Erekcjato platonicznej miłości

robert kobryń

Erekcjato platonicznej miłości

Post autor: robert kobryń »

Widziałem cię tylko na zdjęciu
Stałaś tak dumna
nigdy nie zdobyta
Jak Częstochowa
Podziwiałem twą siłę
Piekno twych kształtów
Blask twych kragłości
Naga jak nimfa
Dziewica

Nie dla ciebie
Francuskie pieszczoty
I długie pocałunki
Paryskie tramwaje
I najlepsze kasztany
Odepchnęłaś zaloty

Nie dla ciebie
Japońskie komiksy
I pięknę auta
Tokijskie noce
I wyborne sushi
Odrzuciłaś umizgi

Nie dla ciebie
Chińskie świece
I małe kuleczki
Pekińskie ulice
I smaczne pieski
Odmówiłaś konkurom

Nie dla ciebie
Amerykańskie sny
I zachodnie kino
Nowojorskie aleje
I tłuste hot-dogi
Odpędziłaś pokusy

Pogardzasz zepsuciem
Jesteś czysta
Najpiękniejsza
Najlepsza
Ukochana

Lecz wiem
Â?e gdy stanę
Przed Tobą
Widząc szczerość
W mych oczach
Rozpalisz się
W środku
Przywitasz mnie głośno
Czułym krzykiem
Wyciągnę dłoń
Zostanę przy tobie
Już na zawsze
























wietnamska armato
kawa
Posty: 636
Rejestracja: 2006-08-10, 17:13
Kontakt:

Post autor: kawa »

hahaha
ann13

Post autor: ann13 »

rozwijasz się w ekspresowym tempie marcinku ;), jak tak dalej pójdzie, to pociag mi ucieknie
do pożadania :)
robert kobryń

Zmiany i zagadka

Post autor: robert kobryń »

teraz zmieniłbym
pokusy -> zakusy
nowojorskie aleje -> waszyngtońskie muzea

I zagadka?
Jest w tekście poważny błąd merytoryczny (odnoszący się do historii)
Jaki?
Waldi
Posty: 546
Rejestracja: 2006-08-12, 21:05
Kontakt:

Post autor: Waldi »

Marcin ja mam jedno pytanko dlaczego tak poszatkowałeś wiersz?
;-)
robert kobryń

odp...

Post autor: robert kobryń »

odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz w wierszu Hołd

[ Added: 2006-08-18, 18:21 ]
z drugiej zaś strony jesteś bliski odkrycia błędu mniej istotnego

[ Added: 2006-08-18, 18:30 ]
chybą ,że już go odkryłes, ale nie chodzi mi akurat o to, ten błąd da się przęłknąć
Adalbert August

Post autor: Adalbert August »

Jasnogórska twierdza broniła się wiele razy. W czasach „potopu” szwedzkiego w 1655 r. bohaterski przeor klasztoru ojciec Augustyn Kordecki przetrzymał oblężenie Szwedów. W czasie konfederacji barskiej w 1771 r. komendant jasnogórskiej twierdzy Kazimierz Pułaski zwycięsko przeciwstawił się Rosjanom. Mimo podpisanego 5 sierpnia 1772 roku traktatu rozbiorowego Polski, konfederaci aż do 18 sierpnia utrzymywali Jasną Górę. Chociaż wytyczony 23 stycznia 1793 konwencją II rozbioru Polski podział pozostawiał Częstochowę w granicach wolnej jeszcze części Polski, to jednak już 7 marca wojska pruskie przekroczyły granicę i zajęły okupowaną przez Rosjan jasnogórską fortecę.

W efekcie pogromu wojsk pruskich przez Napoleona w 1806 r. powstało Księstwo Warszawskie, a na jego terytorium pozostawała Jasna Góra, zdobyta przez wojska francuskie. Austriacy, którzy postanowili zlikwidować Księstwo Warszawskie, wiosną 1809 r. dwukrotnie próbowali zająć Jasną Górę. I z tych zmagań wyszła ona zwycięsko. Dopiero po klęsce wielkiej armii Napoleona, po dwóch dniach artyleryjskiego bombardowania 25 marca 1813 r. jasnogórska forteca poddała się wojskom rosyjskim.
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

"taka* dumna" albo chyba "tak dumnie"

"Podziwiałem twą siłę
Piekno twych kształtów
Blask twych kragłości
Nagą *jak nimfę *
Dziewicę *
moim zdaniem w tych dwoch wersach koncowki nalezy zmienic, bo w tej postaci w jakiej byly, sa oderwane od tekstu, jakbys nagle zaczal mowic o kims innym albo do siebie, a nie do czytelnika...

"Odmówiłaś konkurom" zle brzmi, juz chyba lepiej byloby odrzucilas (moje) konkury...

faktycznie powinny byc zakusy zamiast pokus, zeby w kazdej zwrotce byl podobny zamysl

zapis mi sie nie podoba...
tytul dobry i erekcjato tez...
:)
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

Zaskoczyło mnie to. Bo nie posiadam takiej wiedzy. Wniosek z tego, żeby nie zadawać za dużo zagadek. Bo odpowiedzi jest więcej.Chodziło mi o to.
Oczywistym jest że Wietnam w XX wieku atakowany lub zajmowany był przez Amerykanów, Chińczyków, Francuzów i Japończyków.
Jednak żadna wietnamska armata nie mogła być używana przeciwko Japończykom. A przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo. Oczywiście chodzi mi o uzbrojenie wykorzystywane przez wojska związane z Ho Chi Minhem. Wiersz odnosi się do jego osoby przecież. Japończycy przejeli faktyczną kontrolę nad Wietnamem po upadku Francji. Gdy powstał rząd Vichy kolaborujący z nazistami, administracja kolonialna opowiedziała sie po jego stronie. Co za tym idzie Japończycy stali się sojusznikami Francuzów. Wietnamczycy uznali tą zmianę nawet za korzystną. Po upadku Japonii rozbrojeniem wojsk cesarskich zajęli się Francuzi, którzy w między czasie zdążyli już zmienić front. Odbywało się to w sposób pokojowy. Japończycy skapilutowali przed Amerykanami, a ci z kolei przekazywali odpowiednie uzbrojenie Francuzom w Indochinach. Udział wojsk wietnamskich, dopiero co powstających , a w każdym razie nie wielkich i jeszcze nie zorganizowanych, w tym procesie był minimalny. Co więcej Wietnamczycy nie czuli urazy do Japończyków. ich nienawiść cały czas skierowana była przeciwko Francuzom.A już z całą pewnością nie posiadali oni wtedy armat czy dział.
Mniejszy bład polega na kolejności zwrotek, która nie zachowuje chronologii wydarzeń

[ Added: 2006-08-18, 23:07 ]
wre... zgadzam se co do pierwszej kwestii, niestety mam dyslekcję, dysortografie i dla zasadsy też dysgrafię także tego tupu błędów nie uniknę
druga kwestia słowo 'odrzuciłaś' użyłem wcześniej a nie chciałem sie powtarzać , chciałem żeby się zaczynały wszystkie cztery na 'od..'
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

heh faktycznie sie powtarza "odrzucilas"...przez ten brak podgladu na caly wiersz, piszac komentarz mam fragment w pamieci...
mogloby byc "odtrąciłaś"...
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

jesli natomiast rozebrać to juz na czesci pierwsze to należy wyłapać kolejne luki
-) nie jestem pewny czy Ho Chi Minh był w Japonii a zwłaszcza czy w samym Tokyo, jest to jednak wielce prawdopodobne skoro był agentem Kominternu na rejon Azji
-) ja nigdy nie byłem w Chinach Japonii i Paryżu
-) nigdy nie widziałem zdjęcia gołej Ann, a przecież wiersz kierowany był też do niej, a już tym bardziej zdjęcia gołego Ho :)
-) zmiana z nowojorskie aleje na waszyngtonskie muzea ma nie tylko ten sens iż odnosi się do stolicy państwa, ale faktem jest też że przed wizytą w smitsoniańskim i narodowej galerii sztuki rzeczywiscie zjadłem hot-doga, a w Wielkim Jabłku nie jadłem go, niestety w tym wypadku pozostaje wątpliwość, czy Ho był w waszyngtonie, bo wiem że na pewno był w Nowym jorku. Zdziwiłbym sie jednsak bardzo ,gdyby sie tam nie wybrał, jesli tylko miałby taka sposobność
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

Marcin zamiast wpisywac w nowym poscie swoje poprawki, istnieje opcja poprawy postow (u mnie po lewej na dole)...
jeszcze co prawda sama z niej nie korzystalam :-P , ale wiersz to nie to co komentarz...
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

wre.. słusznie

[ Added: 2006-08-19, 00:58 ]
konkluzja:
wiersz ma więc cztery płaszczyzny: Ho Shi Minh, Ann , moje super ego i armata
dlatego nie lubie jak ktoś pyta jak powstają moje teksty
bo za bardzo się rozpisywac muszę
tak jak to uczyniłem w tym wypadku
Awatar użytkownika
fobiak
Posty: 15408
Rejestracja: 2006-08-12, 07:01
Has thanked: 12 times
Kontakt:

Post autor: fobiak »

to nie jest erekcjato masz za duzo peel`ow aby jednym zakonczeniem wszystko zalatwic, zastanawialem sie dlugo co ta armata ma znaczyc bo wiedzialem, ze vietnam armat nie produkowal z komentarzy sie dowiedzialem co chciales pokazac, to jest rebusoto, aby dobrze zrozumiec musialem sobie inaczej zapisac

Widziałem cię tylko na zdjęciu
Stałaś dumna nigdy nie zdobyta
Jak Częstochowa
Podziwiałem twą siłę
Piekno twych kształtów
Blask twych kragłości

Naga jak nimfa
Dziewica

Nie dla ciebie francuskie pieszczoty i długie pocałunki
Paryskie tramwaje i najlepsze kasztany
Odepchnęłaś zaloty

Nie dla ciebie japońskie komiksy
pięknę auta tokijskie noce i wyborne sushi
Odrzuciłaś umizgi

Nie dla ciebie chińskie świece
Małe kuleczki
Pekińskie ulice i smaczne pieski
Odmówiłaś konkurom

Nie dla ciebie amerykańskie sny
zachodnie kino
Nowojorskie aleje i tłuste hot-dogi
Odpędziłaś pokusy

Pogardzasz zepsuciem

Jesteś czysta
Najpiękniejsza
Najlepsza
Ukochana

Lecz wiem
Â?e gdy stanę przed tobą
Widząc szczerość e mych oczach
Rozpalisz się w środku
Przywitasz mnie głośno czułym krzykiem /brednie
Wyciągnę dłoń
Zostanę przy tobie
Już na zawsze
























wietnamska armato
wre...
Posty: 1031
Rejestracja: 2006-08-15, 23:24
Kontakt:

Post autor: wre... »

"wyladnial" ten wiersz w zapisie fobiaka...
robert kobryń

Post autor: robert kobryń »

wietnamska armata ,to nie musi w cale oznaczać, że armata została wyprodukowana w Wietnamie, bo rzeczywiście jest to niemozliwe
Może to oznaczać , że chodzi o armatę należącą do wojsk wietnamskich i przez nich wykorzystywaną
Oczywiście chodiz mi o armatę i także działo

"Biednego Rosjanina zabiła czeczeńska kula wystrzelona z czeczeńskiej broni''
Czeczeni nie produkują kul, chyba, że metodą chałupniczą, a już na pewno broni
Czy to znaczy że powyższy cytat jest bez sensu?
ann13

Post autor: ann13 »

jak to kobieta prawdziwa z setką butów na okolicznosc bliskich spotkań z telesforem, zmieniałm zdanie ;)
to kiedy mam być... hehhe, i gdzie :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości