Kwas walproinowy

opowiadania, nowele, biografie, etc.
publikacje uzytkownikow
robert kobryń

Kwas walproinowy

Post autor: robert kobryń »

Przede mną leżały trzy pastylki w takim samym jasnożółtym kolorze.
- Proszę wziąć którąś. – zaproponował rozmówca E – Jedna gwarantuje kilkumiesięczną depresję endogeniczną, druga manię psychotyczną z elementami paranoi, kolejna delikatną hipomanię.
- Wybieram trzecią . – szybko podjąłem decyzję.
- Oj. To nie takie proste. – uśmiechnął się – Nie na tym polega terapia. Musi pan zdać się na los, by kuracja okazała się skuteczna.
- To trochę nie fair. – zacząłem powątpiewać w słuszność zaproponowanego leczenia. – Większość rozwiązań nie jest zbyt pociągająca. Nie ukrywam, leciutka hipomania nie jest zła. Zacząłbym pisać wiersze, może nawet malować obrazy. – rozmarzyłem się – Prawdopodobieństwo jest jednak znikome, a ryzyko spore. Wcale nie widzi mi się leżenie miesiącami w łóżku i rozmyślanie o metodach popełnienia samobójstwa.
- Przesada. – przekonywał – Będzie pan się bał, że zostanie kaleką albo, że śmierć nie oznacza końca istnienia. Nic się nie stanie. No i schudnie pan.
- Bieganie z tasakiem po ośrodku, też nie jest tym, czym chciałbym zajmować się w wolnym czasie. – ciągle się wahałem.
- Lek nie musi być przyjemny w smaku. Będziemy przecież pana pilnować. – uspokajał.
- W to nie wątpię – oferta była kusząca i mimo okazywanego sceptycyzmu, poważnie zastanawiałem się nad urozmaiceniem życia w sanatorium – Nie tylko wy będziecie nade mną czuwać, także wszelkie możliwe służby mundurowe, organizacje przestępcze. Kto wie? Może nawet kosmici.
- Nie zaprzeczam. Metoda jest nowatorska, ale niech pan weźmie pod uwagę fakt, że testy na świnkach morskich przyniosły bardzo obiecujące rezultaty.
- Na razie podziękuję.
- To może spróbujemy choć chorobę afektywną dwubiegunową. Będzie pan przynajmniej wiedział, mniej więcej, co pana czeka. – nie dawał za wygraną.
-Nie, dziękuję. – powtórzyłem.
-No nic. Jakby pan zmienił zdanie, to jestem do usług.

* * *

Szedłem korytarzem w stronę stołówki. Tego dnia organizowano potańcówkę zapoznawczą z nowo przybyłymi pacjentami. Grodzie przeciwpowodziowe były pootwierane. Na zewnątrz musiała być piękna pogoda.
Siedziałem przy stoliku, wraz z trzema damami. Piłem kawę. Nigdy nie należałem do kawoszy, ale tym razem doceniałem ten napój. Rozkoszowałem się nie tyle smakiem, co rytuałem picia, a także miłym towarzystwem i wspomnieniami związanymi z tym miejscem. Dziesięć lat wcześniej siedzieliśmy z kuzynem na tej samej otomanie, także otoczeni trzema paniami. Ten piękny czas wydawania spadku, jaki mój krewny otrzymał po babci, nazwaliśmy Hawaje w środku zimy, w związku z koszulami jakie zwykliśmy ubierać. Wtedy jednak na stole stała butelka Wyborowej, druga lub trzecia tego wieczoru. Picie kawy z filiżanki wymaga niemałej zręczności. Rozlewała mi się na spodek. Kobiety były gotowe uznać, że jestem podenerwowany. Nie było, co przedłużać. Zaczęły domagać się szampana. Wybrałem jedną i poszliśmy zwiedzać pięterko.


* * *

- Proszę dokonać egzegezy kontradyktoryjnych aksjomatów jurysprudencji norm jednostronnie zobowiązujących w oparciu o Schweizerisches Zivilgesetzbuch. – To co lubiłem najbardziej w spotkaniach z rozmówcą F, to że były bardzo krótkie.

* * *

- Nas nie ma. – Z kolei w spotkaniach z G nie sposób odnaleźć było jakiegokolwiek elementu, który mógłby wzbudzić choć cień radości z ich odbywania. Był zawsze ubrany na biało, jak duch albo gość odwiedzający izbę wytrzeźwień. Mówił cicho, jednostajnie. Jego wręcz przysłowiowy spokój był tak niepokojący, że czekałem tylko , kiedy wybuchnie. Pragnąłem by w końcu to zrobił i zakończył napięcie, jednocześnie bałem się tego. Jednak nigdy nie podniósł głosu nawet o pół tonu.
- Jak to nas nie ma ? Mnie i pana? – zapytałem zdziwiony, po chwili milczenia.
- Nie. Pan jest. Nie ma nas, rozmówców. Jesteśmy tylko wytworem pańskiego chorego umysłu.
- Hmm. – Nie wiedziałem co powiedzieć.
- Imaginacje to pokłosie zaburzeń pańskiej osobowości . Nie powinien się pan zbytnio przejmować, bo i tak nie da się tego naprostować. Nikomu jeszcze się nie udało. W prawdzie pewne skutki przynoszą metody behawioralne. Moglibyśmy ich spróbować. Jestem przecież terapeutą. Z drugiej zaś strony nie istnieję, więc nie miałoby to większego sensu.
-Rozmawiam więc sam ze sobą ? – zapytałem.
-Coś w tym stylu. Zaczyna pan łapać. Niech pan spojrzy. – Położył przede mną kartkę z rysunkiem.

Obrazek

- Co pan widzi?
- Człowiek stojący na jednej nodze trzyma dwie literki.
-Niech się pan przyjrzy uważniej.
-Aha. To jakiś rebus. Niech pomyślę. – Zainteresowałem się. Zawsze lubiłem zagadki.
- Nie. To pański umysł.
-Rzeczywiście mało stabilny. – Nie wytrzymałem i wybuchnąłem śmiechem.
-Otóż to. Trafił pan w samo sedno. – nie tracił powagi. – Trochę nakłamałem. Myślę, że powinienem to jednak powiedzieć. Pan też nie istnieje. Nie zastanawiał się pan nigdy, dlaczego nie ma pan nazwiska, tylko imię? Stworzył pana, również nie istniejący, imiennik, którego personalia to wolne tłumaczenie kolejnej fikcyjnej postaci, bohatera powieści.
-Ale musiał być ktoś, kto to wszystko rozpoczął? – przestraszyłem się nie na żarty.
Kto? Może Bóg? Boga już nie ma.
ann13

Post autor: ann13 »

ja tam widzę plastikowe cycki, ale najpierw, że mu stanął
wybuchnąłem
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

nie wiem, jakoś tego nie widzę
dzięki, zmieniłem
ann13

Post autor: ann13 »

przecież opisywałeś kiedyś seks z murzynką (pod prysznicem) ona ma takie same
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

z murzynką było w motelu na łóżku, a pod prysznicem z Kostarykanka
nie lubię plastikowych, tak mi się w każdym razie wydaję, bo wątpię, żebym miał z takowymi styczność
lubię naturalność
ann13

Post autor: ann13 »

no może i pomyliły mi się flagi














wbijane przez nie w jego fiutka
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

takich zabaw unikam
ann13

Post autor: ann13 »

pisałam o twojej, tak zwanej twórczości marcinie, nie o pamiętniku
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

mimo wszystko wizja wbijania czegoś ostrego w przyrodzenie nie wzbudziła zachwytu
dopuszczam ewentualnie robienie nacięć, tak jak na lufach strzelb przykładowo,
w celu porachowania trofeów
wwww
Posty: 2581
Rejestracja: 2009-11-10, 16:24
Kontakt:

Post autor: wwww »

Jak by ci tu wybić z głowy jebanie? Za pomocą erekcjato nie mogę tego zrobić, bo to martwa forma, ale może ty się lubisz z trupem kochać? Kto wie? Mam pewien pomysł, ale później o tym

[ Dodano: 2009-12-09, 08:30 ]
pomyliłem się z tą wklejką, pardon!

[ Dodano: 2009-12-09, 09:51 ]
Bardzo fajny tekst, już go kopiuję, bo za chwilę znów coś kurwa! przepadnie.





























(oczywiście żartowałem, szkoda mi tonera w drukarce)
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

spoko, nie musisz od razu drukować
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

sucha wyobraznia, nie ma nad czym sie zatrzymac, peel nie ma odwagi wpierdolic te wszystkie pastylki na raz aby sie przekonac, czy go w chuja nie robia, te baby wcale tam nie pasuja bo nie graja babskich rol, policjant tranwestyd juz lepiej by sie wkompnowal w sytuacje

ech... po chuj ja takie wypierdki czytam
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

a mi się podoba
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15410
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

kiedys pisales o spedycji to czulem ten smar z kalamitek
albo rzygowiny na statku dla wodnych turystow
tam bylo czuc zycie, chyba cie jakis postmoderny tomikarz zjebal, ze wziales sie za takie gowno
zycze ci powodzenia w tym babraniu sie
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

nie dziękuję, żeby nie zapeszać
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1291
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Czyżby tym razem Twój Hans spotkał Morfeusza? /w pierwszym fragmencie/.
Ciekawa jestem, co będzie dalej po tak drastycznych rozstrzygnięciach w części końcowej.
Fajny ten fragment wzoru, to nie może być kwas walproinowy, bo to chyba grupa wodorotlenowa ... Wymyśliłeś jakiś nowy otumaniacz?
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

słusznie, słusznie
stąd, jak najbardziej jest zapożyczenie

jak jeszcze wyłapiesz inny film (tym razem polski)
to już będzie grubo
(w obu częściach i w następnych też będą nawiązania do niego)

to jest kwas walproinowy a wzór ściągnięty z wiki

co będzie dalej nie wiem, raczej nie mam pomysłów
ale może coś wpadnie do głowy

pozdr.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

marcinie masz dobry wzór , tam jest grupa karboksylowa jak wół.
popieram fobiaka , że babrzesz się tu w kupie , z której nic nie wynika , takie bagienko , strata czasu i rozbudowanych zdań.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1291
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Marcin Rajski pisze: co bêdzie dalej nie wiem, raczej nie mam pomys³ów
ale mo¿e co¶ wpadnie do g³owy
Wcale nie musisz zaskakiwać nowymi pomysłami. W tej części już jest ich zbyt wiele. Dobry był poprzedni, pierwszy fragment tej opowieści; pokazanie psychiki bohatera. Spróbuj może pociągnąć dalej przedstawianie w krzywym zwierciadle różnych pseudoterapii, zwłaszcza trucie chemią. Terapeuci jako manipulatorzy i psychopaci, czemu nie? Może wtedy Twój bohater zacznie myśleć o opuszczeniu tego dziwnego miejsca, może przestanie mu ono odpowiadać?

pozdr.
It is my happiness in you that you don't know me yet.
/Andrzej Partum/
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości