Chylonia

wlasne publikacje

Moderatorzy: Boob, Margot

dees
Posty: 126
Rejestracja: 2017-07-30, 18:20
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Chylonia

Post autor: dees »

gwałtowna w odruchach księgowa z Chyloni
została namiętną kochanką swych dłoni
lecz proboszcz miał zdanie inne
i dłonie uznał za winne,
a księgowa powiła rączkę w agonii.
Awatar użytkownika
Gacek
Posty: 11158
Rejestracja: 2008-01-21, 08:23
Lokalizacja: lubelszczyzna
Has thanked: 5 times
Kontakt:

Post autor: Gacek »

dees pisze:z Chyloni
z Chylonii*
Masz niewątpliwie talent "hurtowy" do pisania limeryków, jednak czasami warto skorzystać ze słownika ortograficznego, przed ostateczną prezentacją.
Tak, czy owak. ciekawe :)
Pozdrawiam :-D :-P
dees
Posty: 126
Rejestracja: 2017-07-30, 18:20
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: dees »

Gacek pisze:
dees pisze:z Chyloni
z Chylonii*
Masz niewątpliwie talent "hurtowy" do pisania limeryków, jednak czasami warto skorzystać ze słownika ortograficznego, przed ostateczną prezentacją.
Tak, czy owak. ciekawe :)
Pozdrawiam :-D :-P
Niewątpliwie... zajrzałbym do słownika ortograficznego. Na Twoim miejscu, choć nie wiem czy akurat słownik ortograficzny jest tu właściwym punktem odniesienia. Dzielnica Gdyni (zauważ, że nie Gdynii) czyli Chylonia podlega takim samym prawom fleksji jak i rzeczona Gdynia. "Talent" jak go nazywasz, nie jest "hurtowy", po prostu bardzo dużo ich napisałem, ale nie wczoraj i nie w ciągu dwóch dni. Powstały "po coś" i to "coś" się realizuje, a tu po prostu pojawiają się jakby przy okazji, ot tak. Są po wstępnej korekcie i poza "licentia poetica" nie posiadają błędów natury ortograficznej. O tym mogę Cię zapewnić.
Pozdrawiam i nie chwaliłbym się publicznie pomysłem na odmianę Chylonii. Zwłaszcza w okolicach Gdyni(i).(sic)
dees
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość