gerfaktacja

leksykon, neologizmy, desygnaty wlasnego autorstwa
robert kobryń

gerfaktacja

Post autor: robert kobryń »

nic nowego , tylko nazwa nowa ( a więc jednak nie nic nowego)
o tym , co piszesz , wiadomo nie od dzis
George Orwell "Rok 1984" - jest tam jedna z ciekawszych dyskusji, jaką spotkałem, na temat zjawiska, które okreslasz jako gerfaktacja

[ Dodano: 2006-11-26, 18:40 ]
choć tam akurat była mowa bardzeij o bardziej inwazyjnym zjawisku jakim było zmienianie historii, tak czy owak, to co ty opisałes to , tylko jednen z alementów propagandy
twoje hasło nic nie wprowadza nowego
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

mylisz sie marcinku, dlatego polska jest biedna bo jest okradana, bracia grimm zgermanizowali nawet bajki slowianskie
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

zgadzam sią co do treści, ale nie widze tutaj opisu zjawiska, ktore nie było znane i opisane juz wcześniej, a na tym polega terminatorium
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

marcinku to prosze mi tu przedstawic ta teza na ktorej sie opierasz, porownam sobie bo wszystkich rozumow nie zjadlem
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

po prostu wrzuciłeś do jednej kupy, procesy czy zjawiska, o których jest wadomo nie od dzis, jedynie osoby, które nie sa swiadome ich istnienia, co jest o tyle mozliwe że są one raczej nie przedstawiane szerszej publiczności, moga uznac że to jest cos nowego
to , ze jest to mało znane nie znaczy, że nie jest stare
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

marcinku, wszystko o czym piszemy jest wiekszosci znane, podaj mi tu termin, ktory o tym mowi tak jak to ja okreslilem
ja stosuje indukcje logiczna i jesli tobie nie pasi to podaj contrargumenty
podaj mi haslo, ktore o tym mowi bo ja wiem, ze aby to okreslic tak jak to zrobilem nalezy uzyc trzech hasel kilkuczlonowych
wiesz co to jest filozofia?
nazywanie tego co nie zostalo nazwane, analiza nazw juz zdefiniowanych
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

analiza polegajaca na wrzuceniu wszyskiego do jednego kotła, sugerująca że powyższe zjawiska stanowia jedna całośc, w tym wypadku nie jest niczym nowym, bo o tym jest wiadomo, nie od dzis, że przytoczone przez ciebie fakty wynikaja z jednego szerszego aspektu
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

marcinku nawet zupa w kotle ma swoja nazwe a jak nie ma to jest bigosem
podaj mi haslo, ktore splagiatowalem wedlug ciebie i nie baw sie w przepychanki
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

nie pisałem nic o plagiatowaniu
wyjaśniłem juz dlaczego to nie powinno być w terminatorium
a podanie hasła nie ma tu nic do tego
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

marcinku, jesli nie poplenilem plagiatu to termin jest moj
nie wiem czego ty chcesz tupiac nozkami
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

Nie bardzo wiem , co tu ma do rzeczy "tupanie nózkami"
Plagiatu nie popełniłeś, bo plagiat z definicji swej jest celowy, a przecież nie twierdzę , że nie dostosowałes sie do zasad terminatorium celowo
Widzę, że niestety nie zrozumiałes mojej argumentacji, w takim razie podpowiem ci, dlaczego nie podałem nazwy, o ktorą sie tak dopominałeś, jakoby której to istnienie lub nie miało decydowac o tym, czy wkleiłes coś nowego.
Nie podałem ,bo nie ma jednej uniwersalnej nazwy, ze względu na rożną ocenę tego zjawiska, w zależności od środowiska , które to zjawisko nazywa.
A skoro różnie podane zjawisko jest wartościowane ,to oczywistym, że różnie jest nazywane.
Przykładowo w twojej definicji wyraźnie wybija się negatywna opinia, na ten temat, co z kolei jest drugim, mniej istotnym zarzutem, że nie jest to zbyt prawidłowa definicja, skoro nie cstara się nawet być obiektywna.
Może te uwagi, trochę ci rozjaśnią w głowie, choć mając w pamieci twoje inne wypowiedzi, to juz i tak dużym twoim osiągnięciem będzie jeśli kolejna twoja odpowiedź pozbawioona będzie inwektyw i impertynencji.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ja z kolei w twojej argumentacji nie widze zadnach argumentow, tupanie nozkami to nie argumenty tylko protest rozpieszczonego chlopczyka

"Nie podałem ,bo nie ma jednej uniwersalnej nazwy, ze względu na rożną ocenę tego zjawiska, w zależności od środowiska , które to zjawisko nazywa."

dlatego wlasnie ja nazwalem to zjawisko, zebralem do kupy i okreslilem aby nie obchodzic w kolo tylko nazwac po imieniu
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

i na tym własnie polega różnica między nami, ty jesteś kilka poziomów za nisko, bo nie potrafisz rozmawiać na określonym poziomie, bo wcześniej czy później musisz zaakcentować swoje zdanie obrażliwymi lub złosliwymi uwagami,
jesłi przesłedzić krok po kroku, tą rozmowe, łatwo wyłapac moment, w którym zacząłes krzyczeć i obrażac zamiast argumentować, bo po prostu gubisz się w pewnym momencie, brakuje ci rozumu a zamiast przyznać racje, zaczynasz biadolic trzy po trzy
ta dyskusja miala tylko pokazac komus, to o czym pisałem
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

ok. przyznaje ci racje
co mi z racji
ja wole ruchac
bez racji

byl taki jeden, ktory o poziomach pisal ale bylismy pod zaborami, co jest miernikiem poziomow?
moze i mi wyrosna skrzydla jesli bede bardzo w to wierzyl co ty pitolisz
najlepiej by bylo gdybysmy porownali nasze IQ i poszli na dziewczyny
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

Skoro mam rację to dlaczego gertraktacja jeszcze nie jest w chleiwku?
Czekam i czekam
Czyżby byli tu równi i równiejsi ?
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

przeniosłabym skoro się autor zgadza ale niech pełne podejmie decyzję ostateczną to jej ogródek :)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

marcinku bo nie kapujesz, ze ruchanie jest wyzsze od wszelkich racji
na wojnie tez wszyscy maja racje, ktorzy zabijaja ale nie to sie liczy na wojnie, liczy sie tylko to aby przezyc

[ Added: 2006-12-03, 18:49 ]
lila, marcinek nie jest autorem
dajcie zyc grabarzom
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

Fobiak . To że jesteś swiętą krową i szarą eminencją jest dla mnie od zawsze oczywiste. Ta definicja będzie papierkiem lakmusowym twojej obiektywnosci. powiem ci, ze z doświadczenie wiem że przenoszenieprzez kogokolwiek, czegokolwiek własnego autorstwa do chlewiku nie jest przyjemne.
Lila mnie nikt nie pytał o zdanie, czy zgadzam sie , by moje teksty były przenoszone do chlewika.















uppsss. chyba sie narażam , zaraz Fobiak uzna , że wszystkie , prawie 1000 moich komentarzy bedzie musiało byc przeniesione do chlewika, a przeciez wola Fobiaka musi byc wykonana
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

marcinku trzymaj sie argumentow i to swoich a nie moich

Plagiatu nie popełniłeś, bo plagiat z definicji swej jest celowy, a przecież nie twierdzę , że nie dostosowałes sie do zasad terminatorium celowo
Widzę, że niestety nie zrozumiałes mojej argumentacji, w takim razie podpowiem ci, dlaczego nie podałem nazwy, o ktorą sie tak dopominałeś, jakoby której to istnienie lub nie miało decydowac o tym, czy wkleiłes coś nowego.
Nie podałem ,bo nie ma jednej uniwersalnej nazwy, ze względu na rożną ocenę tego zjawiska, w zależności od środowiska , które to zjawisko nazywa.
A skoro różnie podane zjawisko jest wartościowane ,to oczywistym, że różnie jest nazywane.

teraz mi powiedz co ci nie pasi marcinku, nazwalem zjawisko, na ktore nie ma odpowiednika
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

Fobiaku cytuję poniżej Twoje wypowiedzi:
marcinku czyli to nie jest twoje, nazwales tylko na nowo, ty chyba sie zakochales, bo nic nie kapujesz o co w tym dziale chodzi
wszystko ma byc nowe i nazwa i to co definiujesz
tutaj nie mozna znanym nadawac nowych nazw, nie powinno sie zdefiniowanemu wczesniej nadawac nowych nazw ani na nowo definiowac dodajac nowe slowa lub zmieniajac sens starych
fobiaczyzm, proponuje ten termin wywalic, pierwszy czlon jest znany i jest tylko pochodnym, ktory wprowadza w blad, fobiaczyzm to calkiem cos innego
autor zedfiniowal na nowo ceche dyktatora lub egoisty, nic nowego nie wprowadzil
drzewizm - filozofia głosząca, że celem człowieka jest usiąść pod drzewem w celu spędzenia tam reszty życia

marcinku to nie jest twoje, plagiat za plagiatem z twoich 4000 przeczytanych ksiazek
jak na poglad filozoficzny to za malo, wejdz na wp.pl na czat filozofia i niech tobie ohim wyjasni co to jest filozofia, on ma dopiero 18lat od niego mozesz sie uczyc ale ty w porownaniu z nim masz 9
roznie z tymi koncowkami bywa ale przewaznie ten tekst brzmi tak
myślę że ta pogrubiona jest kluczowa w tej dyskusji...
decyzję podejmie pełne ( ja od kantora do prozy przypominam..)

ale uwazam tez ze nalezaloby sie zastanowic ponownie nad tymi terminami ktore moga sie znalezc tu.. to co odbieramy z zewnatrz to nic nowego nawet jesli sie nada temu nowa nazwe.. jestem pewne ze nawet elementy filozofii wiadryzmu sa obecne w jakims systemie filozoficznym..a na pewno wielu juz pisalo cos na ten temat choc nie musieli tego definiowac to samo z reszta terminow...
jeśli gerfaktacja fobiaka mialaby zostac to równiez drzewizm Marcina powienien by byc przywrocony bo geneza jest chyba podobna..
natomiast te terminy na podstawie nickow z uwagi na brak uniwersalizmu i hermetycznosc znaczenia.. moim zdaniem odpadaja
ide sobie
pozdrawiam
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

wszystko ma byc nowe i nazwa i to co definiujesz

lila moze zajmiesz sie dokladnie terminem i wtedy zaczniesz wklejac cytaty z zabaw marcinka najlepiej by bylo gdybys to potwierdzila lub uzasadnila, ze moj neologizm jest ukradziony tak jak tablica astronomiczna znaleziona pod lipskiem (ma ok 4000 lat, zostala juz ukradziona i odkupiona za milon, znaleziono ja chaba 6 lat temu a juz jest germanska, pomimo tego, ze germanie zyja tam od 1000lat, no wtedy jeszcze nie zyli ale zaczeli germanizacje)

pojeciem nacjonalizm nie wytlumaczysz, przywlaszania sobie dobr innych cywilizacji, taki cywilizowany z kradzionymi dobrami, zawsze moze powiedziec slowianinowi "spieprzaj dziadu"

dzial jest filozoficzny i zartownis marcinek jaja lepiej niech sobie robi w chlewiku czy pitoleniu a jak nie chce tam i powaznie traktuje ten dzial to powinien wklejac w laboratorium, w kazdym
dziale biedny marcinek tupie nozkami a teraz to i ty zaczynasz tupac
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ja nie tupie chce dojsc do konensusu
drzewizm to termin opisujacy isniejace od dawna zjawiska tak jak gerfaktacja czemu wiec zostalo odrzucone nie rozumiem
Fobiaku mam prosbie wypisz jeszcze raz wyznaczniki terminu do terminatorium wszystko co mozna a czego nie zeby bylo jasno i umiescic to terzeba w nowym temacie w dziale. o.
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

lila nie pitol bo to nie ten dzial
gerfaktacja - manipulacja faktami historycznymi, wykopaliskami archeologicznymi, osiagniecami kulturalnymi, ekonomicznymi, politycznymi cywilzacji, gerfaktacja ma podloze nacjonalistyczne lub religijne, powstala w celu pokazania wyzszosci jednego narodu nad drugim. "Odkrycie ameryki" nie bylo zadnym odkryciem, tylko kolonizacja i wyniszczeniem innych kultur, "przejecie chrzescijanstwa" nie bylo przejmowaniem tylko wycinaniem narodow w pien i przekonywaniem na sile (wyciecie prus). gerfaktacja jest stosowana do obecnych czasow, np. demokratyzacja afganistanu i iraku przez usa, przywlaszczanie sobie osiagniec zydowskich, przyznawanie obywalelstw sportowcom, wybitnym przedstwicielom w roznych dziedzinach stosowana przez niemcow (w celu przeciagniecia struny na swoja strone).

a termin jest kradziony

http://orkonforum.selser.net/viewtopic.php?p=17714
http://orkonforum.selser.net/viewtopic. ... ed63c2e8d2
http://www.murki.pl/k1.sylwetki_mistrzow.acs
http://www.mlm.ru/users/lib/pl_stanisla ... eriada.htm

nie mam czasu wklejac wszystkich linkow ale jak bedziesz dalej tupala nozkami to nie bede mial wyjscia
dajcie zyc grabarzom
dean

Post autor: dean »

pasjonująca dyskusja... ciekawe czy zostanie zakończona do świąt wielkanocnych :-D
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

takie cos jest wlasnie gerfaktacja, nie wiem o co tam chodzi bo nie mam materialow ale jesli sie o tym mowi publicznie czyli nia jest

http://www.turystyka.wp.pl/artykul.html ... 229630.009

ale, ze chodzi o architekture, pewnie zapomnieli o tym, ze wroclaw budowali czesi, polacy, czesi, austryjacy, prusy od 1763, niemcy sto lat pozniej i znowu polacy od 1945
dajcie zyc grabarzom
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

Fobiak te przyklady mnie przekonały.

Użyłeś nowej nieistniejącej nazwy na nazwanie istniejącego zjawiska na które nie było w języku polskim określenia ( chyba)

Marcin przypisał zjawisku też istniejącemu (na które mysle że isnitnieje juz kilka synonimicznych określen ) nazwe która też już isnieje choć w innym znaczeniu

Gerfaktacja więc w moim mniemaniu winna pozostać w terminatorium

Dean Ty sie nie pasjonuj tylko sam rostrzygaj i sądź
bo ja sie tu czuję zagubiona :cry:
miedzy mlotem i kowadlem... na lini frontu :cry:
dean

Post autor: dean »

lila*... Ty jesteś "zły policjant" do rozstrzygania i batożenia, a ja "dobry policjant" - mediacyjny, koncyliacyjny, dobrotliwy i wyrozumiały :-D
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

no nie zauważyłam :-P to ja tu mediuję wyrozumiałą się staram być a Ty jak byś gapiem był w miejscu wypadku :->
dean

Post autor: dean »

lila*... jako "dobry policjant" zamierzam wkraczać gdy w użyciu pojawią się bazooki... a tu nawet noży na razie nie widzę :-D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości