F O B I A K U !

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

Awatar użytkownika
Książę Półkrwi
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-08-14, 11:42
Kontakt:

F O B I A K U !

Post autor: Książę Półkrwi »

wywalenie "całości" z definicji to tak jakby uznać że każdy kto potrafi
kopnąć w jaja, zna kung fu - zjebałeś to brachu. twórca nie może ulegać
uczniom, a jak ma uczni debili to ich zmienia, a nie swoją naukę
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ksiaze, dla tych elastycznych nic nie zmienilem
zmienilem dla kanciakow
doszedlem do wniosku, ze terminu "calosc nie da sie zdefiniowac"
jeszcze zadna z pan nie przyczepila sie do definicji, one mysla z pewna tolerancja i troche obszerniej
do definicji przyczepiaja sie tylko ci ktorym odpalilo jedno lub dwa erekcjato i nie sa w stanie juz wiecej napisac (przyklad makowski i mogwai)
ja w to wierze, ze poeta czy atrysta moze sie skonczyc, wielu konczylo samobojstwem

nudza mnie te dyskujse, bo niczego nowego nie wnosza, jesli ktos napisze definicje poprawnie to chetnie ja zaakceptuje

ty tak samo jak augustus i mogwai zrozumieliscie (sa jeszcze inni, ostatnim rebeliantem jest marcinek rajski) ja tak, ze utwor ma byc dwuznaczyny, ja nie mialem takiego celu aby teksty erekcjato byly dwuznaczne
co nie znaczy, ze nie moga takie byc

z tego co wiedze, to wiekszosc zrozumiala definicje tak wlasnie jak ja napisalem, wiec dla dwoch czy trzech, ktorym od czasu do czasu cos odbija usunalem termin calosci, jesli i oni zrozumieja erekcjato to wstawie "calosci" i wtedy nie bedzie im to przeszkadzac

jak do tej pory to sie uspokoilo

dziwne tylko, ze do tego sie nikt wczesniej nie przyczepial a wlasnie to bylo powodem, czepialiscie sie czego innego
ann13

Post autor: ann13 »

heh, no debilką poczułam się urazona księciuniu
zawsze myslałam, ze tylko gupia jestem :roll:
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

brak ci wiary w ludzi ann :-P doszukujesz sie zlosliwosci, a Ksiaze poprostu "zlozyl" samokrytyke swojej osoby :-P ...
Awatar użytkownika
Książę Półkrwi
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-08-14, 11:42
Kontakt:

Post autor: Książę Półkrwi »

fobiaku - o Makowskim już napisałem że dostał nagrodę za fri,
jego ere o gwałcicielu jest urwane w txt - więc to chuj nie ere,
a definicji nie można sobie zmienać ot tak - nie rozumiesz że cała sztuka,
to zmienić sens całości? bez tego ere, to tylko głupie dowcipy!

ann, bez urazy - wg. NOWEj definicji jesteś Mistrzynią Erekcjato
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ksiaze, poezja nie nalezy do nauk
wiec aby cie uspokoic
poezji sie nie da zdefiniowac

wiec erekcjato tez sie nie da zdefiniowac, ci ktorzy o tym nie wiedza wychodza z blednego zalozenia, wiec nie widze zadnego sensu w tej dyskusji

odnosnie makowskiego to tak zadecydowala komisja i nie masz prawa tego powazac, wygral bo byl najlepszy, w tym roku wygraja tez najlepsi i nie bedzie wolno tobie podwazac autorytetu jury, bo bede ten autorytet bronil obojetnie czy sie komus podoba czy nie
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

potwierdzam, poezja nie jest nauką, nie niesie za sobą teoretycznej treści, czyli poznawczo nie posiada sensu, nie jest przedstawiająca a jedynie wyrażająca
ann13

Post autor: ann13 »

ksieciuniu, zebyś nie był taki złosliwy, to ja bym Cie nawet i polubic mogła :mrgreen: , bo generalnie przyjaznie jestem nastrojona do otoczenia, bedąc mandolina czatową :)
hmm, jakoś inaczej drazliwy wydajesz mi sie, chory jestes?
moze ja Ci goraczke zmierzę?

jak niemowlakowi :mrgreen:

[ Dodano: 2006-09-20, 15:11 ]
a jeszcze wracajac do tego mistrzostwa, to zawsze mnie obrzydzały wszelkie zatytułowania z szufladkami włacznie, bo wole się wymykac, nie dajac złapać , pisze bo lubię i pomimo mojego wielkiego upodobania do obracania słowem nic wiecej nie dodam, chociaz bym mogła .
słabosc mam tylko do jednego mistrza

patelni
uwielbiam mielone.
cebreiro

Post autor: cebreiro »

poezja nie jest nauką fakt, ale ma swoje ramy: tak jak oda, sonet, bajka wierszowana(...) i erekcjato, dlatego też książę tu ma absolutną rację!
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

ramy są dla okien, a pozostawiać coś hermetycznie niezmenne powoduje wcześniej czy później upadek, tego czegoś
tylko rozwój liczy się finalnie, a rozwój potrzebuje zmian
liczy się FLEXIBILITY, takie ładne angielskie słowo
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

marcinku obys sie nie pomylil, ze to angielskie

lac. flectere=zginac
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

e tam
wogóle to oleje bo i brak słów
Anty_Fobia bleeeee
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

nie masz co robic to pisz erekcjato
a nie zajmujesz sie prowokacjami ksiecia
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

no toz piszę i dumam własnie
a ty co taki rozdrazniony?:)

jeszcze troche to woogóle napiszesz mi regulamin zachowania
Anty_Fobia bleeeee
cebreiro

Post autor: cebreiro »

Marcin gadasz jak potłuczony, to dlaczego nieby klasyczne formy do dnia dzisiejszego nie upadły??
Awatar użytkownika
Książę Półkrwi
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-08-14, 11:42
Kontakt:

Post autor: Książę Półkrwi »

fobiaku i kawo - poezja jest dziedziną nauki
tak jak matematyka, filozofia lub retoryka
- pojąć to i uczyć się jej, to droga poety
- bujać w obłokach i bazgrać dla samej
bazdraniny - to droga klauna

PS. zgadzam się z cebreiro co do
reguł rządzących pewnymi formami,
w przypadku ere reguły te zostały
złamane, i to przez samego twórcę formy
- to bardzo niedobrze wróży dla przyszłości
tej formy
ann13

Post autor: ann13 »

jak juz ubijecie te pianę to zawołacie mnie na kogiel-mogiel

lubiem :)
narta
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

ann ja zrobię dla ciebie kogiel mogiel
pod warunkiem że razem będziemy ubijac pianę
ann13

Post autor: ann13 »

no dobra marcinku
to ja trzepie, a TY palcem mieszasz :)
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

półkrew, poezja nie jest dziedziną nauki, nauka opiera się na empirycznie sprawdzalnych przesłankach, dlatego też nauką nazwać można fizykę czy biologię, matematyka opiera się na aksjomatach, a te z reguły uważane są za sądy aprioryczne a nie syntetyczne (jak by tego chciał Kant), z kolei filozofia stanowi bazę dla pozostałych nauk, chociaż sama do takiego miana nie pretenduje (ale to ją uważam, za podstawę dla edukacji człowieka) wydaje mi się, że twój osąd wypływa z wieloznacznego użycia terminu "nauka" w języku, co prowadzi do niepotrzebnych nieporozumień. (j. ang nie posiada tego problemu gdyż nauka przekłada się na ten język jako science, nie zaliczysz chyba dziedziny poezji do miana science prawda? :) tobie chodzi raczej o naukę w sensie learning czy study)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ksiaze, napisz erekcjato, ciooooooooooo..........?
Awatar użytkownika
Książę Półkrwi
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-08-14, 11:42
Kontakt:

Post autor: Książę Półkrwi »

kawo, zaliczam peezję do nauki (science) - to nic
innego jak skodyfikowana forma przekazu np.
uczuć, myśli, relacji itp. Na podobnych zasadach opiera się
retoryka, o której wspomniałem wcześniej
- starożytni to wiedzieli, a my o tym zapomnieliśmy
oblekając poezję w szaty kapryśnej muzy, Wolności etc.

fobiaku - pewnie że napiszę, tylko powiedz wg. jakiej definicji?
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

półkrew, nie chcę się wdawać w dłuższą polemikę, ponownie mylisz naukę z "nauczaniem" tym razem wobec starożytnych, termin nauki jako science wypracował się stosunkowo niedawno (a zaczął kształtować się od XVIIw poczynając), ale na pocieszenie dodam, że w języku ang panuje rozróżnienie na nauki w sensie science i "nauki" w sensie arts (tutaj zaliczamy wszystkie humanistyczne) <-- i pewnie te ostatecznie miałeś na myśli

(wybacz bulwersację, ale posiadam nieco wiedzy w tym zakresie, i trochę denerwują mnie wypowiedzi na dany temat w stylu: bo ja tak uważam i już, czy bo mi się tak wydaje czyli oparte jedynie na własnych przekonaniach, które biorą się nie wiadomo skąd [czyt bez podłoża teoretycznego])
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ksiaze, pisz w jakiej chcesz, skomentuje wedle tej ktora sobie zazyczysz
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

ksiaze definicja tak naprawde jest jedna i krotka jak sie juz wie cokolwiek o erekcjato... ma zmienic w dwoch slowach sens wiersza....
tak naprade, to problem tkwi w tym czy twoim lub moim zdaniem ten wiersz jest na JEDEN TEMAT...
i tutaj podam ci przyklady, jak moze wygladac JEDEN I TEN SAM TEMAT w dwoch wariantach...

warian meski :-P
Kupno spodni

wyszedlem z domu. poszedlem do sklepu ze spodniami. kupilem spodnie. wrocilem do domu.

wariant damski :-P
Kupno spodni

zadzwonilam do doroty zeby umowic sie z nia na kupno spodni. musi pokazac mi sklep w ktorym kupila swoje. sa swietne skrojone. dorota wyglada w nich duzo szczuplej.wychodze z domu.pogadalam chwile z sasiadku, bo jej dziecko bylo chore, wzywali w nocy pogotowie. na cale szczecie juz znacznie lepiej jest z malym. po drodze do doroty mijam dwa sklepy ze spodniami ciekawe czy to nie w jednym z nich kupila te swoje spodnie. chyba rzuce okiem.wypatrzylam jedne niezle, ale na takie jak ma dorota nie trafilam.lece do doroty bo juz jestem spozniona. u niej spotykam kasie. byla na wakacjach w hiszpanii. w skrocie opowiedziala swoje wrazenia. zeby nie tracic czasu poszlysmy na lody, a kasia opowiadala .lody dodaly nam sil do latania po sklepach ze spodniami.przelecialysmy z dorota szesc sklepow. na koniec wrocilysmy do drugiego bo w nim te co mierzylam lezaly na mnie najlepiej.poszlysmy w koncu na zasluzona kawe .jestem w domu i mierze spodnie.


widzisz Ksiaze oba wiersze maja dokladnie ten sam sens... wystarczy teraz wymyslic zaskoczenie pasujace do kupna spodni i bedzie erekcjato...
problem twoj i nie tylko, polega na tym glownie, ze nie umiecie czytac ze zrozumieniem tekstu i zrozumiec jego sens... zaczynacie dzielic go na kawalki i wtedy wychodzi wam, ze zaskoczenie dotyczy tylko np. zakonczenia...
dlatego zadna regulka niczego nie zmieni, bo wszystko zalezy od tego jak ktos czyta tekst i czy potrafi poczuc co spowodowalo ze autor napisal ten wiersz... co bylo motorem, czyli mysla przewodnia...
przeciez nie beda wszyscy pisali 4, 5 wersow tylko dlatego, zeby bylo konkretnie...
kazdy autor ma inne potrzeby inny styl...a ty chcialbys wszystkich "potraktowac" jednakowo, czyli na swoje kopyto...
musisz sie pogodzic z tym, ze nawet jezeli bedzie obowiazywala regulka , ktora ty chcesz i ktora popiera i pozornie tak samo uwaza jak ty, ktos drugi (umownie powiedzmy "twoj guru") to napewno jak dojdzie do konfrontacji z jakims tekstem zdazy sie , ze i tak dla jednego z was to bedzie erekcjato a dla drugiego nie...
bo wszystko rozbija sie o to jak do kogos "dotrze" tekst wiersza...
a na to juz zadnej regulki nikt nie jest w stanie wymyslic...
:-P
heh wiem ze pisze jak oszalala :-P ale samo mi sie tak robi, tak sie wydluza niechcacy...
organizm czuje taka potrzebe, ja tylko palcow mu uzyczam :-P , wiec to nie moja wina...
Awatar użytkownika
Książę Półkrwi
Posty: 2012
Rejestracja: 2006-08-14, 11:42
Kontakt:

Post autor: Książę Półkrwi »

kawa - zgadzam się co do nauk humanistycznych
ale w naukach humanistycznych również istnieją pewne
niepodważalne reguły

wre - masz rację co do odbioru, ale tylko w przypadku
jeśli mówimy o POPRAWNIE napisanym erekcjato

fobiaku - oceniaj moje ere wg. Starej Szkoły
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości