Erwin Schrödinger o życiu i śmierci

Moderatorzy: Boob, Wojciech Graca, Margot, andreas43, anty-czka, nuel, Gacek

dean
Posty: 1379
Rejestracja: 2009-02-20, 16:29
Kontakt:

Erwin Schrödinger o życiu i śmierci

Post autor: dean »

[...]Żywy organizm, aby spowolnić opadanie ku równowadze termodynamicznej - śmierci, żywi się entropią negatywną, jakby przyciągał ku sobie strumień entropii negatywnej w celu skompensowania wzrostu entropii, którą wytwarza, żyjąc.
kot ka

Post autor: kot ka »

o siet :lol:

nie masz nastroju, chłopie, widzę.
dean
Posty: 1379
Rejestracja: 2009-02-20, 16:29
Kontakt:

Post autor: dean »

to nie ja - to Erwin...
kot ka

Post autor: kot ka »

z dwojga złego, działają wszak jeno dwie siły: Eros albo Tantos. Nie wiem, która czasem gorsza.

[ Dodano: 2010-10-07, 14:22 ]
jęsli już się ukrywać za słowem - to za własnym
ja wolę tak
dean
Posty: 1379
Rejestracja: 2009-02-20, 16:29
Kontakt:

Post autor: dean »

hmmmm... można i tak i tak...
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

człowiek jest prądem konwekcyjnym, lokalnym spadkiem entropii slużącym wzrostowi tej globalnej
willy_the_lost
Posty: 817
Rejestracja: 2006-10-13, 13:44
Kontakt:

Post autor: willy_the_lost »

zasadniczo lilka ma racje

[ Added: 2010-11-14, 04:14 ]
co zreszta, wedlug mnie, prawie pokrywa sie z cytatem
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1291
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Re: Erwin Schrödinger o życiu i śmierci

Post autor: Margot »

dean pisze:[...]Żywy organizm, aby spowolnić opadanie ku równowadze termodynamicznej - śmierci, żywi się entropią negatywną, jakby przyciągał ku sobie strumień entropii negatywnej w celu skompensowania wzrostu entropii, którą wytwarza, żyjąc.
E, tam, to jakowyś heglizm; teza, antyteza ...
Co to jest, w mordę, entropia negatywna? Formalistyczne popierdalanie.
willy_the_lost
Posty: 817
Rejestracja: 2006-10-13, 13:44
Kontakt:

Post autor: willy_the_lost »

negatywna entropia - to pewnie chodzi o wzrost uporzadkowania, jesli entropia to wzrost nieuporzadkowania. lokalny wzrost uporzadkowania, np scieranie kurzy, odkladanie ksiazek na polki, ukladanie puzzli zawsze odbywa sie kosztem entropii, to znaczy ilosc energii zuzytej przez czlowieka na wykonanie tego porzadku, jest zawsze wieksza od efektu tego porzadku.
nic innego jak druga zasada termodynamiki - jest pojemnik z farba o dwoch kolorach oddzielonych przegroda, jak usunie sie przegrode, kolory beda sie tak dluga ze soba mieszac az nie osiagna stanu rownowagi termodynamicznej, tworzac mieszanke tych dwoch kolorow. nieporzadek zawsze wzrasta i pokazuje strzalke czasu. gdyby dominowala entropia negatywna, nieporzadek by malal, farby by sie rozdzielaly, rozbita szklanka wracala z powrotem na stol, czlowiek nie dazylby do smierci ale ku narodzinom
ja ten cytat obaczajam tak, ze zywy organizm, np czlowiek, robi te wszystkie niepotrzbne rzeczy, uklada jedzenie w lodowce, segreguje smieci, lazi do pracy, zeni sie, robi jakies dzieci, generalnie stara sie u l o z y c sobie zycie, jednoczesnie wszystkimi tymi dzialaniami zwiekszajac entropie, i zgodnie ze strzalka czasu dazy do smierci
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości