kochana, piszę z emigracji

poezja rymowana, wolny wiersz, nierymowana, oda, sonety, treny hymny itp.

Moderator: Gacek

pełne szkło

kochana, piszę z emigracji

Post autor: pełne szkło »

a pióro maczam
w pustej wydmuszce po sercu

daj buzi mała!

jakaś ty brzydka
biedna ciemna no ścierwo

niech się pocieszę dziwką

pokaż jak tańczysz
na sakramentach
- poczęciach
na kuroniówkach

lżej wtedy płakać ze złości

ku twojej czci
i na chwałę twoją
pierdolona ojczyzno
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

jeśli to paszkwil na narzekanie czy tęsknotę współczesnych emigrantów to świetny tekst
jeśli szczere wyznanie peela wg mnie trochę przejaskrawiony/przesadzony
ps. fajnie cię znów czytać.
Wojciech Graca
Posty: 3473
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

w skrócie : "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"
pełne szkło

Post autor: pełne szkło »

1. Czy szczere wyznania w ogóle można zawrzeć w przejaskrawionych/przesadzonych słowach? A może to raczej szczere przekonania, uczucia są przejaskrawione/przesadzone i jako takie warunkują tekst. A czy szczere przekonania, uczucia, mogą być w ogóle przejaskrawione/przesadzone?

2. Hmm... czy 'pierdolona ojczyzna' vel 'dziwka' jest świetna tylko w kontekście paszkwilu? I czy jeśli 'tańczy' jako paszkwil, to nie jest już wtedy przejaskrawiona/przesadzona? Czy emigranci , w których poglądy być może owy tekst jest wymierzony, nie napiszą: jeśli to paszkwil na narzekanie czy tęsknotę współczesnych emigrantów to tekst trochę przejaskrawiony/przesadzony, jeśli szczere wyznanie peela wg mnie świetny

:|

Tak pytam, abstrahując od tego, czy tekst rzeczywiście jest szczery, czy być może ma gryźć się z lamentami współczesnego emigranta. Swoją drogą lubię, gdy po przeczytaniu kilku szklanych słów rodzą się dylematy.

ps. Mnie też miło znowu cię czytać lila.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

1. myślę że można przesadzać jednocześnie nie kłamiąc tzn fałsz i kłamstwo wg mnie nie są równoważne.

2. wiem co to emigracja i prawdopodobnie będę musiała jej jeszcze na trochę doświadczyć i piszę co uważam , poza tym powiedzenie że "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" nie musi być przecież sztywną regułą .

nie chodziło mi też o użyte słownictwo, ale o całkowity przekaz,
bo jest coś takiego w polskiej mentalności albo i siedzi w człowieku niezależnie od pochodzenia, co każe mu zarzucać oskarżać i szukać przyczyn w swojej przeszlosci, historii , rządzie, promotorach , profesorach, rodzicach czy wychowawcach (widzę to chociażby po sobie)
tak jakby miał za mało akceptacji i dystansu za dużo oczekiwań i żądań nie wiem jak to ująć żeby być dobrze zrozumianym i wiem że łatwo się mówi patrząc "z boku" ale łatwo też to wychwycić

/ a propos, rzucam link do ściskającego za gardło kawałka Nekki o Afryce (gdize w sumie gorzej niz w PL) "wake up africans and stop blaming (...)" , tak jakoś skojarzyło mi się z tym tematem;
http://www.youtube.com/watch?v=kXMTtOS-oKg

dylematy chyba stad ze pakujesz zawsze w niewielu szklanych słowach wiele treści co z resztą sztuką jest .
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15414
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

zal i zlosc
czesto u odsunietych
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2983
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Szkło - czasami jest tak, że ma się taki natłok myśli podczas czytania utworu, że komentarz byłby wymieszany jak groch z kapustą. Póki sobie z tym nie poradzę, poczytam bez komentarza raz jeszcze.
m_r
Posty: 532
Rejestracja: 2006-08-12, 21:07
Kontakt:

Re: kochana, piszê z emigracji

Post autor: m_r »

wydmuszka jest z definicji pusta, prosze zaufac troche czytelnikowi, jego wyobrazni i doswiadczeniu, scierwo - mozna usunac w ogole,
emigrant emigrantowi nie jest rowny w emocjach, inaczej przezywa emigrant z wielkiej brytanii, inny jest emigrant z ameryki, inaczej do sprawy podchodza ludzie z australii,
natalia z brooklynu to to nie jest, najbardziej wkurzona wydaje sie byc mloda emigracja angielska, ogolnie slabo.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości