ciurlajka

leksykon, neologizmy, desygnaty wlasnego autorstwa
ann13

ciurlajka

Post autor: ann13 »

fobiak, znowu się dodałam do siebie
to teraz mnie przebij :-P
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

nawet pod artykułami sportowymi na wp jakaś ciurlajka wkleja komentarze :-) :
http://www.sport.wp.pl/OID,6864936,kat, ... e%255D%3D1
ann13

Post autor: ann13 »

serio?, haha , to moze ją zmienię na poturlajkę?
ech, myslałam, ze takiego słowa nie ma :)

[ Dodano: 2006-11-12, 16:16 ]
albo wyturlajke, najpierw to mi wpadło, ale ciurlajka jest faniejsza
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ann przecież sama zaznaczyłaś w definicji że można taką w miastach na wsiach i wirtualnie spotkać także myśle że jest jak najbardziej ok :-)
ann13

Post autor: ann13 »

ojj liluś, ale TY mówisz, że sama nazwa już gdzieś taka wystąpiła, czy osoba taka, scharakteryzowana przeze mła?
zaraz zajrzę do tego linku, tylko teraz schabowe robię no, i mi się pala, hahha;)
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

może się nieświadomie nazwała no.. trza by do niej napisać czemu się tak nazwała.. a jak nie wie tzn. że definicji jeszcze nie ma .. z resztą dawno to było widze i dwa posty tylko . nie było sprawy ;-)
ann13

Post autor: ann13 »

liluś, a dymarka gdzieś występuje?
bo mogłabym się pokusić :mrgreen:
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

dymarka to taki piec średniowieczny z gliny wiem bo jest taka uroczystość dymarki świetokrzystkie i tam byłam miód i wino piłam :-)
ale coś czuje że inne znaczenie nadasz.. :mrgreen:
hmm.. to może dołożyć do neologizmów homonimy jeszcze?
wtedy to rozcieńczenie możnaby podciągnąć :-P
ann13

Post autor: ann13 »

lilka, no jak jej wpadło takie słówko czułe, to i mi mogło, heh, ale zobacz jakie to czasem mozna mieć wspólne skojarzenia takie same nie znając się wcale, a to słowo, hmm, to przecież w sumie bardzo przypadkowe jest, przynajmniej ja się z nim nie spotkałam dotąd, inaczej, obiło mi się kiedyś o uszy ,, ciurlaj,, czy ,,ciurlej,, no cos takiego, dlatego ciurlajka mi wpadła :), więc w sumie nie wiem, czy ma tak zostac, ajko nowe słowo, czy nie :)
wtedy przerobię na poturlajkę, lub wyturlajkę
pełne!!!!! pomocy!!!!

[ Dodano: 2006-11-12, 16:42 ]
lilka, hah, a co to są homonimy?
heh, no wiesz, ja się raczej w rachunku przepływu środków pienieznych specjalizuję i udziałami w jednostkach obcych ;P) a z pojeciami czysto humanistyczno-polskimi , od dawien dawna nie miałam do czynienia:)

ale za uno, bo kotlety palę;P)
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

wg. http://pl.wikipedia.org/ ( przydatne to ;-) ) :


Homonim to wyraz mający jednakowe brzmienie z innymi wyrazem, lecz odmienne znaczenie (np. wyraz zamek może mieć kilka znaczeń: zamek do drzwi lub zamek królewski albo zamek błyskawiczny).

Homonimia wyrazy o różnym pochodzeniu i znaczeniu, które w wyniku procesów fonetycznych zaczęły brzmieć tak samo. Zjawisko to występuje w morfologii fleksyjnej (synkretyzm form fleksyjnych) oraz słowotwórczej (por. ranny - zraniony, ranny - o poranku), a także w słownictwie (wyrazy homonimiczne, np. bal - przyjęcie (fr.), bal - kłoda (niem.)). O znaczeniu homonimu decyduje kontekst, w jakim on występuje.

"Pies na łapie
łapie pchły."
ann13

Post autor: ann13 »

lilus, to ulubiona forma wykorzystywana przeze mnie i tu i w media markt, jak się okazuje, bo tam też pytam się pana czasem


w jakiej cenie ta wieża ( idzie o kino domowe )
a potem dodaję z klocków, a pan głupieje, i dopiero za chwilę wraca do przytomności ,heh, tak mam naokragło, to zboczenie nawet :mrgreen:

zmieniłam na ciurlujka, moze być?
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

tyż fajnie :-)
heh właśnie mi się "Kingsajz" przypomniał :

"dziabnął mnie! widziałeś? dziabnął mnie, świnia!
ciurlać im się chcę!
nie powtarzać w dziuple kopane!
kobiałka! "
:mrgreen:

w ogóle to myślę że trzeba by się Pana Miodka albo kogoś tego fachu zapytać czy nowy wymyślony homonim to jakiś podgatunek neologizmu

[ Dodano: 2006-11-12, 18:45 ]
p.Miodek twierdzi że tak - szczegóły w przewodniku
ann13

Post autor: ann13 »

aaa lilus, właśnie tak się zastanawiałam skąd mi się to ciurlać znienacka przypomniało, heh, pomyslałam juz nawet o babci, ze to od niej gdzies tam pomiędzy bajką o czerwonym, a calineczce usłyszałam

a to z king sajza nooooo;)
aż mnie natchneło żeby pooglądać
kaska figura miała wtedy mniej klapniety na kolana biust
aczkolwiek nigdy to nie były cycki miszczowskie :)

[ Dodano: 2006-11-12, 18:53 ]
ale ciurlujka to już z tym ciurlaniem mniej się kojarzy i chyba jeszcze nie wystapiła anglezując na męskich biodrach nigdzie, więc niech już sobie zostanie, jesli jej santa nie wywali :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości