Hedonista

opowiadania, nowele, biografie, etc.
publikacje uzytkownikow
zbanowany haiel

Hedonista

Post autor: zbanowany haiel »

Zbudził go zapach świeżo parzonej kawy. Kofeina była pierwszym składnikiem , codziennej dawki rozkoszy. Jak zwykle ciężko było mu przezwyciężyć siły grawitacji. Wkurwiała go tam niemożność latania. Wszelki wysiłek był dla niego swoistym grzechem, którym plamił swój nieskazitelny egoistyczny wizerunek. Czy nie pragnął być jak monarcha co wszelkiej pracy się brzydzi, a
za przedmiot honoru stawia sobie patrzenie "jak ten małpoludny sługa poci się i zgina by jego rozkoszy stało się zadość". Kochał ten dreszczyk, który przeszywał go gdy jego BOSKI DUCH, wznosił się ponad motłoch szarej masy. Po porannej coffee, przyszedł czas na upajanie się pieknością cielesnego ja. Te godziny spędzone na umiejętnym wpatrywaniu się w zwierciadło. Tego nie mógł odebrać mu nikt. Był panem swego losu. Losu próznego pawia. Przezwyciężając na chwilę Narcyza swojej duszy, odszedł od polerowanego szkła. Wiecznie nieświadoma, dziwna Jasia, znów zaczęła robić mu wyrzuty: "że o nic nie dba", "że przez noc ciemną wędruje wciąż, w czasie gdy ona umiera ze strachu". Pan K. dawno zrozumiał że nie ma obowiązku robić czegokolwiek DLA niej. Rodzina to abstrakcja, iluzja wspólnoty, w której szpony niejeden już wpadł. Pluł na te wizerunki z uczonych ksiąg. Czyż pierwszy lepszy człowiek, wprost z ulicy wydawał mu się mniej ważny niż jakaś matka czy tam coś. Nie. Absolutnie nie.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

czy cie ta cipa zbanowala
czy ktos inny?
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

haiel selassie nie jest zbanowany.
zbanowany haiel

Post autor: zbanowany haiel »

a czemu mam polskie fora zablokowane? :-P
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

jak masz zablokowane?
pisze cos tam?
jesli nie
to
pewnie zamknales sobie sam
nacisnij na ta listewke z napisem polskie i odblokuj sie sam /na forum
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

tak jak fobiak mowi, nacisnales na listewkę , jesli sie nie da , po prawej na dole strony głownej jest odnośnik ; na skróty--> polskie .
Awatar użytkownika
haiel selassie
Posty: 210
Rejestracja: 2007-08-07, 00:17
Lokalizacja: poland
Kontakt:

Post autor: haiel selassie »

no moze i tak XDDD :shock:
"Bez jedzenia i bez spania, byle byłoby co pić, kiedy na harmonii Feluś zaiwania, trzeba tańczyć, trzeba żyć. Harmonia na 3/4 z cicha łka, ferajna tańczy...Ja nie tańczę... "
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1291
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Słyszałeś kiedyś piosenkę Tadeusza Chyły: "Cesarz to ma klawe życie"? Twój tekst mi ją przypomniał, chociaż tam jednak było: " a gdy już podeżre zdrowo, to przynoszą mu w lektyce bardzo fajną cesarzową". :lol:
Bohater Twojego tekstu jest oczywiście inny, powiedzmy bardziej uduchowiony. :lol:
Awatar użytkownika
haiel selassie
Posty: 210
Rejestracja: 2007-08-07, 00:17
Lokalizacja: poland
Kontakt:

Post autor: haiel selassie »

hmm raczej nie mialem przyjemnosci słyszeć tego tekstu. ale sprawdze. :!:
tak. to prawda, cesarz ma klawe życie :lol:
"Bez jedzenia i bez spania, byle byłoby co pić, kiedy na harmonii Feluś zaiwania, trzeba tańczyć, trzeba żyć. Harmonia na 3/4 z cicha łka, ferajna tańczy...Ja nie tańczę... "
cebreiro

Post autor: cebreiro »

dobrze się realizujesz w prozie, haiel,
tekst jest bardziej czytelny i przejrzysty.
Awatar użytkownika
haiel selassie
Posty: 210
Rejestracja: 2007-08-07, 00:17
Lokalizacja: poland
Kontakt:

Post autor: haiel selassie »

spadliście kiedyś z wysokiego muru?
"Bez jedzenia i bez spania, byle byłoby co pić, kiedy na harmonii Feluś zaiwania, trzeba tańczyć, trzeba żyć. Harmonia na 3/4 z cicha łka, ferajna tańczy...Ja nie tańczę... "
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości