litosci

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

litosci

Post autor: fobiak »

zostalo troche czasu
piszcie te swoje erekcjato na konkurs bo nie bede mial na co glosowac
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

litość?
miłosierdzie?

z miłość
niewyczerpalnego źródła
wypływa

jak lilia
bez czystej wody
więdnie

cóż pozostaje?

nieznośne pragnienie
susza
co w gardło drapie

od dziś
kurz i pył
twoim będzie

jedynym
ziemskim pokarmem
albowiem

(takie miałem widzenie)

spalona słońcem ziemia
owoców więcej nie wyda

[ Dodano: 2010-07-28, 18:41 ]
ps. Trochę patosiku będzie w sam raz.

[ Dodano: 2010-07-28, 19:27 ]
Fobiak? Czy wiesz co przed chwilą usłyszałem w Faktach? Że corrida będzie w Hiszpanii zakazana!!!! To jest dopiero współczesne barbarzyństwo!!!!! Urawniłowka, chrześcijańsko-demokratyczna bzdura przybiera monstrualne rozmiary. Chów trzody, rozpoczęty dwa tysiące lat temu zbiera swoje żniwo. Tylko to, co poprawne będzie miało rację bytu. To co mdłe i nijakie, bez wyrazu i bez twarzy. A ludziska będą mogły się ekscytować ……. nie wiem czym …… seksem i pieniędzmi? Formy kultury znikają w zastraszającym tempie, tam gdzie była arena, sztuka, krew, igrzyska, tam powstają w Hiszpanii supermarkety!!!!! Ziemia więcej owoców nie wyda.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

podejrzewalem, ze slyszales, zakaz corridy jest tylko w catalunii,
catalani walcza o wiecej autonomii i uwazaja, ze corrida to wymysl hiszpanski wiec nie chca miec nic wspolnego z kultura hiszpanska, glupki niemieckie ze slaska tez walcza o autonomie i pewnie zabronia corridy na slasku
ale beda jaja
co to sie bedzie dzialo
te glupie szwaby sa tak pojebane, ze nie zdaja sobie z tego sprawy, ze to polacy powinni walczyc o autonomie a nie oni bo na slasku jest caly skarbiec naszych archaizmow
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Nikt z nikim nie będzie musiał walczyć, bo wszystko i tak samoistnie się wymiesza, będzie tylko jedna nacja i jedna kultura, takie wielkie demokratyczne NIC. Jeden system prawny, jedna kultura, jedne zasady, jedność kurwa! musi być, a nie różnica




i powtórzenie



ps. Fobiak, właśnie za to doceniam post-modern-art, że chłopaki chociaż dostrzegają zagrożenia.

ps2. Coś tam zapewne przetrwa w rezerwatach i skansenach.

ps3. O jakiż to skarbnicach narodu polskiego godosz? O kluskach śląskich? Opowiadaj.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

przeciez oni tam operuja slowianszczyzna jeszcze
nawet sami nie wiedza skad im sie ta mowa wziela
maja duzo z niemieckiego ale to z milosci za to
ze ich nie planowali przepuscic przez kominy tak jak kaszubow, rusinow i pozostalych slowian
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Fobiak, kurwa! gdybyś Ty mi tak jeszcze wytłumaczył na czym słowiańszczyzna dziś polega, to kurwa! byłbym wdzięczny nieskończenie.

ps. Jestem takim ignorantem, że ...... o matko boska!
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

no jak tobie to wytlumaczyc
no czym sie chrakteryzuje slowianin
1. jest glupi
2. nie uznaje zadnej wladzy
3. nie wierzy w zaden system
4. walczy o autonomie z ktora sie juz urodzil ale nie wie o tym bo nikt mu tego nie napisal na czole
5. sra w wlasne gniazdo
6. kurwi sie z byle niemcem i jeszcze mu za to placi
7. wyprze sie wlasnej przeszlosci nie wiedzac w jakim celu to robi, tlumaczy sobie tym pojecie aktywnosci
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Fobiak, no ze śmiechu się położyłem!!!!!

Zrozumiałem tylko to pierwsze, Polka/Polak jest głupi, bo sam siebie najczęściej nie docenia, a z drugiej strony tzw. państwo polskie nie docenia jej/jego.

Dobra dam temu spokój.

ps. Fobiak, mam jakieś dziwne wrażenie, że na portal wdarło się trochę życia, takiego aktualnego, a nie tylko poetyckiego bajdurzenia o niczym. Jesu! Naprawdę się cieszę. Jak małe dziecko!

Życia, rozumiesz?! Nie słówek! Żywy, poetycki portal w tym kraju! O! To byłoby coś! Aktualny, rozprawiający na najrozmaitsze tematy, od archaizmów Gacka począwszy, przez depresję Lilki się prześlizgnąwszy, a na obcym hip-hopie skończywszy. O! ja! Me germańskie wciąż ja jest wniebowzięte. Ruch, życie, adrenalina, testosteron, feromony, serotonina, zapach potu, spermy i cipki ....... och! uspokoić się muszę.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

to rob njusy i wklejaj np w argumentach
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

ps2. Fobiak, no jakby Ci tu wytłumaczyć. Kiedyś wszedłem na stronę Szymona Wydry i jego kapeli, była wczesna pora, jakaś 10-11 rano i wiesz co? O tej godzinie na jego stronie było bodajże 35 użytkowników!!!! Fobiak? O czym my w ogóle rozmawiamy? Że jaka poezja? Że niby ktoś to czyta poza zainteresowanymi? Czyli piszącymi jedni dla drugich jakieś farmazony? O czym my tu w ogóle rozmawiamy? Rzeczywistość płynie sobie wartkim strumieniem tuż obok, a tu, ludzie myślą, że w niej uczestniczą? Że pierdolą o ideach? O ważnych sprawach? To są jaja jakieś? Nie! to są tzw. enklawy różnorodności. Jezsicku przenajświętszy!, przecież to jest getto jakieś!
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

chyba cie ktos pogonil ze smieciami do kubla
bo straciles humor
nad czym ty sie zastanawiasz, co cie interesuje nad czym mysla marsjanie pod koniec miesiaca
przeciez oni z wyplaty nie zyja
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Nad czym się zastanawiam? To dobre pytanie. Myślę sobie, że kiedyś cywilizację, kulturę, czy jak to chcesz nazwać, napędzały tzw. idee. Ostatnią wielką ideą w Europie, jak mi się wydaje, była idea komunizmu, a dziś co? Co napędza człowieka? Za komunę przelewało się krew, oddawało życie, ludzie ginęli w więzieniach, to było wielkie. Jeszcze wcześniej ludzie oddawali życie za Boga. A dziś za co? Chyba za Nicość kompletną. Za butelkę wódki pod monopolem, bo ktoś tam z kimś nie doszedł do porozumienia.

Fobiak, wiem, że pierdolę, bo idee nie istnieją, one dziś są martwe, ale to one właśnie, te fikcje, napędzały całą kulturę. Koszmar!

Budowano katedry w chuj wysokie, zdzierano z ludzi ile tylko można i budowano, jedni świątynie inni kanały, a dziś? Co dziś się buduje? Demokrację?

Fobiak? A dlaczego tak mało niusów jest o Kanadzie dajmy na to? Gdzie dobrobyt zapanował już niemiłosierny. Tam się nic już kurwa! nie dzieje, prócz jakiś rebelii frankojęzycznej prowincji albo gdy system energetyczny rozpierdoli im jakaś burza słoneczna. To są niusy? To są wydarzenia? Co to kurwa jest?!
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wwww pisze: Europie, jak mi się wydaje, była idea komunizmu, a dziś co?
skad ty to wziales?
lenin dostal od niemcow kase na rewolucje
brali na sile do odzialow nikt nie szedl tam ze wzgledow ideologicznych tylko z glodu,
polskich przewojennych komunistow malo zostalo czesc wywiozl stalin na syberie a w moskiwe zalozyli sobie z nowych komunistow, to na co stalin im pozwolil.
jak front szedl to zabierali do wojska akowcow i innych idelistow, chlopow, analfabetow
oni mieli gdzies ideologie, za komuny kilku przeszkolili w moswie na komunistow ale co oni mogli zrobic ze swoim komunizmem jak 98% robilo swoje czyli borykali sie z przezyciem.

kto przelewal krew?
i za co?
za co siedzieli we wiezieniach?

a co ty z ta kanada, tam sa wysokie potracenia socjalne i tez nie jest tak rozowo.
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Fobiak, wytłumaczę Ci to łopatą.

Mój ojciec był komunista, i chyba jest nadal. Może już nie taki realny jak kiedyś ale nadal żyjący, tzn egzystujący już sobie i patrzący na to wszystko z boku.

A więc tak. Po kolei. Ojciec miał traktor i wóz, jak na owe czasy, miał dużo, no i dużego fiata w kolorze - piasek pustyni. Cudo! Cało wiocha się nim zachwycała. No a później sprawy miały się tak. Ojciec postanowił wybudować przystanek kolejowy i zaangażowała się w to niemiłosiernie. Budował komunizm przecież. Z lokalnymi oficjelami jeździł do ministerstwa transportu, uzyskał pozwolenie no i zaczął budować. Organizował czyny społeczne, zbierał ludzi, woził piasek i cement. Całe siły w to włożył i wybudował, przystanek kolejowy w małej miejscowości. Nie będę się rozpisywał ale uwierz na słowo, gdyby nie ojciec, dworca by nie było. Tak więc ojciec budował komunizm, dla idei, dla wszystkich, oddał część siebie. To bardzo proste.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

przeciez dzisiaj tez buduja przystanki kolejowe
myslisz, ze to sa komunisci?
dajcie zyc grabarzom
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Fobiak, ojciec nie wziął ani grosza, on to naprawdę robił z wiarą, że to co robi, ma sens, nie tylko materialny. A dziś? Robi się tylko to, co da się przeliczyć i obliczyć, to co może dać wymierne korzyści, najczęściej finansowe. Co dziś robi się dla idei? Ano nic się nie robi, ponieważ idee zdechły. Jak mogą więc powstać nowe formy kultury, sztuki? Skoro sztuka, z istoty swojej jest czymś sztucznym, a więc opartym właśnie na wirtualnym bycie jakim jest idea.

ps. Oczywiście, upraszczam sprawę, bo coś tam powstaje nowego ale to jet tak mizerne i mikre w porównaniu z tym co było wcześniej, że trudno to nazywać sztuką i kulturą pisaną przez wielkie "S" i "K".

ps2. Świetnym przykładem jest chociażby Warhol, który puszkę zupy pomidorowej uczynił przedmiotem dzieła sztuki. Zajebista idea, co?
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

z ideami takimi o jakich wspominales na poczaktku jest trudno.
takie idee mozna bylo realizowac z klasa niedoksztalcona.
dzisiaj ludzie maja wykszatlcenie co drugi jest idelista i nie ma chetnych ktorzy sie dadza porwac, otumanic. w sztuce, nauce, technice nic sie nie zmienilo, idee sa dalej realizowane. jesli chodzi o twojego ojca to nie widze w nim komunisty, praca spoleczna z braku alternatywy, wazne, ze ci na gorze nie blokowali takich idei. ale gdzie tu jest komunizm, kiedys mialem w reku dziela lenina, zaczalem czytac tylko i znudzilo mi sie, mysle, ze w polsce nie bylo wiecej niz 1000 czytelnikow ktorzy te tomy doczytali do konca.
byc partyjnym to nie znaczy byc komunista, wojtus nalezy do partii liberalow, myslisz, ze on jest liberalem?
absolutnie nie.
dajcie zyc grabarzom
z tłumu
Posty: 1664
Rejestracja: 2008-01-16, 21:49
Kontakt:

Post autor: z tłumu »

ja wciaz czekam na 1, 2 i 3 miejsce...
I ♥️ gacek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości