'To tylko net'

twórczość niedokończona, niesklasyfikowana, nieformalna, tematy nieaktualne, zaniechane, niedające przyporządkować się do żadnego działu, miejsce ucieczki Józia z Gombrowicza
anty-czka
Posty: 2983
Rejestracja: 2007-02-20, 13:36
Kontakt:

'To tylko net'

Post autor: anty-czka »

Od czasu do czasu można usłyszeć/przeczytać zdanie ‘to tylko net’. Za każdym razem, gdy mam je przed oczyma zastanawiam się jaką sobą niesie treść. A zastanawiam się dlatego, że nie zgadzam się z nim.
Bo co to znaczy ‘tylko’?
W słowniku języka polskiego pod red. M. Szymczaka (sprawdziłam, a jakże) wyczytałam, że w znaczeniu potocznym jest to ‘spójnik łączący zdania o kontrastowej treści, uwydatniający jakieś ograniczenia’ i dalej ‘wyrażenie przyłączające zdania wyrażające jakąś negatywną treść’.
Czyli odbieram prawidłowo. Ktoś kto pisze ‘to tylko net' wyraża swoje lekceważenie, ironię lub w najlepszym wypadku pobłażliwość w stosunku do tego co i jak robimy w sieci.
Nie ma się czym przejmować, bo to ‘tylko net’ ?
Nie wiem, może ma rację, jednak wg mnie istnieje pewne ‘ale’.

Bo cóż z tego, że to ‘tylko net’? Przecież w internecie nie siedzą krasnoludki tylko MY. To MY tworzymy i MY składamy się na to, czym jest internet. Czyli co? Nie ma się co przejmować sobą wzajemnie i sobą samym?? Dlaczego? Tylko dlatego, że jest się w większym lub mniejszym stopniu (wg mnie raczej mniejszym) anonimowym?
Idąc tym tokiem rozumowania dochodzi się do bardzo smutnych wniosków....

Nie godzę się na nie. Gdy zrobiłam coś paskudnego to jaka różnica GDZIE zrobiłam? Istotnym jest, że ZROBIÂ?AM. To, że nie widać mojej twarzy, nie zmienia ani kwalifikacji postępku, ani nie zmniejsza wstydu.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem ‘to tylko net’ jeszcze z jednego powodu. Skoro decyduję/-emy się jakąś część czasu spędzać w sieci, to jest to jednocześnie jakiś składnik mojego/naszego życia (nie ustosunkowuję się w tej wypowiedzi jaki ciężar gatunkowy ma net dla poszczególnych osób, bo to inna bajka), ale nie godzę się na to, by traktować lekceważąco to co się robi.

Całkiem możliwe, że autorzy popularnego zdania ‘to tylko net’ mają na myśli zdystansowanie się. Tu jednak narzuciłby się temat pt.: ”Człowiek, który śpi, niczego nie robi całym sobą”.
(Skądinąd też ciekawy).

P.S. JaskierN nie odbieraj tego osobiście. Takie zdanie pada często, wypowiedziane przez Ciebie NATCHÂ?O mnie. :mrgreen:

P.S.2 - Nie moge pisać tu kursywą :-/
Wojciech Graca
Posty: 3473
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

To nie tylko net, to boski mózg a my jesteśmy jego szarymi komórkami

O widzisz - jest kursywa i jest pozytywne zabarwienie
Waldi
Posty: 546
Rejestracja: 2006-08-12, 21:05
Kontakt:

Post autor: Waldi »

Grzeszysz synu grzeszysz :mrgreen:

[ Dodano: 2008-03-03, 20:10 ]
to tylko net... nadal
Wojciech Graca
Posty: 3473
Rejestracja: 2007-10-02, 20:07
Kontakt:

Post autor: Wojciech Graca »

Waldi pisze:Grzeszysz synu grzeszysz :mrgreen:

[ Dodano: 2008-03-03, 20:10 ]
to tylko net... nadal
Według której religii ?
Awatar użytkownika
JaskierN
Posty: 582
Rejestracja: 2008-02-20, 16:32
Kontakt:

Post autor: JaskierN »

Anty-czko :)
Nie odbieram tego "do siebie" ;)... tym bardziej - że jeśli już to musiałbym to odbierać - pozytywnie :)

dlaczego ? ;) ... bo dokładnie z tego samego powodu co Ty - je napisałem.
".....Zapytała kiedyś Miłość Przyjaźni:
-dlaczego Ty istniejesz?
Na to Przyjaźń odpowiedziała:
-aby leczyć rany,które Ty zostawiasz...."

L.N.
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11160
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

anty-czka :)
Zgadzam się z każdym Twoim zdaniem, słowem, a nawet literką:)
Za klawiatura siedżę ja ( nie ważne jak mam na imię, nie ważny nick, ale to dalej ja i tylko ja) i jeśli ktoś zachowuje się inaczej o 180 stopni na necie, niż w rzeczywistości, to jest to według mojej oceny czlowiek dwulicowy.
To tylko net? To aż net!
Trzeba starać się być sobą w każdej sytuacji, czy jesteśmy mniej, lub bardziej anonimowi, czy też jeśli mamy bezposredni kontakt z drugim człowiekiem.
To TYLKO moje zdanie:)
z tłumu
Posty: 1664
Rejestracja: 2008-01-16, 21:49
Kontakt:

Post autor: z tłumu »

podzielam opinię przedmówcy
I ♥️ gacek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości