieinteresująco napisane, a dopiero po małżeńskim zakończeniu mogę ponosić ciężary , którym te baby są niewinne

ps
i nie rób z siebie idioty, który nagle zapomniał, że erekcjato musi mieć w tytule erekcjato
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

pozwolę sobie odnieść tylko do tekstu
otóż byłem w sytuacji peela kiedyś i mogę powiedzieć mu jedno
od teraz może być już tylko lepiej
ann13

Post autor: ann13 »

nieprawda
tak źle, a tak niedobrze



















uogólniać:P)

[ Dodano: 2010-07-14, 18:46 ]
acha, zgadzam się z tym, że dobry wiersz nie potrzebuje awersacji




bo i tak, poza autorem nikt go nie zrozumi
i zastanów się, co mnie, jako czytelnika, może obchodzić opis chłopaczka wyżej, na sympatię go trzeba było wkleić, bez awersacji, bo jeszcze pomyślą, że to napad na bank, a nie poszukiwanie sexapealu
caroll
Posty: 388
Rejestracja: 2010-05-09, 14:51
Lokalizacja: z sąsiedztwa
Kontakt:

Post autor: caroll »

strzępki, słowa, wyrzucane z siebie jak z maszyny...a gdzie wiersz? gdzie obraz, sens? żonglerka cieszy oczy na krótko...
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Otóż to, carroll, gdzie obraz, gdzie sens?

Dla ułatwienia może odnieśmy się do malarstwa. Rozpad obrazu „przedstawiającego” zaczyna się od impresjonistów, przez kubistów, surrealistów oraz innych fetyszystów, a także suprematystyczny kwadrat Malewicza i wiele innych. Przedstawienie przedmiotu się skończyło. Odsyłam Cię do estetyki Hegla, który to wszystko świetnie przewidział. Przedmiot, obecność, mówiąc językiem współczesnej filozofii już nie istnieje, a w każdym bądź razie powoli znika. Olbrzymią rolę w tym wszystkim odegrała i odgrywa w dalszym ciągu oczywiście nauka pozytywna, która rozłożyła ów przedmiot na atomy, a te z kolei na morze cząstek elementarnych, pola, siły, energie i czas. Bez teorii obrazek nie istnieje. Możesz zrozumieć współczesnego malarza, który coś tam sobie gryzmoli? Nie możesz, dopóki ów cymbał nie powie ci o co w tym wszystkim chodzi. Obraz stał się niezrozumiały, bezprzedmiotowy, czyli abstrakcyjny. Aby być zrozumiały przez odbiorcę założona musi być wiedza, czyli teoria (pojęcie). To jest tragiczne, nie mniej jednak prawdziwe. Ty chcesz budować obrazki? Uprawiać poezje? Twoje rozumienie poezji zatrzymało się w wiekach średnich, gdzie wszystko można było przedstawiać, nawet Boga, za pomocą katedry, rzeźby, wiersza, itp.

Przedstawienie, obecność, grunt, podstawa, to wszystko dziś już prawie nie istnieje. Co pozostało? Otóż to.

I jeszcze o Malewiczu. Cóż w jego czarnym kwadracie na białym tle jest estetycznego? Przecież ten obrazek odarty jest z najmniejszej dozy jakiejkolwiek poetyki, a jednocześnie uznawany jest za tzw. dzieło sztuki. Ciekawe co? A czy Ty myślisz, że Malewicz nie mógłby namalować pięknego pejzazyku, czy portreciku? Czegoś co byłoby wg Ciebie piękne, estetyczne …. Oczywiście mógłby tylko po kiego chuja malować coś, co już było malowane miliard razy?
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości