chłopiec

opowiadania, nowele, biografie, etc.
publikacje uzytkownikow
z tłumu
Posty: 1664
Rejestracja: 2008-01-16, 21:49
Kontakt:

chłopiec

Post autor: z tłumu »

Poprosiłam kiedyś chłopca:
- Opowiedz mi, mały, o swoich rodzicach.
- Moja mamusia jest smutna i często jej nie ma nocami w domu. Ma czarną torebkę, w której trzyma dziwne rzeczy. Czasami mnie przytula i wtedy jestem szczęśliwy. Tatuś śmiesznie mówi i krzywo chodzi. Ostatnio usnął na podłodze a nasz piesek lizał go po twarzy. Nie lubię kiedy tatuś krzyczy i rzuca butelkami, bo wtedy mamusia mocno płacze każe mi siedzieć cichutko w pokoju. Kocham mamusię i tatusia.
- Dlaczego?
- Bo ich mam.


Poprosiłam kiedyś chłopca:
- Opowiedz mi, mały, o swoim przyjacielu.
- Mój przyjaciel mieszka w zielonym bloku. Często zabiera mi słodycze. Jest gruby. Raz rzucił we mnie zdechłą myszą. Kiedy gramy w karty albo chowanego, zawsze oszukuje. Lubię mojego przyjaciela.
- Dlaczego?
- Bo go mam.


Poprosiłam kiedyś chłopca:
- Opowiedz mi, mały, o swoich ulubionych spodniach.
- Moje ulubione spodnie są z czarnego materiału. Mama pierze je w soboty, żeby w niedziele były czyste jak idę do kościoła. Mają niebieskie łaty na kolanach i dziurawe kieszenie. Lubię swoje spodnie.
- Dlaczego?
- Bo je mam.
I ♥️ gacek
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

To prawda:)
Podoba mi się patrzenie na świat oczyma tego chłopca. On jako jedyny rozumie, że cenić, czy też doceniać należy to co mamy.
Nigdy nie jest tak źle, oby gorzej być nie mogło, dlatego cieszmy sie z tego co mamy.

P.S.

Poprosiłam kiedyś chłopca:
- Opowiedz mi, mały, o swoim szczęściu.
- Nie znam mojego szczęścia, nigdy go nie widziałem, nie czułem, nie dotknąłem. Inni są szczęśliwi, mówią o szczęściu, albo tylko udają. Nie lubię szczęścia.
- Dlaczego?
- Bo go nie mam.
z tłumu
Posty: 1664
Rejestracja: 2008-01-16, 21:49
Kontakt:

Post autor: z tłumu »

szlam kiedys z nim plaza i mial w kieszeniach mnostwo rzeczy
powiedzial ze bardzo nie lubi tych spodni
zapytalam po co je nosi
bo je ma...




ale to nie maly chlopiec
reszte zmyslilam :)
I ♥️ gacek
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

z tłumu pisze:reszte zmyslilam :)
Â?adnie zmyśliłaś :-D
Awatar użytkownika
pokusa
Posty: 447
Rejestracja: 2006-12-23, 15:09
Lokalizacja: się tutaj wzięłam?
Kontakt:

Post autor: pokusa »

Popracuj nad stylizacją językową - za mało zaimków, jak na małego chłopca, zbyt ugłasane myśli, zbyt chronologicznie - tak moim zdaniem.
Sam pomysł całkiem dobry :)

Btw. Nie wiem, czy nie wyglądałoby i nie czytałoby się lepiej, gdybyś nie powtarzała "Poprosiłam kiedyś małego chłopca", a zastosowała bardziej zróżnicowaną forme, ale to tylko moja myśl ;)
_______________










i wish i were special.
z tłumu
Posty: 1664
Rejestracja: 2008-01-16, 21:49
Kontakt:

Post autor: z tłumu »

dziekuje Aniu :)
I ♥️ gacek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości