Defincja strony formalnej końcówki (poprawiona)

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

robert kobryń

Defincja strony formalnej końcówki (poprawiona)

Post autor: robert kobryń »

1) Końcówka składać się może z jednego lub dwóch wyrazów lub elementów , określonych w punktach 2c, 2d, 2e, 2f , a także z dwóch wyrazów lub elementów, określonych po wyżej i tylko jednej cząstki dodatkowej oraz z dowolonej, lecz zwyczajowo przyjętej za nie przesadną ,liczby znaków interpunkcyjnych
2) Cząstką dodatkową może być:
a. spójnik
b. przyimek
c. litera
d. cyfra
e. liczba
f. inny niż określony w punktach 2c. i 2d. pojedynczy znak
3) Moderator może uznać daną końcówkę za nie poprawną nawet jesli spełnia wymogi formalne, o których mowa powyżej, w sytuacji gdy jest ona bezsprzecznie niezgodna z duchem i celem końcówki.

[ Dodano: 2006-09-05, 16:31 ]
w sumie nic nie zmieniłem
ale zastanawiam się nad
-) wykrzyknikami
mozna by przyjać za dopuszczlne jako cząstkę dodatkową wykrzykniki powszechnie używane , które nie mają więcej jak trzy litery
-) skrótami
można by podobnie przyjąc za dopuszczalne skróty powszechnie używane od słów nie będących nazwami własnymi, które nie maja wiecej jak dwie lub trzy litery
-) uzupełnieniem punktu 3 o mozliwość uznania końcówki za prawidłową nawet jeśli nie spełnia wymogów formalnych
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

najbardziej Marcin podoba mi sie punt 3. lacznie z tym dodatkowym dopiskiem na koncu...
jednym slowem...mam ocenic jak czuje...
:-P
wiesz fobiak, ten punkt trzeci warto moze byloby wstawic do konkursu, wtedy nikt nie zarzuci jurorom, ze to na co oddali glosy to nie erekcjato...
przynajmniej ze wzgledow formalnych nikt nie bedzie mog zarzucic, bo to czy dla mnie najlepsze erekcjato, bedzie w ogole erekcjatem dla kogos, to juz inna inszosc...
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

w punkcie drugim zapomniales o symbolach, kolorach i wielkosci liter
i najwazniejsze o odstepach

[ Added: 2006-09-06, 15:37 ]
3) Moderator może uznać daną końcówkę za nie poprawną nawet jesli spełnia wymogi formalne, o których mowa powyżej, w sytuacji gdy jest ona bezsprzecznie niezgodna z duchem i celem końcówki.

wredna z tego punktu sie dopiero dowiedzialem jaka masz wladze, wole podchodzic cie od tylu
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

to moja definicja i bede ją zmieniał tak jak mi sie podoba

wre... ty oczywiście możesz z niej korzystac do woli :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości