Bajka o Mimozie i Zepsutym Proboszczu

bujanie maluszkow, lanie wody, etc.
wlasne publikacje
zgrizzly

Bajka o Mimozie i Zepsutym Proboszczu

Post autor: zgrizzly »

Było czy nie było, ale tak się zdarzyło, dawno temu, wczoraj, a może dziś (nikt już tego nie pamięta), że żyła sobie Mimoza, Która Nie Chciała Chcieć. Mieszkała w doniczce u Zepsutego Proboszcza. Proboszcz zepsuł się podczas bardzo ciężkiej zimy. Napadało wtedy tyle śniegu, że aż wpadł Proboszczowi do środka i tak leżał tam od Wigilii do wiosny. Zanim przygrzało słońce, pod zaspami w środku Zepsutemu zardzewiały - gardło i serce. Było to możliwe, ponieważ on wtedy nie był jeszcze Zepsutym, tylko Mechanicznym Proboszczem.
Ale Mimozę, która Nie Chciała Chcieć, kochał zawsze tak samo. Po prostu wcześniej kochał ją mechanicznie, a po pamiętnej zimie - miłością zepsutą. Miłość zepsuta polegała na tym, że Proboszcz dwa razy dziennie udawał pozytywkę. Codziennie rano i wieczorem śpiewał tę samą Pieśń o Mimozie kręcąc się tak, że czasami plątały mu się nogi w sutannie.
A ponieważ miał zardzewiałe gardło i serce, Mimoza słuchała go tylko dlatego, że mieszkała w doniczce.

Mimooooooozoooooo, ach, Roślinkooooooo maaaaaa,
Co byyyyyyyyyś beze mnie zrobiłaaaaaaaaa,
Mimooooooozoooooo Doniczkoooooooowaaaaa tyyyyyy,
Poświęęęęęęęęęęęcam toooooobieeeeee mojeeeeeeee łzyyyyyyy!
Nie widaaaaaaać ani jedneeeeeeej, leeeeeecz
Nie pooooooszłyyyyyyy sobieeeeeee przecaaaaaaaaaa preeeeeeeeeeecz


- zawodził Zepsuty Proboszcz. Mimoza jak to Mimoza - składała liście, bo głos Pozytywki z Proboszcza był bardzo dotkliwy. A Zepsuty, ponieważ nie znał się na Mimozach, myślał wtedy, że ona składa je z zachwytu.
Â?yliby tak pewnie razem jeszcze długie lata, gdyby pewnego wieczoru na Mimozie nie przysiadł zabłąkany Motyl. - O! - zawołała Mimoza, gdy łypnęła kwiatowym okiem. - Jesteś na moim listku, a ja nawet cię nie poczułam.
- Hm - powiedział Motyl, ponieważ uważano, że nie był Motylem Gadatliwym.
- Hm? - powtórzyła niepewnie Mimoza, Która Nie Chciała Chcieć. - Zdarzyła się rzecz niesłychana, niepojęta, zdumiewająca, a ty mówisz hm? Przecież mnie nie wolno dotykać. A ty dotykasz. A ja nie mogę złożyć liści.
- Wolę mówić odnóżem albo skrzydłem albo Mizianiem Trąbki - mruknął Motyl.
- Mizianiem Trąbki? - jak echo powtórzyła zdurniała Mimoza.
- Oj, Trąbki, którą spijam nektar - wytłumaczył Motyl. - Mogę cię połaskotać i to powie znacznie więcej. Mówię Mizianiem.
- Rzadko rozmawiam - westchnęła Mimoza. - Lepsze Mizianie niż Cisza.
I Motyl na listkach wyłaskotał jej skrzydłami swoją historię. To jest oczywiście Inna Historia, więc opowiemy ją Innym Razem.
Mimoza słuchała bardzo uważnie i szepnęła, kiedy Motyl skończył opowieść: - Wiesz, jestem wprawdzie Mimozą, Która Nie Chce Chcieć, ale zupełnie, ale to zupełnie nie pamiętam, czego nie chcę chcieć.
- Hm - powiedział Motyl. - Tu może pomóc tylko Wiedźma Zapomnianych Chceń. Jeśli zapamiętasz, że chcesz, przyleci.
Mimoza chciała. Motyl z kolei nie chciał przeszkadzać w rozmowie, więc wymiział papa i odfrunął na poszukiwanie Otwartego Okna.
Mimoza z Wiedźmą rozmawiały bardzo, ale to bardzo długo. I nic nam do tego, o czym. Bo to była cicha rozmowa. Gdyby Mimoza i Wiedźma chciały, żeby je słyszano, mówiłyby głośniej, prawda?
Ale nawet z daleka można było zobaczyć, że Wiedźma dotknęła Mimozy Rosochatą Gałęzią. Doniczka rozpękła się w kawałki, Mimoza zmieniła się w kobietę i wygramoliła się przez to samo Otwarte Okno, którym wcześniej wyleciał Motyl.
Zepsuty Proboszcz wrócił do domu, zobaczył rozbitą doniczkę i burknął: - Durna! Nikt nie miał tak pięknej pozytywki!
Zepsuty był porządnym człowiekiem, więc nie było mowy o zmianie Tego, Co Było Zawsze. Należało jak zwykle zaintonować Pieśń o Mimozie. Wobec tego Proboszcz wystrzygł Mimozę z Bibuły, oparł o szybę i jak zwykle rdzewnie zaczął:
Mimooooozooooo, ach, Roślinkoooooo maaaaa...
Skończył też jak zwykle.
A Kobieta była już daleko. Szła w liliowej sukience do lasu. Trzeba przejść przez las, kiedy wypada się z doniczki. Tak mówiła Wiedźma Zapomnianych Chceń.
Las czekał na Mimozę. - Twoje nogi to twoje korzenie - szumiał.

Trochę koniec, trochę nie
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

"Twoje nogi to twoje korzenie" .
Ja wolałabym by były skrzydłami.

Bardzo ladna bajka jak dla mnie i wiele w niej znaczeń ukrytych
olga

Post autor: olga »

zgrizzly, ech, zgrizzly.
zgrizzly

Post autor: zgrizzly »

--->lila
Skoro tak, cieszę się, że bajka gadała, a nie milczała. Fajnie, że zajrzałaś. Dziękuję. Dobrego.

---->olga
Ech, powiadasz.
No to ja - zgrizzly. Thx za echate;) odwiedziny. Pozdrawiam.
olga

Post autor: olga »

bo wciaz we mnie siedzi dziewczynka z warkoczykiem.
zgrizzly

Post autor: zgrizzly »

Hm. Wydaje się, że Dziewczynki z Warkoczykami to całkiem pokojowo nastawione istoty. A ta siedzi?

[ Dodano: 2007-03-24, 19:33 ]
Zresztą mniejsza z tym. Czasami wyobrażam sobie, że bajki są właśnie po to, żeby budzić dzieci, które siedzą. Ech. Zgrizzlowe pozdrowienie dla dziewczynki z warkoczykiem, olga.
olga

Post autor: olga »

ma jeden warkoczyk.
ale nie potrafi jeszcze klepac w klawiature stojac.
wiec, siedzi.
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

kurde
a widziałaś wiersz cmentarny?

ech
jak będziesz miała chwilunię to bajke złóż do kupy
strasznie ciekawi mnie jak to będzie wyglądac

przytulaszczki kudłata:)

i dziekuję:) :-P
Anty_Fobia bleeeee
zgrizzly

Post autor: zgrizzly »

:) A to niechaj jej dobre duchy sprzyjają.
(snickłam)
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

lilus ona nie mogła dostac skrzydeł
bo do przyjaciół lesnych szła:)
Anty_Fobia bleeeee
zgrizzly

Post autor: zgrizzly »

Hm. Duchy osobliwie dla warkoczykowej były:) Nie wiedziałam, że cieniu się dopisała.
-------
---> A pls. Niezamaco. Moje bajki jakoś chętnie się plotą przy Twoich tekstach, hah.
Nie widziałam cmentarnego. Zerknę przy okazji. ÂŚciskam dźwiedzio.
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

o kudłata
ide czupryne wyszorować
dzis miałam cieżką batalie w ogrodzie:)
Anty_Fobia bleeeee
zgrizzly

Post autor: zgrizzly »

dobrej nocy lub dzień dobry, cieniu:)
Awatar użytkownika
cieniu1969
Posty: 5059
Rejestracja: 2006-08-11, 15:46
Kontakt:

Post autor: cieniu1969 »

kudłata witaj:)))słoneczny dzis i ładny dzionek
Anty_Fobia bleeeee
dean

Post autor: dean »

a to Mizianie Trąbki to ma chyba jakiś erotyczny podtekst :mrgreen:
zgrizzly

Post autor: zgrizzly »

---->cieniu, witaj:)
---
--->dean,
heh, o masz! Motyl profilaktycznie tłumaczył, że chodzi o trabkę górną, a tu wszystko na nic :P. Miło, że zajrzałeś. Dziękuję.
dean

Post autor: dean »

to motyle mają też Trąbkę Dolną?! przecież od razu wiadomo, że o seks oralny chodziło :mrgreen:
no o co innego może chodzić... trąbka plus kielich kwiatuszka... i wszystko jasne :-P
elutka

Post autor: elutka »

Taka śliczna bajka...a tu takie bezeceństwa niektórzy odtrąbiają! :-P

A bajka świetna!
zgrizzly

Post autor: zgrizzly »

dean, ja tam nie wiem :D.
Całkiem możliwe, że jak prawdziwy motyl przycupnie na łączce na jakimś zielsku i wciska trąbkę w kwiatek, żeby pojeść, to to seks oralny jest.
No tak. Jakby nie mówić o spotkaniu fauny z florą w tym przypadku, brzmi ono erotycznie;P. Zresztą - jak się wydaje - możliwy erotyzm bajkom krzywdy nie czyni. W niecenzurowanych dla dzieci starych baśniach bywało go sporo.
Właściwie jeśli się człek uprze (lub postara - jak kto woli) - to najzwyklejsza rozmowa też będzie seksem oralnym, dean:)
dean

Post autor: dean »

oj tak, tak... święte słowa :->
zgrizzly

Post autor: zgrizzly »

--->ela:)
Dziękuję. To fajnie, że bajka nie okazała się całkiem bezbronna, heh. Pozdrawiam. Dobrego.

---->dean,
dobrego i Tobie:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości