Â?yjemy przez chwilę / piosenka

wlasne teksty piosenek

Moderator: Gacek

elutka

Â?yjemy przez chwilę / piosenka

Post autor: elutka »

Jesteś podróżnikiem, bilet masz do raju.
Pociąg po marzenia pędzi coraz dalej.
Za oknami tańczy kalejdoskop twarzy,
ciebie karmi wiara w nieśmiertelne wojaże.

Ref.:
Na jedną chwilę się zatrzymaj,
wokół ciebie tłumy ludzi,
słabych i zmęczonych
w niewesołej podróży.
Podaj ciepło dłoni,
słowa z duszy wylej
.............................

Kochać to nie banał, ani pusty wyraz
- na policzku skrzydła ważki i motyla.
Odcieniami serca oczarują oczy,
barwą krzykną chwile i rozjaśnią mrok nocy.

Ref.:
Na jedną chwilę się zatrzymaj,
wokół ciebie tłumy ludzi,
słabych i zmęczonych
w niewesołej podróży.
Podaj ciepło dłoni,
słowa z duszy wylej.
Â?yjemy przez chwilę.
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

fajny tekst
spróbowałam sobie nawet zaspiewać na 3/4 ( jak to dobrze ze jestem sama w mieszkaniu :-D to nikogo tym nie skrzywdzilam )
tu:
barwą krzykną chwile i rozjaśnią mrok nocy
myślę ze to "i" jest zbędne
Pablo z pueblo

Post autor: Pablo z pueblo »

disco polo ci wyszło bo:
- tekst wtórny
- wyrazologia na poziomie 12-latków
- i przede wszystkim rymy raju - dalej; twarzy wojaże inastępne.
dodaj do tego któryś utwór z nowej płyty J M Jarre'a i wyjdzie ci idealna kupa.
elutka

Post autor: elutka »

Pablo, jeśli nawet masz rację, czego nie wykluczam, to powstrzymaj się z łaski swojej od określeń typu "kupa", bowiem z 12- latką tu nie gadasz, a wszystko można właściwie określić bez używania takich określeń.
Kłaniam się nisko
Pablo z pueblo

Post autor: Pablo z pueblo »

to jakich okresleń powinienem używac żeby powiedziec że napisała Pani kiepski tekst tak żeby Pani nie urazić? - badziej eufemistycznie? mam napisać, że tekst jest piękny jak różowa bluzeczka u chińczyków na stadionie X-lecia, której rękaw zsunął się z łóżka polowego w chodnikową kałużę i nasączył powoli całą różową bluzeczkę? - nie będe pisął eufemistycznie, bo chcę przeczytać więcej tekstów i zastosować mniej wyrazów. Poza tym kupa to nie jest obraźliwe słowo określające, bo są różne rodzaje kup np kupa liści w parku.
ann13

Post autor: ann13 »

pablo, odniosłam wrazenie, ze jak nie przeczytasz motywów wykorzystywania seksualnego córki przez ojca, to potrafisz zobaczyć tylko kupe. smutne. to tekst kobiecy i mi sie podoba, a druga zwrotka najbardziej.
elutka

Post autor: elutka »

Ach, Panie Pablo, no jestem pod wrażeniem tego wywodu!
Mi nie chodzi o eufemizmy, tylko jeżeli usiłuje Pan odnieść się merytorycznie, to można sobie darować takie ozdobniki i napisać zwyczajnie- tekst beznadziejny, kiepski, zły, do niczego. to tyle co mam do powiedzenia. A jakieś kupy są dla mnie w tym wypadku przejawem nadęcia.
Pablo z pueblo

Post autor: Pablo z pueblo »

- ela - spoko rispekt ;)
- ann - dean napisał tekst nie typu "fucka by fatha" który bardzo mi się podoba, widzisz dla mnie tekst musi byc z jajem cenię kalibra44 i Tede i jeszcze kilku innych ale to musi być półka.

pozdro dla obu dziewczyn :)

ela, bez urazy?:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości