Zasady plebiscytu na logo erekcjato_1

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Zasady plebiscytu na logo erekcjato_1

Post autor: lila »

cebreiro pisze:
lila pisze:Oto zasady plebiscytu na logo, jeśli nie będzie większych sprzeciwów wybierzemy je tak ;

1) Przedstawianie prac trwa tydzień od 24 listopada 2007r. do 30 do godziny 22.30
w specjalnie otworzonym 24 listopada temacie :" Propozycje -Plebiscyt na logo " w dziale Konkurs

w postaci linków do obrazków między znacznikami [ img]http:// ....[ /img] .
( można poćwiczyć techniczną stronę w echalni albo w innym temacie w Pitoleniu ) .


Do tego czasu autorzy powinni przemyśleć i wyselekcjonować tylko najbardziej dopracowane propozycje .

W temacie " Plebiscyt na logo" będzie można zamieszczać propozycje logo
opatrzone odpowiednim numerem
- wraz z kolejnością pojawiania się
- 1. , 2. , 3. itd.
Nie można tam nic innego pisać - same obrazki .
Ilosc projektow na osobe jest nieograniczona byle sie nie powtarzaly .



2) O godzinie 22.30 temat " Projekty-Plebiscyt na logo" zostanie zamknięty
i do godziny 23.00 członkowie jury (patrz pkt 3 ). będą mieli czas na podjęcie ostatecznej decyzji .
O 23.00 zostanie otworzone Okno głosowania w dziale Konkurs,
gdzie do 23.30 każdy z jury będzie mógl oddać swój głos na numer jednego najlepszego jego zdaniem projektu.*

O 23.30 okno głosowania będzie zamknięte a głosy podliczone.



3) Członkowie jury;

ann13, Brzuszek, cieniu1969, cebreiro, dean, elasamluk, ewa,
fobiak,Halinazberlina, józio, lila, lenaar, luna, milosc_reaktywacja, olga, pełne_szklo,
pokusa, sonia, stachu, tepencjaa , Waldi, willy_the_lost .


4) Logo powinno być elementarne , bez szczegółów, dobrze rozpoznawalne , symboliczne,
powinno zawierać w sobie charakter erekcjato ;
przewrotność, dwuznaczność , odwracanie kota ogonem , drugie dno itd.
definicję i przykładowe erekcjato można znaleźć tutaj;
http://www.erekcjato.eu/forum/viewtopic.php?t=24
http://www.erekcjato.eu/forum/viewtopic.php?t=44


5) autor umieszczając swoje logo w plebiscycie zgadza się iż w przypadku zwycięstwa zrzeka się do niego praw autorskich

6 ) Nagroda za zwycięskie logo to 200 PLN

7 ) Administrator portalu erekcjato.eu zastrzega sobie nie przyznania nagrody i rozpisania nowego plebiscytu w razie gdy wybrany projek nie będzie odpowiadał charakterowi portalu


*z uwagi na imprezy andrzejkowe głosowanie przesunięte o dobę czyli

1 GRUDNIA OD 23.00-23.30

przepraszamy za niedogodność



lilka, a czemu znowu taki długi termin?


żeby twórcy mieli dużo czasu na wymyślenie i wybranie swoich siedmiu najlepszych ,
no bo ostatnim razem to bylo tak ze co chwila trzeba bylo kasowac stare wklejac nowe , nam sie juz cos podobalo autor rezygnowal i ogolnie bylo zamieszanie.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

lilka a moze to zrobic w ramach konkusu i oglosic na jakich graficznych portalach?
i co z prawami autorskimi, taki grafik moze po miesiacu powiedziec, zeby zdjac jego logo
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

to dopiszę do zasad że autor zrzeka się praw już dając logo na plebiscyt -
tak jakby przechodziło na własność portalu automatycznie .
można by na portalach graficznych, wtedy trzeba by było zastanowić się nad nagrodą i dołączyć do informacji o konkursie definicję i przykładowe erekcjato żeby wiedzieli o co biega .
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

no nie pomyslalem o tym, to konkurs odpada, jesli chodzi o nagrody to ja sie nie pisze
dajcie zyc grabarzom
cebreiro

Post autor: cebreiro »

ja się nie zanam na tych sprawach ale czy w takim wypadku,
jakimś tam wyróżnieniem nie będzie umieszczenie namiarów na twórcę baneru?
to jeszcze oczywiście zależy w jakie fora graficzne mierzymy.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

to jest plebiscyt na logo nie na baner .
w takim razie plebiscyt pozostanie tutaj a nagrada bedzie satysfakcja i sława wieczna , z reszta i tak lepiej zeby wymyslil logo ktos taki jak np lena kto w erekcjato siedzi dluzej .
cebreiro

Post autor: cebreiro »

właśnie- logo
nie wiem czemu mi się baner przypałętał...
Awatar użytkownika
co mnie to obchodzi
Posty: 229
Rejestracja: 2006-08-10, 10:54
Kontakt:

Post autor: co mnie to obchodzi »

Lila,jakiej wysokosci musialaby byc taka nagroda?
dean

Post autor: dean »

tak z milion bucksów :-P
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

Halinazberlina nie mam pojęcia jak się cenią graficy ale zapytalam juz lenaar moze wie .
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

Uaktualniłam zasady plebiscytu, to już forma ostateczna .

Bardzo uprzejmie prosze wszystkich członków jury o zapoznanie się z nimi a przede wszystkim jeśli to możliwe o udział w głosowaniu 30 listopada (zbojkotować to sobie możecie wybory :-P ) w godz 22.30-23.00,
i wklejenie wtedy głosu na swoje jedno ulubione logo w postaci tekstu ukrytego w znaczniku " Hide" .

( działa on tak że osoba która nie wpisała jeszcze zadnego postu w danym temacie nie widzi co inny w nim napisal jesli ukryl tak wiadomosc , przez co nie bedzie sugerowania sie czyjaś opinią , jest czas żeby pocwiczyc zakladanie tematow z ukrywanymi wiadomosciami w pitoleniu )

Jutro ogłosze plebiscyt w portalach graficznych.
lenaar

Post autor: lenaar »

lila..
'wybierzemy go tak'
logo*
'więc głosowanie więc'
projekt*

http://pl.wiktionary.org/wiki/logo /rzeczownik, rodzaj nijaki, nieodmienny

to tak na szybko, moze nie oglosilas jeszcze plebiscytu (?), bazzyliszko
21 osob w jury, jezeli bedzie zainteresowanie i kilkudziesieciu grafikow zlozy propozycje po 7 projektow, to wybor jury (kazdy po 3) daje 63 wybrane projekty, i moze sie zdarzyc, ze 63 rozne (dżizas!)
co wam daje organizacja plebiscytu bez realnych szans na rozwiazanie?
lila, w ktorym roku plebiscyt?
oferte sklada 'portal poetycki. elita poetica', wychodzac na zewnatrz moze warto zadbac o wyeliminowanie czegos, co na wejsciu ło_osmiesza się;), i niekoniecznie wzbudza zaufanie

pozdrawiam
lenaar

Post autor: lenaar »

inne:
ad. 2) (...) każdy z jury będzie mógl oddać swój głos na numer jednego najładniejszeego jego zdaniem loga.
-> -ego, -ego, -ego
ad. 3) Członkowie jury wybierającej swoje ulubione 3 projekty.
->?

zazwyczaj trafnie i z duzym wyczuciem sugerujesz zmiany w tekscie innym autorom, lila
tutaj zadziwiasz mnie, owszem uaktualnienie zmienilo regulamin
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

lena,
a) na szczescie nie ogłosilam jeszcze regulaminu po portalach, pojawil sie problem techniczny z glosowaniem, teraz glosy beda akceptowane przez moderacje , nie ukrywane przez czlonków jury, caly czas cos bylo cwiczone i ustalane takze sie wstrzymalam

b) gdybym wpisywala to na portal poprawila bym tekst, z braku czasu poprawilam go tutaj niedbale

c) to nie jest moj plebiscyt jak np konkursik hip hop, tylko uzytkownikow tego portalu, chcialam pomoc w organizacji glosowania, bo ostatnio bylo bardzo "na dziko" ale jak widac jestes lena jedyną osobą , która się tym zainteresowala na tyle by przeczytać ze zrozumieniem w ogole ten regulamin przed i po "poprawce"

d) dziękuje Ci za pomoc mailową i za wskazanie tu bledów, ale zupełnie nie rozumiem twojego tonu teraz

e) moze jest juz ok i moze jeszcze ktoś inny to przeczyta i sprawdzi , w koncu mamy tylu "najaktywniejszych" użytkownikow...
dean

Post autor: dean »

ufffffff... ja już wybrałem, więc mam z głowy...
lenaar

Post autor: lenaar »

lila, okreslajac zasady (czegos tam) automatycznie bierzesz na siebie odpowiedzialnosc za to, jak te zasady (w tym przypadku plebiscytu-konkursu) beda odczytane, odebrane, zrozumiane (moim tonem sie nie przejmuj, przerazilam sie po prostu, ze poeci przedstawia info w tej, jak piszesz niedbalej formie. toc bylo napisane: 'Uaktualniłam zasady plebiscytu, to już forma ostateczna . (...) Jutro ogłosze plebiscyt w portalach graficznych.'/2007.10.15/lila
bylo czy nie bylo?)
a tutaj rzeczywiscie ciazy na was odpowiedzialnosc zbiorowa, bo plebiscyt dotyczy wizerunku portalu, mnie akurat najmniej powinien interesowac

dean, tobie chyba bojkot przez glowe przemknal
pomoz lilce i przeczytaj regulamin ze zrozumieniem, prosze
_____________________________________________
http://www.digart.pl/
http://www.artserwis.pl/
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

boshhh ja wiem że to jest nudne , nieciekawe, że każdy ma dużo lepszych / ważniejszych zajęć ale może ktokolwiek by przeczytał i przemyślał te zasady bo nie wiem czy ogłaszać to czy nie :-/
ann13

Post autor: ann13 »

no masz racje
zaraz przeczytam, ze zrozumieniem

na razie popraw ---charakter erekcjata ---erekcjato

[ Dodano: 2007-10-22, 19:42 ]
w punkcie 2 zmieniłabym 'najładnieszego' na 'najlepszego'
bo może być sliczne prze, ale nieodpowiadać charakterowi erekcjato
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

dzięki.
ann13

Post autor: ann13 »

jeszcze
nagroda za zwycieskie logo, bo na to jakoś tak głupio
Waldi
Posty: 546
Rejestracja: 2006-08-12, 21:05
Kontakt:

Post autor: Waldi »

Lila przede wszystkim dzięki za zaufanie gdyż nic o tym nie wiedziałem. Cóż.
Nie są to wybory, których ogłoszenie jest parę tygodni wcześniej a na których nie wysilając się kładziesz znaczek w odpowiednim miejscu.
Myślę, iż na taki plebiscyt na logo powinno być określona ilość czasu na informację i na składanie prac, która nie trwa sześć dni tylko nap dwa trzy tygodnie, w którym twórcy logo wymyślą stworzą i wkleją swoje prace. I sądzę, iż 7 projektów jest stanowczo za wiele gdyż może się zdarzyć, iż stanie do plebiscytu 500 osób? Słusznie to Lenar zauważyła. Wynik mnie przygniata. Chyba, że określisz granice od - do i dasz czas dla jury w ocenie, która to po danym czasie zagłosuje w określonej chwili i na boga nie 30. Może być też tak, iż stanie 5 osób przez to zwiększyłbym czas składnia projektów, lecz max 3.
I jeszcze jedno czy jest podana jakaś forma "Logo" choćby rozdzielczość skoro to ma być grafika?
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

Waldi ulozylam ten regulamin opierajac sie na wczesniejszych doswiadczeniach kiedy lenaar i Lola wysylaly dziesiatki niemalze projektow , nie spodziewam sie tez az tak duzej frekwencji , ale faktycznie moze dojsc do sytuacji kiedy ktos dla draki wlepi 7 niezbyt udanych obrazkow wiec moze lepiej trzy...
juz zmniejszylam ilosc glosow z 3 na 1
Waldi pisze:Nie są to wybory, których ogłoszenie jest parę tygodni wcześniej a na których nie wysilając się kładziesz znaczek w odpowiednim miejscu.
przepraszam ale w zdaniu tym jest podwójne zaprzeczenie przez co zwlaszcza o tej porze w ogole nie rozumiem przekazu, czy mozesz mi Waldi go rozjasnic ?
Waldi
Posty: 546
Rejestracja: 2006-08-12, 21:05
Kontakt:

Post autor: Waldi »

Lilka to jest nawiązanie do czasu trwania plebiscytu oraz jego wcześniejszego ogłoszenia wydaje mi się za krótkie
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

przeciez nie bedziemy ciagnac tego w nieskonczonosc zwlaszcza ze i tak kazdy to ma w duszy jak widac ...
co proponujesz pol roku ogloszenia i miesiac przedstawiania ? koniec listopada jeszcze daleko przeciez a zrobienie takiego logo to tydzien na pomysl i jeden wieczor na zakreslenie paru kresek


jesli chodzi o liczbe projektow podalam 7 bo ostatnio lenaar miala duzo ciekawych szkoda by bylo gdyby mogla pokazac tylko 3 ale moze faktycznie lepiej , nie mozna przewidzec frekwencji , szkoda ze nie wiem co mysli reszta uzytkownikow i czy w ogole cokolwiek na ten temat ...
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

lilka, rob po swojemu tak jak zaplanowalas wczesniej bo tobie ten plebiscyt nie odpali, po trupach do celu, sama widzisz, ze jest malo chetnych do pomocy wiec skoncentruj sie nad uczestnikami glownie, ja o grafice nie mam pojecia to ci nic nie pomoge
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

na razie konkurs jest ogłoszony na portalu http://www.digart.pl/
a tu ogłoszenie czeka na akceptacje; http://www.artserwis.pl/index.php

na http://corel.wodip.opole.pl/forum/index.php jeszcze mi nie przyslali klucza aktywacyjnego do rejestracji .
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

oglaszaj tak jak ann13, zatkala net ogloszeniami
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

nie znam innych portali graficznych
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

echhh :cry:
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

jak ci kazdy z tego forum taka liste zrobi to powinno wystarczyc
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ufff na szczescie wiekszosc z tego okazala sie tylko ogloszeniami o portalu graficznym , jeden portal oglaszal sie po kilka razy albo niektore juz nie istnialy i wyszlo z tego tylko 5 adresow :-P
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ale nie wszyscy sa tacy nierozgarnieci jak ja, moze u nich nie bedzie niewypalow
dajcie zyc grabarzom
cebreiro

Post autor: cebreiro »

cebreiro

Post autor: cebreiro »

toś się teraz ann naraziła....
hu hu hu :mrgreen: :mrgreen:
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

nie naraziła się , skończyłam robotę wczoraj po 2 godz wklejania , chyba że ktoś ma jeszcze ochotę poogłaszać .
ann13

Post autor: ann13 »

zajmuje się konkursem bolesławieckim, pieciu rzeczy na raz robic nie moge , ale jak sobie wsadzę myszkę w dupe, to jeszcze porozklejam ten plebiscyt
przeciez jestem tu najaktywniejsza, prawda?
cebreiro

Post autor: cebreiro »

:-(
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ann, ależ nie śmiałam tej prośby nawet kierować do Ciebie ,
uzylam 3os. , poza tym to nie konkurs na mój awatar ale na logo ere .
do wszystkich : pojawił sie problem ;
"Witaj lila,Twój Temat napisany przez Ciebie na: "Forum Graficzne-Sygnaturki-Userbary-Avatary", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.
Powód: Brak konsultacji z administracją na temat ogłoszenia konkursu"


także zanim się ogłosi trzeba łaskawie zapytać moderacje czy można , swoją drogą dziwi mnie to , myślalam ze juz sama pomyślna rejestracja uprawnia do założenia nowego wątku ...

Tutaj podaję skróconą treść ogłoszenia którą do tej pory wklejałam gdyby komuś się chciało ja przekopiować na linki ann , na tych wyżej wymienionych nad ann(takze te 3 moje) już powklejałam to tak zeby sie nie dublowalo , tylko zaklepcie ktorymi linkami sie zajmiecie( to do cebreiro ktora sie zaoferowala pomoc ;)
tresc ogloszenia:

Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w Konkursie na logo portalu www.erekcjato.eu
1) Przedstawianie prac trwa tydzień od 24 listopada 2007r. do 30 do godziny 22.30
w specjalnie otworzonym 24 listopada temacie :" Propozycje -Plebiscyt na logo " w dziale Konkurs
w postaci linków do obrazków między znacznikami [ img]http:// ....[ /img] .

W temacie " Plebiscyt na logo" będzie można zamieszczać propozycje logo
opatrzone odpowiednim numerem
- wraz z kolejnością pojawiania się - 1. , 2. , 3. itd.
Nie można tam nic innego pisać - same obrazki .
Każdy użytkownik może podczas plebiscytu zamieścić max . 3 projekty .

2) O godzinie 22.30 temat " Projekty-Plebiscyt na logo" zostanie zamknięty
i do godziny 23.00 członkowie jury (patrz pkt 3 ). będą mieli czas na podjęcie ostatecznej decyzji .
O 23.00 zostanie otworzone Okno głosowania w dziale Konkurs,
gdzie do 23.30 każdy z jury będzie mógl oddać swój głos na numer jednego najlepszego jego zdaniem projektu.

O 23.30 okno głosowania będzie zamknięte a głosy podliczone.


3) Członkowie jury;

ann13, Brzuszek, cieniu1969, cebreiro, dean, elasamluk, ewa,
fobiak, józio, lila, lenaar, luna, milosc_reaktywacja, olga, pełne_szklo,
pokusa, sonia, stachu, tepencjaa , Waldi, willy_the_lost .

4) Logo powinno być elementarne , bez szczegółów, dobrze rozpoznawalne , symboliczne,
powinno zawierać w sobie charakter erekcjato ;
przewrotność, dwuznaczność , odwracanie kota ogonem , drugie dno itd.
definicję i przykładowe erekcjato można znaleźć tutaj;
http://www.erekcjato.eu/forum/viewtopic.php?t=24
http://www.erekcjato.eu/forum/viewtopic.php?t=44


5) autor umieszczając swoje logo w plebiscycie zgadza się iż w przypadku zwycięstwa zrzeka się do niego praw autorskich

6 ) Nagroda za zwycięskie logo to 200 PLN

7 ) Administrator portalu erekcjato.eu zastrzega sobie nie przyznania nagrody i rozpisania nowego plebiscytu w razie gdy wybrany projek nie będzie odpowiadał charakterowi portalu
szczegóły:http://www.erekcjato.eu/forum/viewtopic ... 1155#41155
pozdrawiam
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

a jeszcze uwaga ; linki ann sie dubluja z poprzednimi zaraz wybiore te na ktorych jeszcze nie byłam i podam
cebreiro

Post autor: cebreiro »

no to ja je zrobie z tych ann,
jeszcze mam pół kubka kawy :-P
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ann13

Post autor: ann13 »

nie wiem czy to dobry pomysł, przygotowujemy karykature kolezanki , to kosztuje tylko około 40 zł. , moze by ktoś statad umiał zrobić logo , myslę, ze nie byloby problemu i mozna spróbowac


http://allegro.pl/item254557258_karykat ... _dla_.html



http://allegro.pl/item257180583_karykat ... zent_.html



http://allegro.pl/item258218676_jak_zro ... tura_.html



http://allegro.pl/item259122254_karykat ... zent_.html



http://allegro.pl/item259963834_karykat ... ezent.html
cebreiro

Post autor: cebreiro »

jaką karykaturę?
cebreiro

Post autor: cebreiro »

idę wklejać
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ann , takie uwagi trzeba bylo na samym poczatku pisac :/ dzieki za wsparcie.
poza tym nie potrzeba nam karykatury węglem, ale logo w programie corel.
Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości