***

krotkie utwory, do dziewieciu wersow, epigramat, azety, fraszki, dyrdymaly itp. wlasna publikacja

Moderator: Margot

poznanianka

***

Post autor: poznanianka »

szczęścia dla nas
tyle co na dzisiaj

od ust sobie odejmę
a Wam dam

zdjęty litością
dotknął ich oczu
...
Awatar użytkownika
dłubotwór
Posty: 50
Rejestracja: 2015-01-21, 20:57
Kontakt:

Post autor: dłubotwór »

mam małe trudności w łyknięciu tego, przełomu w patrzeniu, bez jednego chociaż zaprawdę ;)
poznanianka

Post autor: poznanianka »

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii na temat tego wiersza, nie istnieje interpretacja z góry narzucona. W zależności od tego, ilu jest odbiorców wiersza, tyle może być jego odczytań.

Gdyby istniał jeden sposób rozumienia tekstu, nikt nie próbowałby go odczytać na nowo. Poezja ma swój osobliwy język, którym inspiruje kolejnych odbiorców.

Istotne jednak jest to, aby swoje spostrzeżenia na temat wiersza umieć odpowiednio uargumentować. Twój komentarz nie zawiera jednak niczego sensownego.
Awatar użytkownika
dłubotwór
Posty: 50
Rejestracja: 2015-01-21, 20:57
Kontakt:

Post autor: dłubotwór »

"Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii na temat tego wiersza"
nie tylko, mniemam, że wszystkie teksty wklejane są po to, żeby drugi ktoś je komentował, moja opinia jest moja, nie jest mi narzucona i nie zamykam nią innym, innych sposobów odczytywania, pisałem w niej o swoim ("mam małe trudności") odbiorze tekstu poznanianko, Twoje stwierdzenie o komentarzu jest ciutę arbitralniejsze, cztery pierwsze wersy mi pasują, natomiast aby skleić je z pozostałymi sugerowałem wplecenie w tekst słowa prawda, wtedy właśnie przedstawianie rzeczowych argumentów "bywa" zbędne, sam zdjęty sądzę nie miałby nic przeciwko, nie stronił wszak od jego używania
poznanianka

Post autor: poznanianka »

I słowo ciałem się stało. Prawdą objawioną na pomarańczowej tacy ekranu komputera.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości