fobiak...

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

fobiak...

Post autor: wre... »

moglbys w temacie Konkurs zamiescic informacje o glosowaniu, odnosnie terminu, bo tak naprawde mozliwosc glosowania jest malo widoczna...
przy temacie SONDA jest widoczny wpis o emotkach tylko...
teraz mi przyszlo do glowy(bo nie zwrocilam uwagi na to), czy w ogole gdzies pisze, ze to chodzi o konkurs "erekcjato"...
bo to wcale nie dla wszystkich musi byc oczywiste...
:-P
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wredna ja chyba nic nie moge tam zmienic, nie wpuszcza mnie do tekstu

[ Added: 2006-08-28, 17:07 ]
udalo sie, wszystko bylo ok.
nie wiem tylko czy taki wpis chcialas widziec?

[ Added: 2006-08-28, 18:09 ]
przebijcie moje wpisy w "konkretnie bo nie moge nic tam wpisac"
jak nie to to bede otwieral nowe tematy tak dlugo az wam sie znudzi
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

heh no nie tak chcialam :-P
chodzilo mi raczej o to fobiak, zeby ktos kto tylko wchodzi poczytac np. erekcjato lub wiersze...patrzac na spis dzialow, widzial, ze jakies glosowanie w ogole sie odbywa...
jeden wpis zrobilam (poznie go wywale jak minie termin) w dziale Konkurs...
wpisalam "oddaj glos" bo tylko taką dlugosc chcial mi przyjac...

mnie sie wydaje, ze gruba czcionka powinno byc napisane , "Konkurs na erekcjato" a pod spodem drobna czcionka...w dziale Sonda trwa glosowanie w sprawie terminu konkursu - oddaj swoj glos przed innymi :-P , badz szybszy :-P
no cos w tym stylu :-P
w dziale Sonda tez mogloby byc widoczne juz na pierwszy rzut oka to , ze odbywa sie tam glosowanie na konkurs i ikonki...
heh , nie wiem czy to jasno napisalam i czy ty masz mozliwosc to zrobic...
:-P
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

napisalas jasno, zobacze co ja moge
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

fobiak poszlam popatrzec cos pozmienial w defincji i zamiast zmian dostrzeglam troche bledow i literowek...

Erekcjato jest nowa forma w poezji, ktore przezylo swoj debiut w Sieci (Intenet). Ma na celu otworzenie sie mlodych* poetow* poprzez uzycie przeciwnego bieguna do: "nie ruszaj gowna bo smierdzi". Erekcjato jest utworem prowokujacym i zrywajcym z wszelkimi formami* etyki moralnej szczegolnie podmiataniu* pod dywan i zaklamaniu, ktore uprawial miedzy innymi Adam Mickiewicz i inni poeci wyrywajacy wartosci relistyczne, znieksztalcajacy je i wywyzszajacy ponad poziomy, erekcjato identyfikuje sie bardziej z surrealizmem Salvadore Dalli`ego, ma czytelnika* powalic z nog i zmusic do* zastanowienia sie.
Erekcjato to utwor poetycki o dowolnej formie i tresci ma jakby dwa zakonczenia jedno konczace tresc i to drugie "erekcyjne" czyli zaskakujace (ono decyduje czy erekcjato to erekcjato)… sklada się z jedngo lub dwoch slow (explozja, erekcja, zaskoczenie) bez zadnych ukrytych symboli czy metafor, które zmieniaja sens i nadaja inny punkt widzenia .
Forma i tresc jest dowolna, mozna pisac w formie sonetu, ody, hymnu, fraszki, wiersza* bialego*, forma i tresc nie sa wazniejsze od wrazenia wywartego na koncu.
---------------------------------------------------------------------------

zbok? itd...itd... bez gowna nie byloby* pytan, ktorych w wierszu* nie ma,
i tym sie charakteryzuje erekcjato...wlasnie ta koncowka i dlatego
musi byc jak najkrotsza, podnosi w ten sposob wartosc erekcjato
i utrudnia poecie prace.

zakonczenie powinno byc przesuniete o kilka pustych wersow do dolu
aby go nie zdradzac za wczesnie.

to tak jakby* ktos kolysal dziecko na balkonie do snu, i w sekundzie je z
niego wywalil sam nie wiedzac dlaczego, nikt by nie znal powodu i moglby
sie tylko domyslac, zostaloby* tyko setki pytan, rowniez na balkonie.

fobiak w dwoch miejscach zmienilam ociupinke..."podmiatanu" od zamiatania..."wiersza bialego" bo bialy zle wyglada...
i to zdanie jest niejasne...
"bez gowna nie byloby* pytan, ktorych i tak nie ma, "
gdzie nie ma? chyba tak powinno byc...
"bez gowna nie byloby* pytan, ktorych w wierszu* nie ma, "

pozostale to literowki albo "by" oddzielnie blednie napisane...

popraw jak masz ochote :-P ja cie tylko informuje...
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wiesz, ze mam ochote
cebreiro

Post autor: cebreiro »

miedzyinnymi* -a nie tak jak było??
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

cebreiro... mowisz, masz :-P ...
dzieki :-P )))
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wredna dzisiaj mam ochote
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

heh fobiak, no wczoraj mnie akurat nie bylo :-P ...
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

fobiak czemu dałeś mi 1 za wiersz? :)
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

ale dzisiaj jestem, i doczytalam sie poprawki, ktorej dokonales kiedys...
podoba mi sie, ze moze byc dwuznaczne :-P

heh w tej poprawce jest kilka literowek (no mialam nie mowic, ale sie nie powstrzymalam :-P )
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

kawa pisze:fobiak czemu dałeś mi 1 za wiersz? :)
kawa, przepraszam
dalem tobie przez pomylke przez ksiecia, rozpedzilem sie i wszystko co mialo dziesiec punktow i bylo punktowane przez autora sciagnalem na ziemie, jak takim zartownisiom kazdy da po punkcie to znajda sie tam gdzie ich miejsce, ale widocznie tutaj nikomu to nie przeszkadza
punktacja jednak jest zalezna od ilosci glosujacych, czyli moze ktos tobie da wiecej punktow i znow bedziesz na pierwszym miejscu, jak nara prowadzi sonka, taka punktacja zaczyna mi sie podobac bo mozna kogos ponizac lub wywyzszac "w granicach rozsadku"

wredna, mozesz mi jeszcze raz poprawic?
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

moge fobiak...

a co do punktacji, to mi sie nie podoba...bo moge sobie wyobrazic, ze komus spodobac moze sie wiersz i da 10 punktow, albo nie i da 1punkt...
ale jakos trudno mi sobie wyobracic, ze ktos potrafi ocenic swoje upodobania na 4 lub 5...
bo z czego wynika, ze 4, a z czego, ze 5...jakie roznice musza zaistniec, zeby kmus dac o jeden punkt wiecej lub mniej...
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wredna taka punktacja zda egzamin jesli beda odawane wieksze ilosci glosow np: powyzej 15, im wiecej tym sprawiedliwiej, bo zartownisie beda zawsze na plus i minus i wtedy sie srednia wyrowna

jesli ktos da 10 i inny da 1 to i tak jest bardzo wysoka srdnia bo jest 5,5, mysle, ze przy punktacji w ktorej bedzie oddawac glosy grupa np: 15 uczestnikow, taka srednia bedzie sie wahala miedzy 4-6 punktow, nie wyobrazam sobie aby ktos przekroczyl 7,5 punkty

im mniej glosujacych tym gorsze glosowanie, ksiaze sam glosowal i bylo z piec utworow po 10 punktow
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

fobiak, mnie tam na punktacji nie zależy, tak z ciekawości zapytałem
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

Erekcjato jest nowa forma poezji, ktore przezylo swoj debiut w Sieci (Internet). Ma na celu otworzenie sie mlodych poetow poprzez uzycie przeciwnego bieguna do: "nie ruszaj gowna bo smierdzi". Erekcjato jest utworem prowokujacym i zrywajacym* z wszelkimi formami etyki moralnej szczegolnie podmiataniu* pod dywan i zaklamaniu ktore uprawial miedzy innymi Adam Mickiewicz i inni poeci wyrywajacy wartosci realistyczne*,

do tego miejsca masz 3 literowki

-----------------------------------------------------------------------------
*
"Teraz gdy czytelnik cofnie się i przeczyta go jeszcze raz zauważy to czego wcześniej nie widział czyli sens całego utworu zostanie zmieniony"

tu jest blad autor mogwai* sam przypisal sobie "calego utworu"*, definicja nic o procentach nie mowi, mowi natomiast ...
*"zakonczony jednym lub dwoma slowami(koniec)=( jedno lub dwa slowa, explozja, erekcja, zaskoczenie), prowokujacy, zmieniajacymi sens calosci i nadajacy inny punkt widzenia, bez zadnych ukrytych symboli czy metafor"...
wystarczy, ze zmieni glowna mysl zawarta* w utworze, zmienic sensu* calego utworu sie nie da,* bo trzeba go odwrocic* do gory nogami,* a z tego erkcjato nie bedzie,* bo zakonczenie znajdzie sie na poczatku, erekcjato nie musi byc dwuznaczne co nie znaczy, ze nie moze

ja ten cytat rozdzielilam spacja, bo ten caly wywod sie zlewa w jedno, czyli jest malo czytelny...
rozdzielilam jeszcze te kolejne wersy przy nastepnym cytacie...
z istotnych bledow, to zle cytaty postawione, wstawilam tez 3 przecinki, zeby bylo czytelniej...
dopisalabym "autor mogwai", zeby bylo jasne, ktorego tekstu ta poprawka dotyczy, a jezeli nie chcesz, to wstaw w tym miejscu w tekscie mogwaia co najmniej 2 gwiazdki, zeby to miejsce bylo bardziej widoczne (ale wtedy rowniez 2* w poprawce)
ty zrobisz jak zechcesz :-P

:-P
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

wpisałem w googlach "erekcjato" i wyskoczyło z 5 stron może...z czego 2 pierwsze to erekcjato z www.poezja.org:

Erekcjato dla F.

mów mi erekcjato
to wiersz dla ciebie
o wilkach bez nadziei
rozsądnym marcinku
udanych przykładach

mów mi moralista
pięć minut po 1001 nocy
bajka się skończyła
jesień przekwitła
zdechł pies
nie ma powrotu

mów mi

tato



to chyba nie jest za dobry przykład jak na erekcjato
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

chyba, że F. to o fobiaka chodzi
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

kawa jak nie bedziesz glosowal to bedziesz szkodzil sam sobie bo dajesz szanse tym utworom ktore sie tobie nie podobaja, beda wybrani tacy poeci jakich macie w rzadzie

na google jest 13000 erkcjato, jest tak dlatego, ze portale maja ustawione wyszukiwarki google i automtycznie publikacje sie tam ukazuja, tu chyba nie ma tego bo nie znalazlem nic z tego portalu

erekcjato dla f bylo publikowane rok temu na e-poezja pozniej na innych portalach, jest jedynym, ktorego jest wszedzie pelno, autor wiedzial, ktore portale maja dobre wyszukiwarki, wg mnie kazdy powinien swoje najlepsze utwory publikowac na znanych portalach aby nie ulegly zapomnieniu

wiekszosc piszacych erekcjato znajduje sie na google nawet twoje tam sa
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

ups...nie cytaty tylko cudzyslowy , zle powstawiane :-P
jeszcze mnie ktos powinnien sprawwdzac, moze cebreiro zerknie :-P
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

hmm dziwne..mi się wyświetla 5 stron tylko... no nic, co ty na to fobiak, żeby głosowanie odbywało się w oddzielnym poście (jak na czarnej) zamiast tego zawirowania z punktacją?
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

kawa ten przyklad ktory podales to bardzo fajne erekcjato jak sie zna wiersze fobiaka...przypomnij mi autora...
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

kawa jestem przeciwny bo nie ma potrzeby angazowania dodatkowej osoby do liczenia glosow, jest na bierzaco, nikt sie nie pomyli, tylko idioci mnie wkurwiaja, gnojki ktorzy mi przeszkadzaja (udaja, ze nie wiedza a przez nich jest juz drugi raz glosowanie wykasowane) w przeprowadzeniu konkursu a ta glupia pizda nie chce im dac bana

[ Added: 2006-09-04, 10:55 ]
wredna autorem jest
Ja Centy
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

heh faktycznie...teraz juz pamietam :-P
Halinka nie powiedziala, ze nie chce, tylko, ze nie moze, a byc moze nie umie...
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

helina zablokuj możliwość głosowania na własne utwory jak możesz
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości