Fanom Konfederacji

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: Margot »

Braun chodzi w starych endeckich butach odziedziczonych po Piaseckim a skradzionych Dmowskiemu... Pamiętacie historię Piaseckiego? Może pamiętacie, co obiecało mu NKWD i na co liczył? Liczył na to, że Rosja zastąpi nim w administrowaniu peerelem polskich komunistów. NKWD zwalczało tzw. odchylenie nacjonalistyczne. Wolałoby pewnie rusofilów niż nawet komunistów w Polsce. Faktycznie miał to być straszak na Gomułkę. Przez cały okres peerelu PAX miał świetne kontakty z Moskwą. Konfederacja to PAX-bis? Chytry ten Braun... Korona jest w herbie, lecz orzeł pod nią rosyjski.
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: fobiak »

nie wiem o co chodzi z tym braunem, nie sledze na bierzaco. konfederacja z rosja nie ma nic wspolnego, nie sa zadna prawica, odwalaja robote, do ktorej rzad nie wie jak sie zabrac a zabrac sie musi.
https://demotywatory.pl/5012170/8-z-11- ... i-to-Zydzi
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: Margot »

Fobiaku, to Ty wierzysz jeszcze, że istnieje prawica, lewica i centrum? Są tym, gdzie usiądą. Czyżbyś marzył o jakiejś idealnej prawicy? Rozwiń swą myśl. A ubecy to gdzie mają usiąść? Ubek siada tam, gdzie go przydzielą.
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: fobiak »

prawica i lewica nie istnieje. wszystkie partie naleza do centrum, centrum jest radykalne. kazde centrum ma dwa ekstema i tam sa miejsca dla prawicy i lewicy (mausfeld). ubecy juz nie zyja, to jest wlasnie pr - public relations, dawniej nazywana propaganda. dzisiaj mamy neoliberalizm i on ustawia krzesla do siadania. wyzywanie kogos od komucha, putina, pisdzielca itp. to sa narzedzia medialne sluzace do oglupiania, dezorientacji bo chodzi o to aby nikt sam nie myslal (jesli jeszcze sam potarfi) po 30-letnim praniu mozgownic.
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: fobiak »

wydaje mi sie, ze politycy slyszac dzwieki wybuchow po sasiedzku, zapominaja lub specjalnie odwracaja nasza uwage od aktualnych problemow, jeszcze nie slyszalem aby prawica czy tez lewica reprezentujaca centrum, poruszyla bardzo wazny temat w debacie parlamentarnej https://www.youtube.com/watch?v=_nUBSnxxnaU
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: borowik »

Przypisywanie sympatii prorosyjskich Braunowi nie bardzo jest zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy. W każdym razie nie przypominam sobie jakichś jego wypowiedzi, które wskazywałyby na sympatie prokremlowskie. Polecam do obejrzenia jego cykl filmów dokumentalnych o wspólnym tytule "Transformacja od Lenina do Putina." Dostępne na Youtube. Jest to bardzo dobrze zrealizowany reportaż o mechanizmach władzy w Związku Radzieckim i postsowieckiej Rosji. Po obejrzeniu tego materiału ciężko będzie uwierzyć, że jej autor mógłby być apologetą Kremla. Natomiast złą sławę Konfederacji w zakresie afiliacji prorosyjskich tworzy Korwin. Osobiście nigdy nie ceniłem sobie Korwina jako polityka. Właściwie uważam, że jest ciężarem dla Konfederacji. Niestety nie da się go tak po prostu spuścić do klopa, bo zawsze miał sporą grupę fanów wśród gimbazy, która zapewnia poparcie wyborcze.

Jeśli są jakieś argumenty za tym, że Braun jest tajnym agentem Putina, to chętnie się z nimi zapoznam. Margot w pierwszym wpisie nie podała jednak żadnych faktów, które miałyby o tym świadczyć. Nawiązanie do środowiska endokomuny jest ciekawe, ale przecież Braun nigdy nie był z nimi powiązany. Zresztą nie mógł być, bo Piasecki działał, gdy Braun jeszcze się nie narodził lub miał zaledwie kilka lat.
Awatar użytkownika
nanie
Posty: 768
Rejestracja: 2015-04-19, 21:28
Has thanked: 4 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: nanie »

nie wiem jak można pomyśleć, przez dwuletnie nasze doświadczenia, chociażby, że można być fanem, jakiegokolwiek ugrupowania politycznego, partii, ludzi/ człowieka, uwikłanego w politykę

tzw dobrzy ludzie, przez niedopatrzenie, przez mafię dopuszczeni, są przez tę mafię zamordowani
Obrazek
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: borowik »

Jeśli chodzi o mnie, to rzeczywiście jestem sympatykiem Konfederacji. Przyczyny są następujące:

-) Jest to konglomerat trzech ugrupowań, na który składają się środowiska patriotyczne (RN), zwolennicy daleko posuniętej wolności gospodarczej (KORWIN) oraz ludzie powiązani z Koroną Brauna, czyli "foliarze" :lol: Akurat popieram wszystkie te koncepcję, czy też odczuwam z nimi bliskość światopoglądową.

-) Bardzo są niewielkie szanse, że Konfa kiedykolwiek będzie u władzy. Nie ma zatem dużego ryzyka, że po jej objęciu zmienią się o sto osiemdziesiąt stopni, co charakteryzuje wszystkie partie, które z opozycji przeskakują do rządzenia. Czym innym jest przecież sfera deklaratywna, a czym innym realizacja tych deklaracji w momencie przystąpienia do rządu. Konfa cieszy się maksymalnym poparciem 8- 10%. Jest to ich taki szklany sufit, który nigdy nie będą w stanie przebić. Wprowadzać będą co najwyżej niewielką reprezentację do Sejmu i przez to ich możliwość objęcia władzy jest niewielka. Co równie istotne, mają prawie zerową zdolność koalicyjną. Żadne z pozostałych ugrupowań nie wyobraża sobie raczej wejścia z nimi w stałą współpracę. Oczywiście tu są pewne teoretyczne możliwości, zależne od arytmetyki sejmowej, ale co do zasady, nie zmienia to faktu, że tylko w wyjątkowych scenariuszach można ich uznać za atrakcyjnego, czy choćby potencjalnego koalicjanta.

-) No i nie ukrywam, że szczególnie cenię sobie widowiskowość działalności politycznej Brauna. Ostatnio zwłaszcza furorę robią jego interwencję poselskie, które dostarczają dużo rozrywki. Poniżej link, pokazujący, jak uganiał się za Szumowskim po jakimś szpitalu. Wrażenia są bezcenne, a już wcześniej trochę się tego nazbierało.


https://www.youtube.com/watch?v=UMmkqqd ... =JulekGame



Mimo wszystko uważam, że najmądrzejszymi obywatelami są te osoby, które w ogóle nie chodzą na wybory i mają na to wszystko zwyczajnie wywalone. Mnie to jednak cały czas pasjonuje, troszkę w takim wymiarze podobnym do kibicowania sportowcom. I tak nie mam na politykę żadnego wpływu i w sumie nie wierzę, że cokolwiek miałoby się zmienić na lepsze.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: fobiak »

malgosiu, ten twoj tekst nie trzyma sie kupy. nkwd to pierwsze lata po wojnie, okres komendantur w miastach, ich zadania przejelo ub. pierwsze wzmianki o rozdziale kosciola od panstwa (nagonka ppr) jakie znalazlem pochodza z konca roku 1947, kosciol usunieto dopiero pod koniec lat 50-tych. kosciol katolicki mial sie w polsce lepiej niz w innych panstwach europy, kosciolow nie ubywalo a wrecz przeciwnie. w 1947 roku piasecki tworzy pax (ponoc zydzi zabili jego 16-letniego syna w1957). przed wojna piaseki byl dzialaczem falangi, m.i.n. antysemickiej organizacji, zydzi mu tego nie wybaczyli. jesli to prawda, ze zydzi maja w rekach konfederacje to nie sa spadkobiercami civitas christiana a jedynie wykorzystuja ja jako narzedzia do swoich celow.
prl powstala w 1952 roku w tym czasie nkwd nie decydowalo o polskich komunistach bo ich prawie nie bylo, tych na wschodzie, wykonczyl stalin, a ci z zachodu nie mieli zaufanie u stalina. garstka komunistow nie byla w stanie zmienic calego narodu. pax nie bylo stworem nacjonalistycznym, posredniczyla pomiedzy rzadem (pzpr) i katolikami. podobnie posredniczy dzisiaj kazda polska opozycja, obojetnie czy sie nazywa centrum, lewica czy prawica, oni sobie krzywdy nigdy nie zrobia, nawet jesli wszyscy krzycza, ze ich rozlicza jak wgraja wybory i dojda do wladzy. ale ty wiesz, ze to fake, bo kto rozliczy bolka, aleksandra, bronislawa, donalda czy pozostalych kor nikow.
rusofilow po wojnie nie bylo wsrod narodu polskiego, oprocz dzialaczy ppr, tych ktorzy z nimi przyszli z frontem i tych ktorych rosjanie wyzwolili z obozow. nowych rusofilow musiala ksztalcic prl przez dlugie lata a tych najnowszych ksztalca te tzw. niepolskie rzady swoja antypolska polityka.
gomulka nie byl bojazliwy, siedzial we wiezieniu, podniosl polske z ruin, wyrzucil zydow z polski.

"Braun chodzi w starych endeckich butach odziedziczonych po Piaseckim a skradzionych Dmowskiemu... Pamiętacie historię Piaseckiego?"
nie mam pojecia skad to wytrzasnelas
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: fobiak »

borowik pisze: 2022-03-19, 10:00 -) No i nie ukrywam, że szczególnie cenię sobie widowiskowość działalności politycznej Brauna. Ostatnio zwłaszcza furorę robią jego interwencję poselskie, które dostarczają dużo rozrywki. Poniżej link, pokazujący, jak uganiał się za Szumowskim po jakimś szpitalu. Wrażenia są bezcenne, a już wcześniej trochę się tego nazbierało.


https://www.youtube.com/watch?v=UMmkqqd ... =JulekGame
marciku ta widowiskowosc dzialalnosci politycznej nie wywodzi sie z polskiej kultury, to jest przejaw chamstwa i bezprawia na wyzszym szczeblu. polak bioracy udzial w wyborach swiadomie glosuje na takich typow, wiedzac o tym, ze kandydat na ktorego wyborca oddaje glos nie moze byc madrzejszy od niego, nie moze go przechytrzyc ale nie wie o tym, ze zanim oddal glos juz zostal przechytrzony i czy chce czy nie chce zostanie zniewolony. czesto tak jest ze ofiara uwielbia swojego oprawce, baba ktora dostaje wpierdol od swojego starego dalej go kocha, dzieci bite, jak dorosna, kochaja swoich rodzicow. polska kocha ukraine, nie mam pojecia dlaczego sie tak dzieje.
moze dlatego, ze im wiecej cierpimy za zycia tym wieksza mamy szanse na ...po smierci, nie zauwazamy, ze jestesmy kszatlceni na glupszych niz jestesmy a tacy obywatele sa bezcenni dla kazdego rzadu, cyrk sejmowy z takim stadem baranow moze wykonac kazda akrobacje a stado zabeczy; cenimy sobie widowiskowosc dzialalnosci politycznej naszych pasterzy i bolesne ukaszenia ich psow
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: borowik »

Polska nie kocha Ukrainy. Jest tylko przekaz medialny, który nakazuje Polakom wykazywać skłonność do takiej miłości. Oczywiście znajdą się rzesze osób, które ulegną temu naciskowi. Szybko jednak wszyscy powinni się zorientować, na jaką minę wystawiani jesteśmy w związku z masową, niekontrolowaną migracją Ukrów. Czemu to ma wszystko służyć? No cóż. Za wcześnie jeszcze chyba, żeby jednoznacznie opowiadać się za któraś z interpretacji, których sporo krąży po necie. поживем, увидим.

Ja w każdym razie nie zdałem egzaminu z empatii, do którego to rzekomo jesteśmy zobowiązani przystąpić. Małżonka spotkała na ulicy trzy Ukrainki, które wypełniały jakieś formularze w konsulacie ukraińskim, mieszczącym się niedaleko naszego miejsca zamieszkania. Okazało się, że szybko muszą zrobić kserokopie paszportów i żona nieopacznie zadzwoniła do mnie, bo chciała pomóc. Szybko jednak wybiłem jej to z głowy. Powiedziałem, że ksero właśnie się popsuło i jadę z nim do naprawy. Jeszcze by mi tu wycieczki spod konsulatu urządzały Ukry, jak jakieś mrówki, faraonki. ;-)

Dwa lata temu zaczęła się mniemana pandemia. I to był temat, który trzymał w napięciu przez bardzo długi czas. Po inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę okazało się, że pandemia jest już niemodna i nudna, bo wojna przykuła całą uwagę. Ten temat też już jednak powoli się wyczerpuje. Traci na atrakcyjności. Ja w każdym razie coraz rzadziej klikam w tytuły artykułów, odnoszących się do sytuacji na froncie. Liczę na to, że w najbliższym czasie świat borykać się będzie z inwazją kosmitów. O, to by było coś. Skąd przylecieli? Czego od nas chcą? Czy przywieźli ze sobą Elvisa? Ewentualnie jakaś asteroida, która leci w naszym kierunku i zagraża całej ludzkości. To byłby też mocny medialny temat. No cóż. Apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: borowik »

*nieopatrznie
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Fanom Konfederacji

Post autor: fobiak »

borowik pisze: 2022-03-19, 10:00 zwolennicy daleko posuniętej wolności
daleko posunieta wolnosc 2:45
https://www.youtube.com/watch?v=hPgZxRHPR0s
dajcie zyc grabarzom
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości