emocjonizm

artykuł, kronika, reportaż, polemika, felieton, recenzja, wywiad, relacja, formy dziennikarskie, wlasna publicystyka na kazdy temat

Moderator: anty-czka

Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

emocjonizm

Post autor: fobiak »

poglad filozoficzny gloszacy, ze czlowiek reprodukuje swoje naturalia i wartosci z symstruktu po instrumentalizacji jezyka indywidualnym procesem edukacji, obserwacji, przekazow, niezaleznie od egzystencji.

niemozliwym jest aby przezyc to samo co przezyl drugi czlowiek, wyobraznia sluzy do porownania podobnych sytacji. doswiadczenia przywolywane za pomoca nanociagu sa subiektywnym obrazem rzeczywistosci ruchalizmowej. suma mikrowartosci jednostek nie tworzy pojecia swiata a jest jedynie zludzeniem w obiektywizmie. indywiualnosc wartosci czlowieka, jest indywidualnoscia pojec z nim zwiazanych w jego istniejacym swiecie. to co znajduje sie w symstruktcie ma swoje punkty zaczepne, o duzym znaczeniu emocjonalnym. chaotyczne nanociagi odbieramy jako fantazje, panike, niezdecydowanie myslowe. kazda jednostka zyje w swoim mikrokosmosie do ktorego trzeci nie ma dostepu. niemozliwym jest przekazanie go w czesci ze wzgledu na indywidulana instrumentalizacje jezyka. w religijnych tradycjach kulturowych, telepatii, psychoanalizie, hipnozie sa mozliwosci odnalezienia wspolnego nanociagu ale interpretacja uzyskanych informacji ma wartosc porownywalna, intuicyjna, wyobrazeniowa i nie znajduje potwierdzenia naukowego. nauka jest sztywna, pozbawiona emocji bryla, narzedziem, kamieniem lupanym, przydatnym w wygodniejszym przetrwaniu.
sens zycia, przezycie. natura zmusza czlowieka do przekazywania genow co bez emocji jest niemozliwe. emocje sie obcina, ukrywa, nie pasuja do ruchalizmu, bez nich nie ma mowy o zyciu. wladajac jezykiem, emocjonalnym, nalezy sie liczyc z trudnosciami, dyskryminacja. w codziennosci praktyczniejszym jest jezyk obyczajowy, techniczny, gieldowy, wulgarny, zrozumialy dla srodowiska. emocjonizm nie jest teoria poznania czerpiaca soki z irracjonalizmu, empiryzmu, egzystencjonalizmu, metafizycznego obiektywizmu lub podobnych teorii, emocjonizm ma swoje korzenie w innej przestrzeni myslowej, zwanej sekretologia.
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Wiesz, czytając ten tekst doszłam do dwóch wniosków:
po pierwsze primo nie znam dobrze swojego ojczystego języka,
po drugie primo zaliczam się do tej licznej grupy Polaków (wg stosunkowo niedawnych badań, ale nie pamiętam procentów) nie umiejących czytać ze zrozumieniem.
Nota bene oba są dołujące, więc oba wypieram ze swojej babskiej świadomości.

Będę go czytać po raz dwudziesty piąty, ale póki co zapiszę sobie wątpliwości, które napadły mnie podczas pierwszego czytania ;-)

- wyobraźnia porównuje. A empatia?
- "rzeczywistość ruchalizmowa’ ---> dojść do rozumowego pojęcia terminu, bo ‘duszne na czuja’ zrozumienie to jednak za mało
- indywidualność wartości człowieka --> czy to to samo co indywidualizm?
- czy przekazanie genów bez emocji jest niemożliwe i jak się ma do tego próbówka albo dajmy na to gwałciciel
- jak się ma ‘indywidualna instrumentalizacja języka’ do przyjaźni
- czy emocjonizm w tym wydaniu nie jest zaprzeczeniem definicji podanej kiedyś w terminatorium (biorąc pod uwagę przytoczone piętro wyżej przyklady współczesnej -wg mnie- "poezji" wysokiej) <----ironia gdyby cóś
- czy zgodnie z normami języka polskiego powinno się używać formy symstruktcie czy symstrukcie
- czy....

Idę czytać raz jeszcze.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

antyczka tamten termin jest literacki ten filozoficzny. nie mam dzisiaj czasu ale pomysle. ruchalizm jest w teminatorium
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

To się nie powinno wykluczać...chyba
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

raczej sie nie wyklucza, tutaj zostalo wprowadzone w wiedze kosmiczna
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

To ja pieprzę w takim razie poezję współczesną. Wprawdzie nie znam się na żadnej, ale 'czkania' bez sensu, ładu i składu mogę -jeśli napadnie mnie fanaberia- posłuchać pod budką z piwem.
A co! Nie boje się panów tam stojących. Czasami więcej mają do przekazania niż przytoczone przez Ciebie przyklady 'wierszy' poetek wysokich.
W duszę jeża, chyba całkiem dobrze się stało, ze nigdy nie znalazłam czasu, by zapoznac się z 'wielkościami'.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

indywiualnosc wartosci czlowieka
na to mam czas aby tobie jeszcze dzisiaj odpowiedziec, do czlowieka mozna podejsc z ksiazka lub ze sztachetami pod budka i kazdy bedzie bil inaczej nie poczuwajac sie do odpowiedzialnosci, jesli takowa zatrzesie sumieniem lub paragrafem. wiec zapomnij o ogolnie znanych wartosciach czlowieka, i rozbieraj go sama po swojemu, nie jest zadnym odkryciem, ze nie ma dwoch takich samych jednostek, chociaz obie maja tyle samo w biodrach.

[ Added: 2009-04-02, 19:59 ]
ale jaja
i ty i ja zahaczylismy o budke z piwem, czyli to wlasnie o czym pisze
moze nie ma nic wspolnego z prawda ale ma wspolnego wlasnie o tym o czym pisze
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

Nie, wbrew pozorom nie ma. Ale to głębszy (sic!) temat
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wiesz, ze bzdur nie pisze, przeciez emocjonizm wyklucza aniolki i diabelki
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

No wiem.....i dlatego czytam juz 26-y raz, by utwierdzic się w tym przekonaniu.
(przyznam bez bicia, że póki co śmiem jeszcze wątpić)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

dobry filozof zawsze watpi, a co tu robic jesli filozofem jest baba, szkoda myslec
dajcie zyc grabarzom
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

anty-czka pisze:- wyobraźnia porównuje. A empatia?
- "rzeczywistość ruchalizmowa&#8217; ---> dojść do rozumowego pojęcia terminu, bo &#8216;duszne na czuja&#8217; zrozumienie to jednak za mało
- indywidualność wartości człowieka --> czy to to samo co indywidualizm?
- czy przekazanie genów bez emocji jest niemożliwe i jak się ma do tego próbówka albo dajmy na to gwałciciel
- jak się ma &#8216;indywidualna instrumentalizacja języka&#8217; do przyjaźni
- czy emocjonizm w tym wydaniu nie jest zaprzeczeniem definicji podanej kiedyś w terminatorium (biorąc pod uwagę przytoczone piętro wyżej przyklady współczesnej -wg mnie- "poezji" wysokiej) <----ironia gdyby cóś
- czy zgodnie z normami języka polskiego powinno się używać formy symstruktcie czy symstrukcie
- empatia odpada w tym wywodzie nalezy podejsc indywidualnie, wiekszosc lub mniejszosc jest pozbawiona empatii a czesc prze cale zycie nie dorasta
-nawet jak spisz to przemijasz, czyli ten twoj pociag przenosi cie do przodu, on sie nie zatrzyma nawet dla ciebie, kiedys z niego wypadniesz tak samo jak wskoczylas, jestes pozbawiona pewnosci wiec nie ma przyszlosc, jest tylko jestyzm w ktorym sie poruszasz, dla ciebie zawsze jest teraz a poruszajace sie teraz jest ruchalizmem.
mysle, ze w koncu nie zrozumialas.
- przekazanie genow bez emocji jest raczej niemozliwe, spuszczajacego sie do probowki, kieruja tez jakies emocje, inaczej mu nie wytrysnie, z dwoch ruchajacych sie, conajmniej jednym kieruja emocje, gwalciciel tez sie podnieca
-jak sie ma indywidulalna instrumentyzacja jezyka do przyjazni nie mam pojecia, ale ma sie dobrze do zmylenia, do podrywu do rozkochania, w przyjazni raczej nie powinna odgrywac duzej roli
- emocjonizm w tym wydaniu nie ma nic wspolnego z poezja wysoka i w ogole z poezja nie wiem czy ma, tj poglad egzystencjonalny
-mysle, ze jesli sie pisze "symstrukt" to w symstruktcie
dajcie zyc grabarzom
anty-czka
Posty: 2981
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

Post autor: anty-czka »

I jak tu nie zaśpiewać : "bo największy jest ambaras, żeby dwoje chciało <tu:mogło> naraz".
Dzis ja nie mam czasu, by się odnieść. Ale wczytam się w te wyjaśnienia jutro.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość