spotkanie zakładowe nr 2

opowiadania, nowele, biografie, etc.
publikacje uzytkownikow
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

spotkanie zakładowe nr 2

Post autor: lila »

osoby: A, B, C, D, E, ja

?“sma rano. Za oknem mgła znad pobliskich bagien.
Zbudowali na nich tą stalowo- szklaną bryłę bez gustu , pierwotnie chyba nie przeprowadzając żadnych pomiarów. Całe prawe skrzydło zapadło się. Uczelnia kolejny raz przez ignorancję straciła kupę kasy. Nowy budynek wznieśli na starym więc już powinno być w porządku. To chociaż wina jakiś partaczy z zewnątrz, co z tego, że tych najtańszych.
Jednak wykupienie portretu żony Rubensa było chyba ewidentną głupotą ekonomiczną . Co to w ogóle za pomysł? Mieli go tylko przetrzymać, lecz żądza podtrzymania prestiżu ( jak by niebyło ostatniej rzeczy, która trzyma dobre imię tej pseudo-edukacyjnej instytucji), nie mogła pozwolić na zwyczajne oddanie jej w ręce pierwotnego posiadacza.
Cóż z tego, że na ten przykład biblioteka biologii molekularnej, może zaoferować studentom co najwyżej podręcznik pszczelarstwa z niemieckich darów, czy też cenną pozycję o uprawie buraka cukrowego nadjedzoną przez mole. To się nie liczy. Bez prestiżu nie ma sławy, bez sławy nie ma kandydatów, bez nich nie ma pieniędzy...a więc jednak, główka rektorska pracuje.
Odwracam głowę od okna. A. jak zwykle ględzi coś o sprawach porządkowych i o współodpowiedzialności za sprzęt laboratoryjny. Przydziela każdemu jego rewir do pilnowania czystości. Nieważne, że całe pomieszczenie nie ma nawet dwudziestu metrów kwadratowych.
A : Jak już wcześniej powiadomiłam C , nie będzie mógł on dalej uczestniczyć w projekcie X. ( X jest w połowie ostatniego roku. W projekcie X uczestniczył od dwóch lat. Miał pisać na tej podstawie prace magisterską, co już z resztą zaczął robić). Doświadczenie i nieudane próby otrzymania wyników potwierdziły moje przypuszczenia, że C nie poradzi sobie z pomyślnym przeprowadzeniem eksperymentu. Nie wiem co sprawia, że C jest jedyną osobą, której owe badania sprawiają tyle problemów. Pracę magisterską zmieniam na hodowlę odmian 1 i 2 i szczegółowe porównanie ich wzrostu i wyglądu ( przypominam sobie, że podobną rzeczą zajmowała się kumpela na swojej olimpiadzie biologicznej w podstawówce).
Na twarzy C maluje się wkurwienie pomieszane z rezygnacją.
dean

Post autor: dean »

kafkowski klimacik masz w firmie :mrgreen:
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

no..cieszę się że stąd jadę na pół roku...najbardziej to chcialabym nie wracac a jak juz wroce to na pewno nie do tego "zakładu " :-P
quenterro
Posty: 196
Rejestracja: 2006-12-14, 00:14
Kontakt:

Post autor: quenterro »

no brawo. swietny opis. ladnie tak. zgrabnie. ciekawie. szczegolnie w kwestii tego obrazu... dobra jestes baba.
olga

Post autor: olga »

8-) czekam na ciag dalszy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości