I znowu słodko cierpieć muszę

poezja rymowana, wolny wiersz, nierymowana, oda, sonety, treny hymny itp.

Moderator: Gacek

Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

I znowu słodko cierpieć muszę

Post autor: Gacek »

Miałem się nigdy nie zakochać,
Bo ileż można łkać i szlochać,
Ile zawodów mieć i złości,
Ile przeżywać scen zazdrości?

Spokojnie chciałem sobie pożyć,
Do snu cieplutko się ułożyć,
Ale pomimo chęci szczerych,
Me plany poszły gdzieś w cholerę.

Starczyła mała, krótka chwilka,
Posłałaś mi uśmiechów kilka
I kiedy znowu Cię ujrzałem,
Ponownie znów się zakochałem.

Ten uśmiech, to spojrzenie boskie,
Odeszły gdzieś zmartwienia, troski,
Z miłości znowu drżałem cały,
Na widok piękny i wspaniały.

Czuliśmy więź, czuliśmy siebie
I było lepiej nam niż w niebie,
Wiedziałem, że się nic nie zmieni,
Bo z Tobą Raj miałem na ziemi.

Spojrzenia nasze, niczym słońce,
Gorące, blaskiem gorejące,
Wciąż przyciągały się wzajemnie,
Chciałem być w Tobie, a Ty we mnie.

Chociaż mijało godzin kilka,
Dla nas to była mała chwilka,
Wspaniałe, cudne uniesienie,
Spełniało się nasze marzenie,

Że można kochać bezgranicznie,
Nieziemsko, rzekłbym idyllicznie,
W błękicie na bezchmurnym niebie,
Ty miałaś mnie, ja miałem Ciebie.

A jeszcze wczoraj w wielkiej złości,
Chciałem zapomnieć o miłości,
I miałem pewność i nadzieję,
Że miłość wcale nie istnieje.

Chciałem zapomnieć serca drżenia,
Szybkiego bicia, uniesienia,
A serce tylko się zaśmiało,
Środkowy palec pokazało!
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

I znowu słodko cierpieć muszę
to tylko pogratulowac
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

fobiak odnoszę wrażenie, że nie doczytałeś słowa - słodko
Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku :)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

przeczytalem drugi raz i wlasnie to slodko, slodko mnie urzeklo
bo sam nie przezylem slodkiego bolu

gacek dlczego mi zyczysz?
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

fobiak każdemu dobrze życzę :-)
Życzenia się spełniają, więc Niech Ci się wszystko co najlepsze spełni :-)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

gdybys mnie kochal to moze by jeszcze uszlo
sek w tym
ze ja nie przepadam za zyczeniami
i cala noc rozmyslam nad tym
dlaczego mi
a nie tym
ktorym jest to potrzene

[ Dodano: 2014-12-31, 19:32 ]
potrzebne*
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Napisałem wyraźnie - każdemu dobrze życzę!
Każdemu
Ty się mieścisz w tym przedziale :-)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

selekcja kojarzy mi sie z czym innym
nie widze siebie w twoich ramach
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Żeby się nie kłócić w Starym Roku, to ja Ciebie bardzo przepraszam za swój nietakt i cofam te życzenia Wszystkiego Najlepszego :-)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

dziekuje bardzo
dajcie zyc grabarzom
amazonka
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-13, 15:44
Kontakt:

Post autor: amazonka »

podoba mi się ten środkowy palec u serca :))))Ach, zakochanie, dobrze kiedy obopólne :)
amazonka
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

:-)
Nadzieja, ponoć matką głupich,
wiem, że rozumu się nie kupi,
lecz chcę być głupi, mieć nadzieję,
że miłość ta wspólnie istnieje,
że tryska namiętnością, żarem,
że tworzy nierozłączną parę!

:-) :-) :-)
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Marta, wolę być naiwniakiem i w nią wierzyć, niż być wyrachowanym niedowiarkiem.
Jeśli nie wierzysz w miłość, to nigdy się nie dowiesz jakie to piękne, pełne wzniosłości uczucie.
Dla miłości nie ma rzeczy niemożliwych.
Nie istnieje pojęcie odległości, czasu, miejsca.
Każda odległość jest do pokonania.
Każda godzina, jest chwilką.
Każde miejsce, jest najcudowniejszym miejscem na świecie, jeśli przy Tobie jest ukochana osoba.
Ja w miłość wierzę i ta wiara pozwala mi cieszyć się życiem i nadzieją, że prawdziwa miłość istnieje.
Życzę tej wiary i nadziei Tobie w 2015 roku :-)
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Dzięki wielkie za Naj-Naj i wzajemnie: Naj-Naj w Nowym Roku.
nanie

Post autor: nanie »

Gacek pisze:Marta, wolę być naiwniakiem i w nią wierzyć, niż być wyrachowanym niedowiarkiem.
Jeśli nie wierzysz w miłość, to nigdy się nie dowiesz jakie to piękne, pełne wzniosłości uczucie.
Dla miłości nie ma rzeczy niemożliwych.
Nie istnieje pojęcie odległości, czasu, miejsca.
Każda odległość jest do pokonania.
Każda godzina, jest chwilką.
Każde miejsce, jest najcudowniejszym miejscem na świecie, jeśli przy Tobie jest ukochana osoba.
Ja w miłość wierzę i ta wiara pozwala mi cieszyć się życiem i nadzieją, że prawdziwa miłość istnieje.
Życzę tej wiary i nadziei Tobie w 2015 roku :-)
to jest pierdolenie o szopenie gacek, a nie o miłości

http://www.papilot.pl/historie-czytelni ... ienia.html
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Marek to zły człowiek jest
Chuja bym mu obciął gdybym miał takie kompetencje
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Nanie ;) Nie mogę czytać o takich życiorysach bo sie radykalizuje
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

nanie:)
Zasadniczo się różnimy.
Szopen grał - a mnie wciąż gra...
nie tylko w sercu :-) :-P :-P :-P
nanie

Post autor: nanie »

wojciechu, no mi też, pewnie i niestety, w zgodzie z obecną modą, od razu nóż się w kieszeni otwiera ;)

gacek, ależ niech ci gra, chciałam pokazać, ze miłość jest różna, kwadratowa i podłużna też
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Miłość bywa też ulotna,
wzniosła, czasem także psotna,
ważne by wszelkie miłości,
nie łamały serc, ni kości,
tylko były zawsze pierwsze,
najwspanialsze i najszczersze :-)
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Dajcie spokój.
Tego typu „kochający” mężowie mieszkają cieplutko w co trzecim [ no dooobra co czwartym] domu.
Taki „bohater” nigdy w życiu i za wuja pana nie odejdzie od żony bez wsparcia z jej strony.
Jedyną nadzieję wielce zakochana panienka, wg mnie może mieć w tym, że żona nie jest bluszczem, a istotką samodzielną, myślącą* i kiedyś jej się nerw urwie a cierpliwość skończy.
W któryś piękny sobotni poranek ładnie upierze, wyprasuje i spakuje wszystkie koszulki, slipki oraz inne utensylia do walizeczki na kółeczkach [by Mareczek nie dźwigał, gdyż to grozi przeponą lub inną prostatą] i odstawi go od cycka ze słowami: „Idź za miłością. To tak rzadkie uczucie, że nie wolno stawać mu na drodze. Błogosławię cię kochasiu na drogę”

*nie wierzę, że żona nie orientuje się w temacie.

P.S. Temat mnie już tylko bawi, więc sobie klepię.
P.S.2 – Wojciechu, tak na marginesie – nie istnieje facet, którego co cwańsza, „biedna, samotna, pokrzywdzona lub zakochana” osóbka nie 'przekręci' jeśli zechce... Bądź więc ostrożny z tymi nożami;)
nanie

Post autor: nanie »

hehe, ja to jestem bezwzględnie wieczną idealistką, wierzę, w niejednego faceta, w parę kobiet, i w siebie, też wierzę, więc do mnie, że taki marek mieszka, w co trzecim domu i takie układy, w ogóle, nie docierają ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Dobrze, że mam na imię... Józek, a nie Marek :-D :-P :-P :-P
amazonka
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-13, 15:44
Kontakt:

Post autor: amazonka »

jestem nowa i nie bardzo jeszcze wiem jakie klimaty tutaj panują, ale zdanie o Panach mam jedno: są jak WC, albo "zasrany", albo "zajety". Od siebie dodam, że wielu "zasranych" jest zajętych i nie wiem o co się czasem kobitki tak biją, żeby toto zatrzymać przy sobie, bo często do nich dokładają. Lepiej nie ciągnąc mnie za jezyk w tym temacie, bo swoje wiem i może mi się język rozwinąć... A tutaj podobno można kląć... :)))))
amazonka
nanie

Post autor: nanie »

amazonka, dawaj, byle w liczbie pojedynczej i odosobnionych przypadkach, najczęściej jestem oskarżana o mizoandrę, więc niech po raz nie pierwszy sobie stanę, po linii obrony, toto, do którego się dokłada;)
amazonka
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-13, 15:44
Kontakt:

Post autor: amazonka »

Hej nanie! :))) to nie o to chodzi, żeby " jechać" po facetach, ale niestety się żyje i widzi co się dzieje i co wyprawiają. Mam swoje doswiadczenia, rodzinne ,siostrzane, kolezeńskie. Pewnie , trafiają się też kobietki- gagatki, ale procentowo to się umywa do facetów i ich egoizmu, typu szczęśliwa rodzinka (on jako ten szef stada) i na boku kobitka do .....
amazonka
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Antyczko,

postaram sie byc ostroznym w nie mniejszym stopniu, anizeli dotychczas.
Dopuszczam taka mozliwosc, ze kiedys jakas super zajebista laska uwiedzie mnie, przekreci, wykreci i inne trygonometrie przy udziale tej gwiazdy za ktora pozegluje ku nieznanym ladom, pod warunkiem, ze potomstwo wyleci z gniazdka. Tym drogowskazem z niebosklonu bedzie natomiast moja zona, czyli super zajebista laska, ktora mnie uwiedzie, przekreci, wykreci etc.
Jak Bog da, to mniej wiecej od czterdziestego siodmego roku zycia bede chodzic po domu znowu na golasa z zona :P
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Mieso jest slabe, dlatego ciezko jechac przez miasto, autostrada etc. wedle znakow. Kto nie jechal 60 na 50 albo 50 na 40? Ilu jechalo 110 na 90? dlatego malzonkowie sie puszczaja na lewo i prawo czasami bo ich jazda samochodem zycia jest monotonna, a takie przyspieszenie to troche adrenalinki daje w mieso i mozna na chwile uciec z tej kabiny. Czasami sie przeliczysz i zaliczysz czolowke i dotychczasowe zycie sie skonczy albo pasazerka obok wysiadzie bo bedzie miec juz dosc piractwa kierowcy. Multum mozliwosci. Ludzie chuje sa jak mysla tylko o i kutasem.
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Widzę, że o miłości, większość tutaj kobiet myśli używając do tego rozumu, niektórzy faceci myślą główką - nie głową, a ja i tak wolę zamiast cennych Waszych rad i uwag, posłuchać serca, które choć milczy, potrafi przebić nawet najgłośniejsze argumenty za i przeciw i zrobić swoje bez zbędnych kalkulacji i uzasadnień. Warunek jest jeden - jeśli jest się zakochanym, nie można być wyrachowanym i dokonywać analizy, co się opłaci, a co nie, czy się to opłaci, czy nie, ile można stracić, a ile zyskać... tylko oddać się i poddać najcudowniejszemu uczuciu i uniesieniu i podążać za głosem serca...
Wojciech Graca
Posty: 3472
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Czyli co? Według was Miłość jest niemądra?
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

a gdzie milosc ma glowe?
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

marta.galarda:)
Widzę, że jedynie Ty, spośród dyskutantów pod moją rymowanką, wiesz wiele na temat miłości i uczucia z nią związanego...

Wojciechu Graca:)
Czy każdy mądry jest piękny?
I czy każdy piękny, musi być mądry?
Ja piszę o pięknie, którym jest miłość... mądrości w miłości nie szukaj, bo wtedy jak napisała Marta, to nie miłość, lecz zwykłe wyrachowanie.

fobiak:)
Do miłości nie jest potrzebna głowa, nawet nie jest potrzebna główka...
Dla miłości prędzej stracisz głowę, niż ją odszukasz.

Wszystkich pozdrawiam serdecznie :-) :-) :-)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

gacek nie wiem bo o glowy jeszcze nie stracilem, przewaznie trace drobne bo mam dziurawa kieszen
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

pewnie lezy na polce z towarem mniej wyrachowanym
albo na wytatuowane na czole a na szyi ma zawieszona gwarancje
facet jest tanszy
dajcie zyc grabarzom
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

ale to o czym piszecie to nie milosc tylko zauroczenie, zakochanie sie, zadurzenie, oczarowanie, hormony, pożadanie, namietnośc ...
co tam jeszcze :) zar ciał, to jest znany stan opisany nie tylko przez poetów filozofów literatow ale tez chemików ? :)))
to mija, ten stan adoracji mija na sto procent, nie mozna zyc na haju przez 10 lat.
Zakochac sie nei jest trudno. Tak jak opisala to ta pani a artykułu ann, to sie po prostu stało, bez względu na wszystko i mimo wszytko.

Milosc to bardziej swiadomosc i decyzja, i madrosc.
No mozna tez kochac sie w jednej kobiecie przez cale zycje tak jak bohater "szelmostw niegrzecznej dziewczynki" mario vargasa llosy, ale wtedy trzeba sie spotykać raz na pare lat - wtedy namiętnosc, pozdanie będa stanem perma...nieustajacym.
nanie

Post autor: nanie »

no dokładnie
ja się czyjeś gacie przez 10 lat wrzuca do pralki, to może i to jest miłość, a tutaj to sam lukier

[ Dodano: 2015-01-04, 18:44 ]
po pralce miało być bez zniecierpliwienia
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Post autor: m_r »

:)
zeby to nie były "czyjes gacie" tylko mjtki kochnej osoby to po tym stanie zakochania zeby troche/sporo zostało to trzeba sie tez trcohe/sporo napracowac.
amazonka
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-13, 15:44
Kontakt:

Post autor: amazonka »

muszę przyznać, że gacek ma rację w sprawie miłości. I tez wiem, że to stan jak na haju, ale później mozna się obudzić z reką w nocniku. Mówi sie też, że wygrywa ten, który mniej kocha, bo zawsze ktoś kocha mniej. I wtedy osoba mniej zakochana narzuca drugiej i wywiera na nią różne presje, na które ta druga się prawie zawsze zgadza, bo kocha mocniej. Pewnie mozna to odbierac na zasadzie po prostu JA KOCHAM I NIC SIE NIE LICZY, fajnie, gratuluję i współczuję jak sie trafi na egoistycznego osobnika, być może zakochanego w sobie, zadufanego zazdrośnika . Ja tak trafiłam i się na długo wyleczyłam. Zapytam Panów, czy domyślają się dlaczego wielu starszych z nich goni za małolatami? Podpowiem z mojej obserwacji: młodsze ciało to nie jest najistotniejszy argument
-dużo wieksze znaczenie ma to, że taka "dziewuszka" nie stała się jeszcze cyniczna po wielu zawodach z facetami. Jest naiwna i wierzy w różne "bajki" i obietnice.
Jeszcze chcę wierzyć i próbuję, ale jestem ostrożna. Przyjrzałam się też portalom randkowym :))))).Śmiech na sali, tam to sie można wyleczyć ze wszystkiego. Pogadałam z kobietkami i z facetami. Pomijając próby różnych przekretów na kasę, trafiłam na pana psychoterapeutę leczącego kobiety (nawet hipnoza) po różnych przejściach. On sam był do leczenia. Robił a raczej napisał mi wykład o tym jak to kobiety oczekują romantycznej miłości. A to tylko literatura i filmy tak to ukształtowały, bo napisałam jemu, że to Disney jest odpowiedzialny za moje zbyt wysokie wymagania w stosunku do mężczyzn np. Kopciuszek ,Piekna i bestia, Pocahontas itd. Panowie Wy chyba jesteście ostatnimi z niewielu, albo przylecieliście z Kosmosu. Pozdrawiam (ale się rozpisałam) -CHCĘ WIERZYĆ W MIŁOŚĆ, bo bez niej świat bedzie uboższy, ale ona jest chyba tylko już dla niewinnych nastolatków :-)

[ Dodano: 2015-01-04, 20:25 ]
muszę przyznać, że gacek ma rację w sprawie miłości. I tez wiem, że to stan jak na haju, ale później mozna się obudzić z reką w nocniku. Mówi sie też, że wygrywa ten, który mniej kocha, bo zawsze ktoś kocha mniej. I wtedy osoba mniej zakochana narzuca drugiej i wywiera na nią różne presje, na które ta druga się prawie zawsze zgadza, bo kocha mocniej. Pewnie mozna to odbierac na zasadzie po prostu JA KOCHAM I NIC SIE NIE LICZY, fajnie, gratuluję i współczuję jak sie trafi na egoistycznego osobnika, być może zakochanego w sobie, zadufanego zazdrośnika . Ja tak trafiłam i się na długo wyleczyłam. Zapytam Panów, czy domyślają się dlaczego wielu starszych z nich goni za małolatami? Podpowiem z mojej obserwacji: młodsze ciało to nie jest najistotniejszy argument
-dużo wieksze znaczenie ma to, że taka "dziewuszka" nie stała się jeszcze cyniczna po wielu zawodach z facetami. Jest naiwna i wierzy w różne "bajki" i obietnice.
Jeszcze chcę wierzyć i próbuję, ale jestem ostrożna. Przyjrzałam się też portalom randkowym :))))).Śmiech na sali, tam to sie można wyleczyć ze wszystkiego. Pogadałam z kobietkami i z facetami. Pomijając próby różnych przekretów na kasę, trafiłam na pana psychoterapeutę leczącego kobiety (nawet hipnoza) po różnych przejściach. On sam był do leczenia. Robił a raczej napisał mi wykład o tym jak to kobiety oczekują romantycznej miłości. A to tylko literatura i filmy tak to ukształtowały, bo napisałam jemu, że to Disney jest odpowiedzialny za moje zbyt wysokie wymagania w stosunku do mężczyzn np. Kopciuszek ,Piekna i bestia, Pocahontas itd. Panowie Wy chyba jesteście ostatnimi z niewielu, albo przylecieliście z Kosmosu. Pozdrawiam (ale się rozpisałam) -CHCĘ WIERZYĆ W MIŁOŚĆ, bo bez niej świat bedzie uboższy, ale ona jest chyba tylko już dla niewinnych nastolatków :-)

[ Dodano: 2015-01-04, 20:26 ]
przepraszam za 2x :roll:

[ Dodano: 2015-01-04, 20:26 ]
przepraszam za 2x :roll:
amazonka
nanie

Post autor: nanie »

no wiadomo :)
ale nie chciałam, żeby mi wyszły jakieś ciepłe kluski, a że miłość, to harówa, też nie śmiałam wspomnieć, skoro tu się mówi, o spojrzeniach naszych blaskiem gorejących, no to jakoś tak głupio się wpieprzać, z troskami, obowiązkami, dziećmi, i nie zawsze nastawionym budzikiem, na czas, miłości;)
elutka

Post autor: elutka »

a ja nie w temacie -
Disney, milosc, gacie...
jakies slodkie bole,
Marki i zazule.
wszystko erekcjato
z awersacjaL za co







amnezja??
nanie

Post autor: nanie »

a mi o ile wiadomo, o miłości, to jeśli to jest miłość, to dwie osoby kochają się tak samo, przymiotnik zbędny, co to znaczy że jedna osoba kocha mniej, a druga bardziej, od kiedy miłość, daje się postawić na stopniach?

[ Dodano: 2015-01-04, 21:23 ]
miłość jest pomiędzy dwoma osobami, nie ma miłości, kiedy jedną z nich można tylko pocałować w rękę

[ Dodano: 2015-01-04, 21:29 ]
ty piszesz o niewolnictwie i byciu poddanym, nie o miłości, marta galarda
amazonka
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-13, 15:44
Kontakt:

Post autor: amazonka »

rzadko albo jest to niemożliwe, że dwie osoby jednakowo kochają. A już na pewno nie takie, z doswiadczeniem. Często później to jest kalkulacja na zimno, co się opłaca? Ale tak jak napisałam CHCĘ WIERZYĆ W MIŁOŚĆ, czy Ona jest , to jest zupełnia inna para kaloszy. Uważam, że głównie młodzi ludzie są do niej zdolni, nie skażeni jeszcze potrzebą "ustawienia się w życiu", przykłady "Romeo i Julia", "Pocahontas"- też była historią prawdziwą....poniżej mój tekst :)))



Wysłany: Wczoraj 21:08 tańcząc na rzęsach
bo miłość to do siebie ma,
że robisz rzeczy niemożliwe.
i wtedy taki piękny świat,
więc kochasz nawet lustro krzywe.

nie spotkasz nieprzejezdnych bram.
"mistrzostwo świata" w jednym palcu.
krótka odpowiedź - radę dam,
świat zawiruje w lekkim tańcu.

dlatego tak kocham ten stan,
gdy czuję wszystko - jak poeci.
i z tą ufnością patrzę w świat,
tak jak potrafią tylko dzieci.
amazonka
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

amazonka:)
Przeczytałem Twój wiersz.
Dla mnie jest przepiękny i bardzo prawdziwy.
Też uważam, a nawet jestem tego pewny, że jeśli się prawdziwie kocha, to nie istnieją żadne, bramy, tamy, czy bariery.
Warunek jest jeden - trzeba pokochać prawdziwie, bez kalkulacji i analizy za i przeciw.
Odpowiedziałem Ci króciutką rymowanką na "tańcząc na rzęsach"

To stan jedyny jaki znam,
szczęścia, radości, uwielbienia,
dlatego życzę wszystkim wam,
miłości oraz jej spełnienia
.
elutka

Post autor: elutka »

W rejestrze ujęci w zakładce pamięci

Gdyby ta para miała być na wieki,
pewnie by szybko wynalazła pretekst:
on - aby dłubać w przydasiach – rupieciach;
ona na plotki i na kawę z mlekiem.
Razem z osobna – sąsiadki i ploty;
smarem w piwnicy spaćkane galoty.

A tak w pamięci z dziubków jedzą, z ręki -
uratowani od „razem” udręki.

Gdyby ten chłopak nie poszedł za inną,
gdyby dziewczyna, pomimo, go chciała,
zawsze w jej uszach grałoby, że winny
w nagrodę ocet na wieki dostała.
On by się tamtej nie utuczył strawą,
a ona przy nim nie stała się babą.

Mogą w pamięci mieć młodzieńcze rysy.
Pamięć łaskawa – na nic nie kaprysi.

Gdyby ci starcy dostali od losu
wspólną dzierżawę, znaleźliby sposób,
by ją podzielić, wytyczyć granice?
Pamięć przemilczy, odpowiedź zna życie.
Ale nie zdradzi, by w pamięci trwali,
jako ci młodzi, co tak się kochali!

Piękne być może i zapewne bywa
to co umarło, a w pamięci – żywe.
amazonka
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-13, 15:44
Kontakt:

Post autor: amazonka »

Dowcip:

Dziadek je zupę, którą zrobiła babcia i nagle chlusnął łyżkę zupy na babcię. Babcia odskoczyła i mówi - a ty durny jesteś, czy co...? Dziadek popatrzył z wyrzutem na babcię - jak sobie przypomnę, że nie byłaś dziewicą, to aż mnie trzęsie...:)

Tacy starzy i jeszcze takie emocje, niby dowcip, ale ta Miłość zdarza się. Chociaż bardzo rzadko :(
amazonka
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Babcia stoi w oknie i widząc przechodzący tuż przed domem kondukt żałobny, woła:
- Dziadek! Pogrzeb.
- Em sama se pogrzeb...
:-D

[ Dodano: 2015-01-06, 10:03 ]
- Dziadku, mamy oboje po 90-tce, więc już nam rozwód nie grozi...
Przyznaj no się z ręką na sercu, Zdradziłeś mnie Ty kiedyś?
- Raz... odpowiada dziadek.
- W widzisz cholerniku, jakby to się teraz nam przydało ?
:-D :-P :-P :-P
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Marta?
Do czego Ci jest potrzebny wiek?
Jeśli do miłości, to miłość nie liczy lat..
Znam młodych, którzy mają po 20-30 lat, lecz są wrakami człowieka.
Znam 60-70 latków, którzy są pełni życia, w pełni sprawni fizycznie, psychicznie, seksualnie...
Więc nie rozumiem co ma wiek do rzeczy.
Ja osobiście czuję się przedszkolaczkiem...




































































w sprawach łóżkowych :-D

:-P

[ Dodano: 2015-01-06, 11:37 ]
Uroczyście oświadczam, że za kolejne 10 lat, jak Marta będzie nadal młoda i piękna, ja Gacek stary jak piramida i brzydki jak dżdżysta noc listopadowa, będę dalej tutaj publikował























































głupoty :-D :-P :-P :-P
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

Chcesz sprawdzić?
Pisz podanie,
jak mi stanie,
wtedy wyjmę
i Cię przyjmę


































































w 2025roku :-D :-P
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

erekcjato z wiekiem

tez mi sie wydaje
ze starym nie staje
na nic bicie konia
gdy objaw hiptonia
czy wzwod fantomowy
odbija do glowy
chca ruchac delicium
a czas do hospicium
eutanazja wzywa
dup sie nie podrywa
gdy juz noga w grobie
a stary w chorobie
nie chce wcale sluchac
ze nie wolno ruchac























































































































































































mlodych pizd
dajcie zyc grabarzom
amazonka
Posty: 31
Rejestracja: 2014-12-13, 15:44
Kontakt:

Post autor: amazonka »

marta. galarda

piszesz młoda i piękna....pewna jesteś? Może tylko "i" zostało? :)))

[ Dodano: 2015-01-06, 18:28 ]
dobra- dowcip dla młodszych:

spotykają się dwie dziwki i jedna do drugiej mówi - podpowiedz mi jakieś nowe pozycje, bo mi sie juz wszystko opatrzyło. Ta druga odpowiada- a robiłaś na RODEO ? Jak to RODEO ?- pyta pierwsza.
Tak samo jak na jeźdźca, tylko w trakcie mówisz, że masz Aids i próbujesz się utrzymać....
amazonka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości