O siebaniu.

opowiadania, nowele, biografie, etc.
publikacje uzytkownikow
Awatar użytkownika
pokusa
Posty: 447
Rejestracja: 2006-12-23, 15:09
Lokalizacja: się tutaj wzięłam?
Kontakt:

O siebaniu.

Post autor: pokusa »

Pamiętasz, jakie uczucie jest najsilniejsze na ziemi?
Strach.
A ja co noc leżę na łóżku.
Próbuję zasnąć.
Ale w mojej głowie toczy się wojna.
Pomiędzy strachem, a miłością
Zasypiam około 5 rano.
Ze spokojem, że miłość wygrała.
A rano się budzę i strach, skurwiel jeden, stoi przy moim łóżku, podaje mi spodnie.
I mówi: "nie uda ci się".
_______________










i wish i were special.
dean

Post autor: dean »

Pamiętasz, jakie uczucie jest najsilniejsze na ziemi?
Strach.
Myślałem, że pragnienie jest silniejsze. Ze strachem można żyć, a spragnionym - nie bardzo. No tak, ale uczucie pragnienia i głodu - rzecz w sumie fizjologiczna. Chociaż możnaby się też zastanawiać w jakiej mierze strach (czy jakiekolwiek inne uczucie) jest uczuciem fizjologicznym...

A ja co noc leżę na łóżku.
Próbuję zasnąć.
Ale w mojej głowie toczy się wojna.
Pomiędzy strachem, a miłością
Ta wojna dotyczy odpowiedzenia sobie na pytanie czy miłość jest silniejsza od strachu? Czy też peel "chciałby i boi się"?

Zasypiam około 5 rano.
Ze spokojem, że miłość wygrała.
To mnie chyba jednak bardziej skłania do rozpatrywania pierwszego z zadanych wyżej pytań.

A rano się budzę i strach, skurwiel jeden, stoi przy moim łóżku, podaje mi spodnie.
I mówi: "nie uda ci się"
I teraz ta końcówka jednak idzie znów dwutorowo... przy jednej interpretacji... można się roześmiać nad pomysłowością zakończenia... jeśli jednak ten strach jest tak realny, że jednak wygrywa z miłością... to już mniej smieszno
ann13

Post autor: ann13 »

zazdroszczę walki i zastanowienia
bo ja się poddawać tylko umiem
Awatar użytkownika
pokusa
Posty: 447
Rejestracja: 2006-12-23, 15:09
Lokalizacja: się tutaj wzięłam?
Kontakt:

Post autor: pokusa »

dean pisze: Myślałem, że pragnienie jest silniejsze. Ze strachem można żyć, a spragnionym - nie bardzo. No tak, ale uczucie pragnienia i głodu - rzecz w sumie fizjologiczna. Chociaż możnaby się też zastanawiać w jakiej mierze strach (czy jakiekolwiek inne uczucie) jest uczuciem fizjologicznym...
Nie brałam pod uwagę "uczuć fizjologicznych" :)
A swoją drogą - łatwiej poradzić sobie z pragnieniem, niż ze strachem, co, moim zdaniem, nieco je wyrównuje ;)
dean pisze: Ta wojna dotyczy odpowiedzenia sobie na pytanie czy miłość jest silniejsza od strachu? Czy też peel "chciałby i boi się"?[/color][/i]
I jedno, i drugie.
_______________










i wish i were special.
z tłumu
Posty: 1664
Rejestracja: 2008-01-16, 21:49
Kontakt:

Post autor: z tłumu »

Ciekawe co człowiek czuje, gdy kocha tak namiętnie,
że gotów jest poświęcić wszystko.
:)

jaki strach ?
I ♥️ gacek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości