Wesołych Świąt znad morza

twórczość niedokończona, niesklasyfikowana, nieformalna, tematy nieaktualne, zaniechane, niedające przyporządkować się do żadnego działu, miejsce ucieczki Józia z Gombrowicza
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Wesołych Świąt znad morza

Post autor: borowik »

Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Tobie też Wesołych i Zdrowych. Dobry rum nie jest zły. Akurat wczoraj piłam właśnie rum. Markami licytować się z Tobą nie będę, bogaczu.

[ Added: 2020-04-11, 08:45 ]
No ładnie; Wojna Żydowska Flawiusza na półeczce. Czytałeś?

[ Added: 2020-04-11, 09:03 ]
Robert, czy pieniądze dają Ci szczęście?

[ Added: 2020-04-11, 09:13 ]
Zawsze miałeś wartości na właściwym miejscu. Wkurwiało Cię tylko, że świata to nie obchodzi. Napisz coś, jak już wyślesz te samochody tam i tam...
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: borowik »

Teraz w Polsce wszyscy są bogaci. Trzynasta emerytura, 500+, można w końcu pożyć.

Obecnie czytam książki sci-fi. W czasach izolacji lektura jest dobrą rozrywką. Przeczytałem 23 książki, 9758 stron różnego formatu. Haha! :)

Polecam Chińczyka Cixin Liu i Rosjanina Dmitrija Głuchowskiego. Na razie okazali się najlepsi.

[ Dodano: 2020-04-11, 10:19 ]
Flawiusza przeczytałem. Bardzo ciekawa rzecz dla osób, które interesują się historią. Ponoć Flawiusz wspomniał o Jezusie Chrystusie i dlatego uznaje się Go za postać historyczną. Czytając, szukałem wzmianki o Nim, jednak na nic nie natrafiłem. Potem dopiero okazało się, że i owszem Józef Flawiusz wspomniał o Jezusie, ale nie w swoim najbardziej znanym dziele.
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

W "Starożytnościach żydowskich" Flawiusza znajdziesz kilka zdań o Jezusie, natomiast nic o chrześcijanach. Nie wiadomo nawet, czy to ten Jezus, o którym mówią Ewangelie.

[ Added: 2020-04-11, 11:59 ]
Ale mógłbyś poszukać niejakiego Brandona, historyka i teologa, protestanta. Ciekawe rzeczy pisał o pierwszych chrześcijanach.
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: borowik »

Jakiś czas temu byłem w Jerozolimie. Stąd późniejsza lektura Flawiusza. Oczekiwałem kontaktu z istotami wyższego rzędu. To jednak nie nastąpiło. (Temu poświęcony był cykl słoneczny, który swego czasu opublikowałem także na erekcjato.eu.) Taką sytuację przeżyłem jak dotąd tylko raz, w Kambodży, w świątyni Bayon, poświęconej hinduskiemu bóstwu Shivie, z którym mam dużo wspólnego w zakresie symboliki.

Aktywność Shivy i jego manifestacje w świecie rzeczywistym wzrastają proporcjonalnie do częstotliwości spożywania alkoholu, co każe mi wątpić w realność tych doświadczeń. :)
Awatar użytkownika
Margot
Posty: 1288
Rejestracja: 2007-09-18, 00:26
Lokalizacja: Sheffield
Kontakt:

Post autor: Margot »

Sziwa połknął truciznę całego świata. Co Ty na to, a propos?
Awatar użytkownika
borowik
Posty: 218
Rejestracja: 2018-11-29, 13:36
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: borowik »

Wątroba ma swoje ograniczenia :)
sanitar

Post autor: sanitar »

Przy okazji tematu świąt to chcę zapytać o prezenty jakie najczęściej robicie. Mam na oku teraz zamiennik perfum https://luxperfumy.pl/perfumy/lhomme-la ... ja-nr-211/ które są dobrze znane pytanie tylko czy w takiej dobrej cenie zamiennik sobie poradzi? Zapach będzie mocny i trwały?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość