debora blum, pogrzeb dziecka

autorzy tworzący na róznych portalach poetyckich, użytkownicy nie zamieszczają tu swoich utworów.
ann13

debora blum, pogrzeb dziecka

Post autor: ann13 »

kiedy wszyscy przyszli ubrani na czarno
a ona w bieli nad trumną pochylona
patrzyli jak deszcz uderzał ciszą w parasole
zamiast kwiatów pluszowe zabawki
wysypała z worka dzieciństwo
biały miś pierwszy wpadł do dołu
nawet zaśpiewał po angielsku
happy birthday to you
drugi piesek pomachał ogonkiem
na pożegnanie szary kotek
skoczył za myszką rozsypując ziemię przed
arką noego która płynęła cicho na końcu
papuga krzyczała głośno: happy end happy end
happy end happy end mamo

powiedziała: przecież umarł anioł



źródło: nieszuflada.pl
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

na zwlokach zawsze sie robilo dobre interesy lub wspinalo do gory po szczeblach kariery albo tez po drabinie na podest swojego pomnika a jesli wykorzystuje sie do tego dzieci to przygarbione podazanie zmienia sie w sprint, nie widze tu zadnych wartosci poetyckich, widze natomiast litosc czytelnika nad poeta, ktory drwi sobie z czytelnika
dajcie zyc grabarzom
ann13

Post autor: ann13 »

heh, fobiak, w swoim komentarzu powiedziałeś więcej niż autor chciał powiedzieć, a jego rdzeń leży w ocenie autorki, autora lub autorów piszących 'tego typu wiersze' ( nie umiem ich nazwać), bo ja nie wyczytałam z tych kilkunastu linijek ani szczebli metalowej drabiny, ani wspinaczki wysokogórskiej, tylko refleksję, obraz, do którego mi blisko. nie wiem, co ten wiersz ma wzbudzać w czytelnikach, to zależy od osobistych doświadczeń i własnego bagażu, ale stawiam na to, ze potencjalny student po przeczytaniu tego wiersza i tak będzie miał wyjebane na wszystko i włączy sobie linka o jedzeniu kupy
willy_the_lost
Posty: 817
Rejestracja: 2006-10-13, 13:44
Kontakt:

Post autor: willy_the_lost »

ann13, jestem juz dawno po studiach, linki o kupach tez mnie nie interesuja i pewnie nikogo stad

wiersz przejmujacy. moze az nadto w swej emocjonalnej wstrzemiezliwosci przejmujacy. przez to wydaje mi sie nieco nieautentyczny.
ann13

Post autor: ann13 »

moze to dobrze, że nieautentyczny, bo posługując się słownictwem autorki
jeden aniołek więcej jest diabełkiem w oślej ławce

willy, ulzyło mi :P)
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

kochanowski juz poruszal ten problem, wiec nie musze sie zachwycac wierszem w ktorym autor drwi sobie z uczuc czytelnika,
prywatnych rodzinnych tragedii nie wykorzystuje sie na necie
autor jest zwyklym polskim bucem i do tego pedalem, bo prawdziwy ojciec by sie nie wazyl na taki krok do kariery poety, tylko gnojki w wieku dehnela nie wiedza co to etyka
dajcie zyc grabarzom
elutka

Post autor: elutka »

Hmm, a ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony skłaniam się do tego, co napisał Fobiak. Granie na uczuciach, obraz poruszający do głębi.
Z drugiej strony... czy może poeta poruszony do głębi napisał wiersz bez intencji gry na emocjach..?
ann13

Post autor: ann13 »

nie wiem co ma do tego dehnel, bo ja nie widzę ani początku ,ani końca tego wiersza na nieszufladzie

[ Dodano: 2008-02-01, 20:11 ]
poza tym teraz wziałeś pod topór temat o czym wolno, a o czym nie trzeba pisać, masz takie prawo?
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ech linka wkleilam jako antyprzyklad skrajnej rozpusty :-( a skad go mialam juz zaznaczylam...

nie potrafie sie wczuć w klimat tego wiersza .
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15401
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

elka ten poeta jest znany z braku oglady
i naiwnym byloby wierzyc tu w jego szczerosc
wiec tutaj jej nie znajdziesz
znani szczekacze maja to do siebie
ze sa znani i pokazac sie im z dobrej strony jest nie tak latwo

ann13, nikomu nie mam za zle to, ze sie otwiera i pisze co pisze
wyrazilem swoje zdanie, ktore nie ma zadnego wplywu na autora czy jego utwor
dajcie zyc grabarzom
dean

Post autor: dean »

tak jest... nekrofilia...
ann13

Post autor: ann13 »

lilka, to nie jest rozpusta, nawet chciałam dopisać co to jest, ale nie wiem, bo najbardziej, to nie chce mi sie kontynuować tego tematu

fobiak, to miłe, ze pozwalasz czytelnikowi na własny odbiór

dean no, zabawki od urodzenia są niezywe :P)
dean

Post autor: dean »

no tak, ale peelka siebie grzebała...
lila
Posty: 5414
Rejestracja: 2006-09-21, 18:03
Kontakt:

Post autor: lila »

ann raczej to do czego moze ona doprowadzic , z reszta ja sie za bardzo nie znam .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość