z pamiętnika biedronki (I)

opowiadania, nowele, biografie, etc.
publikacje uzytkownikow
olga

z pamiętnika biedronki (I)

Post autor: olga »

zwykle siadając przed tym ekranem, widząc to okienko, zaczynam pisać, wcale nie wiedząc wcześniej, co przedmiotem mojej pisaniny będzie. mam wrażenie, jak gdyby to poza mną się odbywało, albo jeszcze lepiej - we mnie. czuję się wtedy jak wehikuł słów, myśli. niczym nośnik wszelakich odczuć. i to nie tylko jako ciało, ale cała ja. w całości. coś się we mnie myśli. coś się we mnie czuje. coś się przeze mnie wypowiada. pytanie tylko - co to jest? a to pewnie wszechświat, mówiąc patetycznie. on przemawia. ale to zbyt odważna myśl.
kiedyś, nad oceanem będąc, siadłam na kamieniu, dopiero co odpływem odkrytym i myślałam o tym, jak można by wyeliminować każde jednostkowe ego. także własne. odebrać wszystkim zasługi, odebrać wszystkim winy i przypisać je wszechświatowi. że on to wykombinował. ale przypomniałam sobie, że kiedyś, rozmawiałam z kimś, kto opowiadał o swoich zdobyczach i cnotach. a ja powiedziałam: "szczęściarz" i usłyszałam w odpowiedzi: "to nie szczęście, to ciężka praca". na co ja: "tak, a jednak szczęściarz". bo niestety nikt sam siebie nie stwarza. nikt siebie nie wymyślił. nikt sobie nie dał zdolności do tego lub owego. jednak przyszło. bezwiednie, przypadkowo, szczęśliwie.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

są chyba rzeczy na które mamy wpływ tak jak są takie
z którymi walczyć już się nie da, cały sęk chyba tkwi w umiejętności ich rozróżniania i oddzielenia od siebie, a ta faktycznie czasem przychodzi przypadkowo, lecz może jednak można do niej w jakiś sposób dojść...
ann13

Post autor: ann13 »

pamietnik, to pamiętnik i kazdy ma swój kluczyk do niego :)
jjockerr

Post autor: jjockerr »

prawdziwa powiastka filozoficzna :-D
Waldi
Posty: 546
Rejestracja: 2006-08-12, 21:05
Kontakt:

Post autor: Waldi »

"coś się we mnie myśli. coś się we mnie czuje. coś się przeze mnie wypowiada."
wszechświat... bez twarzy ukryty w głębi niezrozumienia w otchłani bez imienia..on
:)
dean

Post autor: dean »

pięknie i mądrze napisane...
jak na biedronkę :-D
Gruba Lola

Post autor: Gruba Lola »

no to ja proponuję obejrzeć "śniadanie na Plutonie" i zobaczyć, jak można stworzyć sobie tożsamośc w arcymistrzowski sposób.
olga

Post autor: olga »

Lola, to nie jest o budowaniu tozsamosci.
Gruba Lola

Post autor: Gruba Lola »

olga, ja nie wiem, o czym to jest.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości