Adam Kowalski czyli sposób na przeżycie

artykuł, kronika, reportaż, polemika, felieton, recenzja, wywiad, relacja, formy dziennikarskie, wlasna publicystyka na kazdy temat

Moderator: anty-czka

ann13

Adam Kowalski czyli sposób na przeżycie

Post autor: ann13 »

W jaki sposób przeżyć, kiedy nie posiada się ambicji, talentu twórczego, odpowiednich informacji, wykształcenia na portalu poetyckim.

Powody z jakich ktoś się na nim znajdzie nie mają żadnego znaczenia, jeżeli się powiodła rejestracja, to należy zaznaczyć jakoś swoją obecność. Czytając wiersze można się bardziej zniechęcić do poezji, niż ją pokochać. Większe szanse na miłość ma pierwszy lepszy nick komentujący w sposób przyciągający czytelników i oszukujący naiwnych poetów, zagnieżdżonych w siedlisku grafomanów, którym się znudziło czatowe ruchanie i obrzucanie matek, ojców i ojców ich ojców superfantastycznymi wulgaryzmami. Krytyk portalowy uchodzi za największy autorytet na scenie poezji internetowej, aby nim zostać trzeba obserwować innych i zapamiętać sobie co oni piszą, jest to jednakże długa i niepewna droga. Aby pomóc chętnym kandydatom na krytyka z racji tego, że jestem literatkom, opracowałam błyskawiczny kurs, po którym każdy baran może się sprawdzić w świecie literackim. Moje badania oparłam na pracy twórczej znanego krytyka z innego portalu, który ma stuprocentowo trafne komentarze i uchodzi za jednego z wybitniejszych krytyków wysokich. Wspólnie z Kubą Winiarskim tworzy zaprzęg literacki, którym pogania nie kto inny jak Jacuś. Stajnia Jacusia wyhodowała stado pełnokrwistych ogierów literatury. Klacze hodowane są w celu zabezpieczenia stada, na zawodach jednak nie odgrywają większej roli z wyjątkiem Moniki.
Stadnina szczyci się lauretami różnych konkursów, jako, że w jury zasiadają zawsze ci sami koniobijcy słowa i jeśli któryś z faworytów przebywa podczas imprezy u mistrza Kowalskiego, bo mu odpadła podkowa szczęścia, to do konkursu startuje jakiś z jurorów, a w nagrodę, dostaje nagrodę.

Kurs krytyka
Aby zostać dobrym krytykiem liryki należy nauczyć się kilku zasad i dokładnie ich przestrzegać.
1. Nie czytać wiersza, z tego powodu, że możemy dojść do wniosku, że nie udało nam się odczytać cauminam i zniechęci to nas do literatury i naszego nowego zajęcia, które może stać się zawodem
1a. Przyglądnąć się i stwierdzić czy ładnie wyglądają zwrotki - potrzebne to jest, aby stwierdzić, czy wiersz jest rymowany, czy nie, tutaj trzeba uważać, aby autor nas nie wprowadził w pokrzywy, więc lepiej informacje te zatrzymać dla siebie
1b. Jak zbudowane są zwrotki - ile ich jest, na to należy zwrócić uwagę, aby dobrać odpowiedni komentarz.
1c. Czy są szerokie, czy wąskie - dla porównania można dorzucić jakiegoś klasyka, ze szkoły podstawowej, jak szerokie, to można walnąć Mickiewiczem, a jeśli są wąskie, to Asnykiem lub Tuwimem, lepiej jednak się wstrzymać z porównaniami
1d. Należy policzyć wersy - jest to potrzebne do tego, jeśli zechce nam się napisać, fraszka, haiku, czy sonet, dobry krytyk nie musi tego pisać, bo to widać na oczy, a on nie ma za zadanie potwierdzania tego, co autor wyraził.
2. Nie spieszyć się z komentarzem - nie należy komentować jako pierwszy, trzeba odczekać aż ktoś coś napisze, najlepiej wskoczyć na trzecie miejsce
3. Komentowac po autorytetach - najpierw przeczytać, co oni piszą i szybko dobrać komentarz.
4. Nie komentowac autorytetów - wydawców tomików, zwyciezców konkursów. Można się pomylić, a ich zemsta jest zawsze sroga, mogą zaszkodzić w karierze. Taką wpadkę może uchwychcić poetyckim obiektywem wylatujący gil jednym psikiem i udokumentować na necie
5. Komentować jednym krótkim zdaniem - taki komentarz jest zawsze trafny i jest małe ryzyko wpadki.
6. Wykuć poniższe komentarze na blaszkę, lub sobie wydrukować i oprawić w ramki.

Wszystkie komentarze są autorstwa Pana Adama Kowalskiego:

Jutro przeczytam. Dobranoc. Na razie: trup. Za dużo. W dodatku mętne. Imho. Po skróceniu do 5 wersów może coś z tego będzie. Na razie: trup. Pierwsze zdanie to jakiś absurd do sześcianu. Reszta bełkot. Na blogu byłoby tylko śmieszne i nudne, tutaj jest dodatkowo zbędne. olaboga, umieram z nudów. Ani wiersz ani proza (tylko kawał powroza). brednie. Ale nabredzone! Boszszsz! Nie doczytałem. Zieeew! Od połowy ciekawie, do połowy jakby rozbiegówka. Przegadane. Osiem wersów byłoby dość na tak skąpą treść. Zaraz ten tekst zapomnę. Bez poczucia straty. Zaraz zapomnę, że to czytałem. Straty nie poczuję.
-zdan tych uzywamy do komentarza jesli wiersz ma duzo zwrotek do kazdego zdania mozna dodac obojetnie jaki skrot tak aby byc prawdomownym, adam kowalski dodaje Imho. , kazdy moze sobie dodac swoj indywidualny skrot np. puma, adidas, xyz+a, itp.

Porażka, ale za to bolesna, Rozwolnienie? Można taki tekst i tak nazwać. Zdrowia! Brak konkretu, banały, poetyzmy. Marność. rozmyte, ale też rozmydlone. To jakieś pierdy. Tandeta. Albo słaby żart. Kiszka. Lewatywa za takie knoty. Z szarego mydła. Tak! tak! Do kosza! Do kosza! Bełkot. Mętniactwo z pozorami wiersza. W kiblu pisane? W jakiejś wygódce wśród pól? Znowu beznadziejna wklejka i znowu autorek zadowolony z siebie , że ho ho. Przykre. W której autor jest klasie? Trzeciej podstawówki? Pierwszej gimnazjum? Bo matury to chyba jeszcze nie ma. Nie umiesz pisać, to nie pajacuj. Poetyzmy, banały, tandeta, a jeszcze wersyfikacja, że "byle z lewej było równo, a z prawej postrzępione". Grafo.
-te zdania należy używać, jeśli zwrotki są nierówne:

Tekst wybitnie słaby, ale za to mętny. Płaskie, ale też śmieszne. Infantylność zżera ten tekst i nawet kosteczki nie zostaje. Brak konkretu, banały, poetyzmy. Marność. Tandeta. Albo słaby żart. Lewatywa za takie knoty. Z szarego mydła. Oj, niewiele zachwytu wzbudza ten tfur, niewiele. Komuś "kolbka" nawaliła, he he he. Nie wyszło, delikatnie mówiąc, nie wyszło. cienko cienko. Tak, zamilknij, a będziesz zbawiony, he he. Koło wiersza to nawet nie leżało. Dużo nauki, dużo lektur przed tobą, chłopaku. Ledwo ledwo. Zesrała się bida i płacze. (Ludowe.). Ale wie pani, że to bardzo słabiutko wyszło? Tekst wybitnie słaby, ale za to mętny. To jakieś pierdy. Nie umiesz pisać, to nie pajacuj.
-tych komentarzy uzywamy jesli wiersz ma malo wersow.

Na zakończenie jeszcze kilka uniwersalnych zdań:

lubiem ten wiersyk, tto mój ulubionny! Finezja, he he he. infantylne, ale spójne. Co na to teologowie, he he he. Infantylne, tyle że dość spójne. O dupie Maryni czytałem już lepsze teksty. Nawet tutaj. Z poetyzmów i sentymentalnych majaków uleczyć ten wierszyk, to chyba niemożliwe. Do kosza z tym trupem. Młodość, hormony, grafomania - trójca, zaiste, nieśmiertelna. Tak! tak! Do kosza! Do kosza! Ta pani nie umie pisać, ale czyta też słabo. Mnie to wygląda na przystanek grafo. hahaha i hehehe. Duperele są. A gdzie poezja? To o Marsjanach chyba.

Droga komentarzy jest najszybszą drogą do zdobycia laurów literackich i utrwalenia się na stałe w historii literatury. Wystarczy każdy publikowany wiersz uświęcić swoim jedynym komentarzem i na uprzywilejowanym portalu szybko uzyskać kwotę dziesięciu tysięcy. Przy takiej liczbie gratulacje składa sam Jacuś, a za nim pogoni stado rżących ze szczęścia wałachów. Nie wmawiaj sobie, że jesteś nikim, po tym co przeczytałeś jesteś już krytykiem wielkim, nawet jeśli prawda umieściła cię w kurduplach, "hahaha i hehehe".
elutka

Post autor: elutka »

Konstruktywny krytyk ma na wszystko przytyk.
Dobre to Ann.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

"Jutro przeczytam. Dobranoc."
dajcie zyc grabarzom
anna
Posty: 131
Rejestracja: 2008-07-01, 05:48
Kontakt:

Post autor: anna »

Podoba mi sie ten wykład! Dlatego tak mało moich komentarzy, bo wolę zająć się czytaniem zamiast dowalaniem komuś. Z natury jestem baaaardzo łagodna i co jest moją największą wadą- kocham każdy rodzaj pisaniny, byle danie było z sensem. Z przykrością, wręcz z ubolewaniem zawiadamiam, że nie mam zamiaru stosować się do Twojego wykładu bo nie mam zamiaru wzbijać się na wyższy poziom i zostać krytykiem - " krytyki kamienie - zabijają natchnienie..."
ann13

Post autor: ann13 »

ela, tekst wybitnie słaby, ale za to mętny
fobiak, beznadziejna wklejka, he he he, nie umiesz pisać komentarzy, to nie pajacuj
anna, olaboga, umieram z nudów, ani to komentarz, ani proza

:P)
elutka

Post autor: elutka »

Ann, umieranie z nudów- autorka porusza temat śmierci mimo młodego wieku. Patos, że boli! Niech o kwiatkach napisze! :)P
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

W której autor jest klasie? Trzeciej podstawówki? Pierwszej gimnazjum? Bo matury to chyba jeszcze nie ma.
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

ela, Płaskie, ale też śmieszne. Infantylność zżera ten komentarz i nawet kosteczki nie zostają. Brak konkretu, banały, poetyzmy. Marność. Tandeta. Albo słaby żart

fobiak ,Nie wyszło, delikatnie mówiąc, nie wyszło. cienko cienko. Tak, zamilknij, a będziesz zbawiony, he he.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

O dupie Maryni czytałem już lepsze teksty. Nawet tutaj.
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

Ale nabredzone! Boszszsz! Nie doczytałam. Zieeew! rozbiegówka. Przegadane. Zaraz ten tekst zapomnę. Bez poczucia straty. Zaraz zapomnę, że to czytałam. Straty nie poczuję.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

Ani wiersz ani proza (tylko kawał powroza).
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

To w kiblu pisane? W jakiejś wygódce wśród pól? Znowu beznadziejna wklejka i znowu komentatorek zadowolony z siebie , że ho ho. Przykre
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

Zesrała się bida i płacze. (Ludowe.). Ale wie pani, że to bardzo słabiutko wyszło?
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

Ta pan nie umie pisać, ale czyta też słabo. Mnie to wygląda na to, że pan zrobił tu sobie przystanek grafo. hahaha i hehehe.
ROBCIOROBERCIK
Posty: 60
Rejestracja: 2008-02-22, 19:41
Kontakt:

Post autor: ROBCIOROBERCIK »

Tak bywa przed okresem.
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Ann, jeśli piszesz pracę doktorską to jesteś na dobrej drodze, ale dlaczego się tak sarkastycznie opluwacie?
Tego na razie nie wiem.
Wie tylko spoko







bolesławieckie!

[ Dodano: 2008-11-29, 09:22 ]
Dopiro trafiłem do działu "Argumenty", więc na razie zaczynam czytać. Pozdrawiam.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim
ann13

Post autor: ann13 »

andreas używamy tylko komentarzy wielkich, z tekstu wyżej, nie wiem czy one są soczyste i nie wiem, czy chodziło ci o tekst, czy o to co pod nim
Awatar użytkownika
andreas43
Posty: 2731
Rejestracja: 2008-11-10, 21:06
Lokalizacja: Polska - Warmia
Kontakt:

Post autor: andreas43 »

Zorientowałem się po tym jak już napisałem. Już wiem o co chodzi "pod nim".
Twój tekst jest dobry i pouczający. :roll:
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim
ann13

Post autor: ann13 »

zresztą andreas, ależ my się nie opluwamy, idziemy z moda i uczymy się od mistrzów, od tych, od których zależy rozwój polskiej poezji
oni wpierdalają na wieczorkach poetyckich tą samą sałatkę bez soli i pieprzu z kiwi i popijają tym samym winem, od nich zależy, czy mogę pisać erekcjato, czy nie, o jednym z nich już wspominałam, http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Winiarski zobacz jak mnie sobie poważanie wziął i wsunął pod dupę:
Bełkot.
Jakub Winiarski | 2008-10-27 23:52:52 /ostre erekcjato
Bełkot do kwadratu.
Jakub Winiarski | 2008-10-27 23:53:14 /erekcjato z jarmarku
Tandeta i bełkot.
Jakub Winiarski | 2008-10-27 23:53:38 /erekcjato odwrócone plecami
Bełkot popierdolony, co prawda, to prawda.
Jakub Winiarski | 2008-10-27 23:54:09 /erekcjato popierdolone
Bełkot pubertalny.
Jakub Winiarski | 2008-10-27 23:54:37 /haiku pod namiotem
Głupie.
Jakub Winiarski | 2008-10-27 23:54:50 /erekcjato z wenus
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

myslisz, ze jesli ja tak zaczne komentowac to zostane krytykiem i wyladuje w wikipedii?
dajcie zyc grabarzom
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości