Nijak do Dehnela

artykuł, kronika, reportaż, polemika, felieton, recenzja, wywiad, relacja, formy dziennikarskie, wlasna publicystyka na kazdy temat

Moderator: anty-czka

jaskir
Posty: 208
Rejestracja: 2009-08-07, 14:13
Kontakt:

Nijak do Dehnela

Post autor: jaskir »

Zamiast robić jeszcze lepiej Dehnelowi, zwłaszcza, że ten ma się już i tak dobrze, i niech mu inni robią dobrze, bo mi on się nie podoba.
Pomyślałem, że lepiej napisać coś o własnym warsztacie pisarskim, to będzie coś bardziej konstruktywnego i autopromującego.

Najczęściej używam kartki połowy A4 (po przedarciu), gdzie luźno zapisuję pierwsze myśli na temat tekstu. Umieszczanie na kartce ma oddawać późniejszą wersję ostateczną, a nie chronologię zapisywania w trakcie.
Piszę na sztywnej podkładce, żeby można było pisać „w biegu”, w każdym miejscu.
Plus do tego miękkopiszący długopis lub ołówek. Lubię pióro ze względu na gładkość pisania, ale konieczność dbania o niewysychanie atramentu jest uciążliwa.

Pomysł na tekst to kilka słów lub coś co zaciekawia mnie jako jakaś „sprawa” do obmyślenia i opisania.
Np. tekst zza okna: „Nie masz już czego dotykać! (i po krótkiej pauzie) gnoju!” – mógłby być takim początkiem, ale nie będzie.

Nie piszę od razu całości. Piszę na początku sporo, po jakimś czasie mam dość i przestaję. I potem kończę z doskoku lub przy drugim/trzecim podejściu całość.
Niekiedy muszę coś pomiętosić, pogryź dłużej, jak brakuje mi jakiegoś zadowalającego rozwiązania.

„O nie, nie! Nie jest to jego wina. Raczej do siebie mam pretensję, że mnie to wkurwia. Wkurwienie na wkurwienie.”

Na koniec datuję, żebym wiedział, z jakiego okresu to pochodzi.

Tytuł tego czegoś najpierw miał brzmieć „Tyłem do dehnela”, ale brzmiało mi zbyt prowokacyjnie w kontekście jego orientacji seksualnej i ogólnej erudycji. Potem „Dupą....”, żeby się odwrócić totalnie, ale to było jeszcze gorsze w ww. kontekście. „Bokiem...” jakoś słabo.
No to jak? Widziałem tylko, że Dehnel musi zostać, bo on był tu pretekstem. Nic mi nie pasowało, a jakieś musiało być przecież. No a czemu jakieś, a nie nijakie? „Nijak” pasowało najlepiej, zarówno jeśli chodziło o osobę Dehnela, jak i o oddanie nijakiej istoty tekstu.
Załączniki
Nijak do Dehnela graf.JPG
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

no, geniusz
geniusz rośnie na naszych oczach
dziękujmy panu,
że my maluczcy mamy moźliwość
być pierwszymi świadkami narodzin
(nie boję się tego słowa)
nadczłowieka
jaskir
Posty: 208
Rejestracja: 2009-08-07, 14:13
Kontakt:

Post autor: jaskir »

rajski, a może byś popracował nad jakimś innym środkiem samoobrony antyłopatkowej poza sarkazmem
i też zamiast dowałek dokobiecych - wziąłbyś się za jakiś firmowy masaż rajski,
co by lepiej się przysłużył takim aęką niż ich obrażanie
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

przed kim niby miałbym się bronić?
przed tobą?
ty jesteś tylko moja dzisiejszą kukiełką

co do ann, to nie wypowiadam się, bo znów będzie uważać, że się jej czepiam
jaskir
Posty: 208
Rejestracja: 2009-08-07, 14:13
Kontakt:

Post autor: jaskir »

rozumiem, że się podnieciłeś jak zobaczyłeś mój tekst "Sprawy odległe, sprawy rajskie" i teraz się od ciebie nie odczepię :lol:
rzeczywiście tamten tekst powstał na kanwie twoich impertynencji i braku jakiejkolwiek rzeczowości w postach do peeli;
ale nie miał on celu ośpiewywać twojej osoby, bo nie o to tam chodzi, jakbyś się wczytał lepiej, a nie tylko w swoje nazwisko, które jest zresztą nomen omen dość pretensjonalne i epatuje mniej więcej taką erudycją ludową, jak moje Bogi i Mesjasze

tekst powyżej, jest akurat nijaki w kierunku odwracania kota ogonem od bzdetnych dyskusji okołodehnelowych, co wyraźnie zaznaczyłem,
a geniusza tam tyle co atramentu na papierze w twoim CV
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

zanim zaczniesz wypowiadać się o wszelakiej erudycji
sprawdź, co oznaczają łacińskie sformułowania, których używasz
ann13

Post autor: ann13 »

a po co ci się promować w aucie, jak możesz tylko przejechać kobiecinę, która nie może się oderwać od komórki na pasach, mogę napisać jedynie, że parapet wraz z przyległościami wymaga restauracji, za to masz fajowy długopis, ale jeśli ma czarny wkład, to nie chcę go od ciebie pożyczyć;P)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości