Pytania, komentarze dotyczace Projekty-Plebiscyt na logo_2

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

oczek

Pytania, komentarze dotyczace Projekty-Plebiscyt na logo_2

Post autor: oczek »

viewtopic.php?t=7407


Obrazek

Aniu powiem szczerze, że nie bardzo wiem jak zrobić, żeby przy takiej rozdzielczości wykonać male ale wyrazne i widoczne plemniczki, mianowicie, trzeba jeszcze zaznaczyc, ze wielkosc tego logo, jeszcze sie zmniejszy. Mozna by ewentualnie zrobic, zeby obrys, ten czarny kontur byl ogonkiem plemniczka. Z tym ze wtedy ta linia bedzie musiala nabrac falistosci i nie wiem czy nie straci wtedy charakteru piora. Szczerze powiedziawszy to nie bardzo wiadomo w jakim kierunku sie wybierac. Mysle, ze podstawa jest to,zebyscie sie dogadali, czy Wy chcecie plemniczki, czy nie, czy chcecie tak czy inaczej, bo w takim stylu do niczego niestety raczej nie dojdziemy. Mi osobiscie podoba, sie najbardziej
Obrazek
Sama nazwa portalu juz mowi cos o erekcji, a tutaj wydaje mi sie, ze bardziej przedstawia to pisanine, odwrocenie, przewrotnosc i lekka dwuznacznosc, nie wiem czy trzeba tak wyraznie pokazywac, ze to fallus...
ann13

Post autor: ann13 »

no mi z plemniczkami, ale jeszcze odrobinę mniejszymi i z mniejszym wcięciem :)
ale poczekam co inni powiedza, bo również zaznaczyłam na wstepię, że najpierw moze warto byłoby ustalic jakiś wspólny projekt, a potem ewentualnie, jeśli jest taka mozliwośc udoskonalać go, czy poprawiać

hahha, czy to na czubku, na samym środku, to nosek?;)
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

Jestem na NIE jesli chodzi o plemniki , bo to bez sensu , równie dobrze mogła by być tam kupa , tudzież fajerwerki , bomba itd. Wiem, że plemniki są blizsze drugiemu znaczeniu "pióra" ale po co udziwniać i dodawać szczegółów

Przecież od początku chodziło nam o jak najprostszy symbol z jak najmniejszą ilością detali ...

Poza tym to już nie była by dwuznaczność a dosłowność a ta przecież szkodzi odbiorowi poezji i w ogóle sztuki (po co narzucać coś na siłę odbiorcom, którzy przecież są różni)

Najważniejszy jednak argument podał oczek, przy tak małym rozmiarze i rozdzielczości wszelkie szczegóły będą nie tyle mało czytelne, ale na dodatek będą rozmywać kształt całości i burzyć estetykę .


A to jest super ;

Obrazek

Właściwie idealne jak dla mnie , dodatek zieleni wyszedł na dobre.
Może gradient w piórze mógłby być ostrzejszy w stronę sieny palonej lub brudnej czerwieni (nie różu jak wcześniej) , ale gdy emdi dostanie plik w odpowiednim formacie gradient będzie ewentualnie mógł łatwo zmienić. Z resztą może mi się wydaje , bo tak jest naprawdę w porządku i bardzo pasuje do strony portalu .

Oczek zrobiłeś kawał dobrej roboty i to bardzo nadprogramowej... Brawa i podziękowania.

Jestem zdania, że zrobiłeś swoje i nie ma co dzielić włosa na czworo .
ann13

Post autor: ann13 »

no to przykro mi,
bo ja jestem przeciw zielonemu logo, widzę tam teraz zielonego wieloryba, a co on ma wspólnego z erekcjato to nie wiem, za plemniczkami i jesli miałabym spośród tych wszystkich logo coś wybrac , to wole logo które wygrało, pierwsze

ale widze, że lilka juz zdecydowała
wiec wiecej się na ten temat nie wypowiem

bardzo dziekuje oczek za te MOJE poprawki i Twój zmarnowany przeze mnie czas
jjockerr

Post autor: jjockerr »

jest niesporozumieniem wpasowywanie sie w logo przypominajacce hujai na kija plemniczki hehe erekcjato to podobno erekcja ale inetelektu a nie huja :mrgreen:

[ Added: 2007-12-10, 08:36 ]
dlategoo komvbinacje z piorem i literami e na waleta sa spokoo
cebreiro

Post autor: cebreiro »

a ja prawdę powiedziawszy myślałam o połączeniu zieleni z pomarańczowym tudzież żółtym, te dwa kolory się idealnie komponują.
tak czy owak mamy marne szanse dojść do porozumienia w takiej sytuacji, bo każdy ma inną wizję logo. Optuję więc za tym aby powrócić do wersji, która została wybrana, z ewentualną zmianą kolorów.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15409
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ciekawe, ciekawe
tylko oczek nie wydrapcie sobie
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

przerobiłam to logo 'po swojemu' , chciałabym je zamieścić tutaj, poprosze o inforamcje jak to zrobic, bo niestety nie umiem
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

cebreiro pisze:a ja prawdę powiedziawszy myślałam o połączeniu zieleni z pomarańczowym tudzież żółtym, te dwa kolory się idealnie komponują.
tak czy owak mamy marne szanse dojść do porozumienia w takiej sytuacji, bo każdy ma inną wizję logo. Optuję więc za tym aby powrócić do wersji, która została wybrana, z ewentualną zmianą kolorów.
Podpisuję się pod cebreiro. I wycofuję się ze sieny palonej.

Jeśli chodzi o kolorystykę(bo ta jest tylko wypełnieniem szablonu) możemy zagłosować czy chcemy zieleń/pomarańcz/czerń czy biel/czerń/pomarańcz dlatego , że
pojawiły się aż 4 głosy samego autora oczka, cebreiro,mój oraz po czesci fobiaka (cyt."ja chcialem aby wywalic z piora ten bialy kolor") na tak .

Plebiscyt ciągnął sie włącznie z organizowaniem przez miesiąc , wygrał oczek zdecydowaną większością głosów.
Jeśli ktoś teraz bedzie wykonywał przeróbki samego zamysłu i pomysłu przez kolejny miesiąć mija się to zupełnie z celem. (nawet w pitoleniu pod regulaminem pisałam o małych przeróbkach typu wielkosc /kolorystyka)

To nie ja "decyduję" jak to ujęłaś , zdecydowało już JURY .
ann13

Post autor: ann13 »

przerobiłam logo oczki,to które wygrało, żeby przyblizyć, to o co mi chodziło, a poprawiki są znikome. zresztą na takie wszyscy się tutaj zgodziliśmy, tylko aby nie obiżać oczka , zrobiłam je sama chciałabym je tutaj zamieścic , czy mogę i ktos mi powie jak to zrobić ?
oczek

Post autor: oczek »

Aniu wejdz na ta strone: imageshack.us i tam dodaj plik i nastepnie, przycisk host it. A pozniej skopiuj ostatni link, na dole, direct link i wklej go tutaj, miedzy znaczniki "Obrazek". Tam powinien byc odrazu podany tekst jak wkleic obrazek na forum, ale nie pamietam dokladnie gdzie, wiec glupot pisac nie bede.
Co do kolorystyki to zestawie rozne mozliwosci kolorystyczne tego loga powyzej i sie zobaczy.
ann13

Post autor: ann13 »

dzięki oczek, spróbuję :)













ale jestem blondynką
farbowaną :mrgreen:

[ Dodano: 2007-12-10, 14:33 ]
Obrazek
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15409
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

to ja sobie tez zazycze
aby litery mialy taki ksztalt jak w logo 4ry i byly takiego samego koloru bialo/czarne a piorko zielone
i mam pytanie czy logo mozna zrobic na tle tego slonecznika?
takiej samej wysokosci
dajcie zyc grabarzom
oczek

Post autor: oczek »

włala:P
Obrazek

Fobiak oczywiście, ze można, problem tylko tkwi w tym, czy ma ktoś te słoneczniki w jakiejś wyższej rozdzielczości, bo te co są na gorze są strasznie rozjechane:/ A i w razie czego czy później, jakbyście chcieli wykorzystywać wizerunek tych słoneczników w logo, to czy sie autor nie obrazi:P
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15409
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

oczek zobacz jak sie pioro rozsunelo
fotke pewnie ma administrator
nie wiem jakby to wygladalo i chyba trzeba bedzie poczekac az poetki wyskubia sobie ostatnie wloski
dajcie zyc grabarzom
oczek

Post autor: oczek »

no trochę rozsunęło, chciałem,żeby nie było ciasno i przesadziłem:P Poprawka:
Obrazek

Zestawienie kolorow:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Mam wrażenie, że nie mogą być tutaj za intensywne kolory.
Jeszcze propozycja scietych koncowek w literkach:
Obrazek
I z lekko przebijajacym tlem z tylu:
Obrazek
Obrazek
Zestawienie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15409
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

oczek, gdybys ta koncowke w zielonym e obcial tak samo /rownolegle/ jak w czarnym e?
dajcie zyc grabarzom
cebreiro

Post autor: cebreiro »

oczek, a ktoś Ci mówił już, że dobry i cierpliwy facet z Ciebie?
ann13

Post autor: ann13 »

no bardzo


dziekuję za tę ściągę, bo nareszcie mogę sobie przekleić tutaj van gogha















ze sciany :lol:
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

na tle słonecznika cudne
Anty_Fobia bleeeee
oczek

Post autor: oczek »

Fobiak, miało być w ta stronę:P Nie wiem czemu zrobiłem w drugą:P
Obrazek Obrazek

Cebreiro dzięki to miłe, ale raczej nie jestem cierpliwy :P
Awatar użytkownika
co mnie to obchodzi
Posty: 229
Rejestracja: 2006-08-10, 10:54
Kontakt:

Post autor: co mnie to obchodzi »

Oczek, proponuje zakonczyc sprawe logo bo Panie i Panowie ciebie tutaj zamecza, z komentarzy wynika, ze wiekszosc jest juz zadowolona. Ku zadowoleniu jeszcze Ann13 wyrazam, zgode tylko na jednego nierzucajacego sie w oczy plemniczka, niech ona sama sie wypowie gdzie go chce miec. Jesli chodzi o kolory to logo nie powinno byc zbyt kolorowane. Jestem za tym aby zatrzymac sie na ostatnim logo po lewej stronie, kolor jest mi obojetny. Podklad slonecznikowy odpada, mozna pozniej logo umiescic na kazdym tle, ale jak to ma byc logo to nie powinno miec zadnego tla lub tylko dopasowane do tla na ktorym sie znajdzie.
ann13

Post autor: ann13 »

bardzo dziękuję pani halinkozberlinka :P)

jeśli ten plemniczek może być na moje zamówienie i w miejscu, które sobie wybiore, więc bym chciała, aby przeszywał lewą stronę pióra
ewa
Posty: 373
Rejestracja: 2007-02-18, 07:15
Kontakt:

Post autor: ewa »

Ale mnie jeszcze tu nie było :cry:

A ja chcę białe pióro..........czerwone i czarne literki.......i zielony plemnik :roll:

Proszę....Oczek pokaż jak to by wglądało. Bo ja napewno tego niezrobię, bom kompletna blondynka i wcale na dodatek niefarbowana jak Anula :oops:

Proszę uprzejmnie Halinko o wybaczenie - ale ....tak po starej znajomości nie gniewaj się :->

Ps........a tło szare....jak papier toaletowy.....
oczek

Post autor: oczek »

Proszę bardzo:
Obrazek Obrazek
Co do tła, to logo będzie przezroczyste i w formie wektorowej, więc będzie można je umieścić na dowolnym tle i o dowolnych wymiarach.

Ps.
Aniu mam prośbę jakbyś mogła podać mi wizję, to znaczy naszkicować, jak widzisz tego plemniczka i gdzie dokładnie, to ja bym się nim poźniej zajął i go umieścił, gdzie jego miejsce:)

PS2.
A tutaj takie małe bonuski, jak będzie widać logo na forum:(Po kliknieciu sie powieksza)
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek


Pozdrowiaski!
ewa
Posty: 373
Rejestracja: 2007-02-18, 07:15
Kontakt:

Post autor: ewa »

Oczek pięknie dziękuję :->

Mi zdecydowanie pasuje białe pióro.........ale ja przyjmę każde logo.
I tak będę do Was zaglądać ;-)
ann13

Post autor: ann13 »

oczek za ten bonusik, to trzeba by było Ciebie na rekach ponosić
a ile ważysz?:P)

najpierw Ci opiszę, może wyjdzie samo
spod Twojego piórka, a jak nie, to będę zmuszona odnależć swój cyrkiel

do robienia regularnych brzuszków







w plemniczkach:P)
no więc tak, plemniczek powinien być na łuku wcięcia piora,
tak aby zaczynał sie w piórze i przechodził poza pióro, glówka za piórem,
długość taka, jak grubość zarysu pióra i w środku i za piórem

[ Dodano: 2007-12-12, 19:38 ]
PS

oczek
ten plemniczek ma być w tym samym miejscu, jak na tym logo, Twoim, na które sama naniosłam poprawki, tylko ma być jeden, nie dwa , bo tak halinkazberlinka sobie zazyczyła









































minimalistka :-P
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

Ja stanowczo nie chcę widzieć plemniczka na logo .
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15409
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ja tez mysle, ze plemnik jest niepotrzebny
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

a mi stanowczo nie podoba mi się zielony w logo
po prezentacji oczki stwierdzam wręcz, ze pasuje tutaj jak wół do kobyły
ale czy to ma jakieś znaczenie ?


przykro mi, wasze życzenia zostały spełnione i moje musi być, mam to na piśmie
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ann przeciez w logo nie ma teraz ani troche zieleni.
myslalam ze za najmniejsze zło ludzie uznaja demokracje , ale jakos nie widze zeby decydowala wiekszosc .
ann13

Post autor: ann13 »

lila, ja znowu zrozumiałam, ze logo ma być zielone , kazdy zrezygnował z jakiś własnych 'bo lubię', albo 'mi sie podoba' , zeby innym ustapic miejsca. bo to logo jest wspólne. ne myslałam , ze chodzi o demokracje, wziełam pod uwage tylko zwykły kompromis
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

no to znamy chyba rozne pojecia kompromisu, ale mi juz jest wszystko jedno, takze przynajmniej jeden glos z glowy
cebreiro

Post autor: cebreiro »

a ja mówiłam że chcę misia?


































pod choinkię? :-P
cebreiro

Post autor: cebreiro »

a poważnie, mówiąc,
skoro mamy sondę i umiem ja obsługiwać to wybierzmy może 3 projekty najbardziej adekwatne, i zrobimy głosowanie. Będzie szybciej i bez kłótni. Bo zamiast się całować pod jemiołą to foszki strzelacie.
ann13

Post autor: ann13 »

Obrazek

oczek, tak bym sobie to mniej więcej wyobrażała
tylko mogłbyś , bardzo prosze, dopieścić tego plemniczka:P)





























bo u mnie jest kulawy :mrgreen:
oczek

Post autor: oczek »

ok, jutro popracuje, bo dzisiaj czeka mnie dluuuuuga noc, egzamin jutro z ranca:/
Mysle, ze sonda to bardzo dobry pomysl. Umieszcze 3,4 propozycje bazujace na tych ostatnich logach i sie ostatecznie przeglosuje, sila wiekszosci:)
Awatar użytkownika
co mnie to obchodzi
Posty: 229
Rejestracja: 2006-08-10, 10:54
Kontakt:

Post autor: co mnie to obchodzi »

Blokuje temat. Zaczyna sie robic nieprzyjemnie, nie bedzie zadnej sondy, mozliwosci Uzytkownikow zostaly wyczerpane z wyjatkiem kolorow i zyczenia Pani Ann13.
ann13

Post autor: ann13 »

a gdzie logo z plemniczkiem?:P)
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

emdi musial miec oryginal logo oczka skoro go zaladowal na storne, ale to dawno bylo pewnie zgubil.
może wznowić plebiscyt ? ja bym forsowala tego kota wystarcazzy zze plemniczek jest w banerze - wlasnie - czemu tak sie zmienil wydawalo mi sie ze 2 dni temu jest zgrabniejszy.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

prawa autorskie zastrzeżono
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

stawiałabym na nr 1...
ann13

Post autor: ann13 »

lilka ale masz talent, a nie dało by się coś zrobić z tym, oderwać od literek i poprawić bo są wyblakłe kolory. Obrazek
ann13

Post autor: ann13 »

twoje to dzieła sztuki
chyba dwojka, ale nie moge sie zdecydować
jeszcze mam cos takiego

Obrazek
ann13

Post autor: ann13 »

i takie, ale wszystkie do kitu i żadnego porządnego

Obrazek
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ann z tego sie nic nie zrobi, to jpg , musi byc w wersji pierwotnej wektorowej
skoro jest propozycja skasowania wielu tematow i portal ruszyl praktycznie od nowa , mysle ze mozna pomyslec nad nowym logo
ann13

Post autor: ann13 »

a wektorowa to jaka, bo ja mam jeszcze w corelu, moze by sie coś z tym dało zrobic?
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

troche szkoda jest starych czasow, kiedy duzo ze zmian tutaj, m.in graficznych wlasnie, bylo poddawanych glosowaniom publicznym , ten baner obecny to mi sie osobiscie nie podoba , niezgrabny i odstrasza
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

nie wiem ann sprobuj czy sie da czy nie,
ja zaproponowałam plebiscyt na nowe logo i baner, bo nie lubie poprawiac po kims , lubie tworzyc wlasne .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości