Jeżeli ktoś zapomniał o wolności, to erekcjato przypomni ją

Wojciech Graca

Jeżeli ktoś zapomniał o wolności, to erekcjato przypomni ją

Post autor: Wojciech Graca »

"Romantycy się wypalili, harcerzy już nie ma, teraz się grilluje"
-tak ktoś gdzieś powiedział

To mogła być każda noc
- a jednak
było wyjątkowo
bo przy gorejących
czuje się tą energie
i ciało wypełnia ciepło, tak że można przenosić góry

To mogła być każda noc
- newet berlinska, majowa 1933 roku
mogli stać, gapić się bezmyślnie
mogli nie zdawać sobie sprawy

-chyba spali
bo żar hipnotyzuje
i ciało wypełnia ciepło, które jest zbawieniem

I gdyby być oczyma
- w których odbija się blask
albo powiekami, na których
to czuć, to ciepło na polikach
można byłoby powiedzieć
że to jest właśnie ta jedna noc
bo nie ma już zgiełku, nie ma ludzi
jest wyjątkowo, jest się samemu
























































































































w zbombardowanym mieście
Boob

Jeżeli ktoś zapomniał o wolności, to erekcjato przypomni ją

Post autor: Boob »

witaj
Wojtek
Rozumiem, że sentencja na początku miała na celu wzmocnić awersację ere jak dla mnie jest ona zbyteczna. Z wyjatkiem powtórzeń w pierwszej strofie i trzeciej (...) i ciało wypełnia ciepło utwór mi się podoba.
Pozdrawiam serdecznie.dzięka ;-)

ps.
Jakby to napisała lilak strasznie patosity tytuł
nefretete

Post autor: nefretete »

no niezle
z tłumu

Post autor: z tłumu »

pianista ?
elutka

Post autor: elutka »

I gdyby być oczyma
- w których odbija się blask
albo powiekami, na których
to czuć, to ciepło na polikach
można byłoby powiedzieć
że to jest właśnie ta jedna noc
bo nie ma już zgiełku, nie ma ludzi
jest wyjątkowo, jest się samemu


powyższa strofa jest super! Zabieram sobie
anty-czka

Post autor: anty-czka »

Cholerra znów się zgadzam z Elką.
elutka

Post autor: elutka »

No, Anty-czka- ta strofa zyje swoim własnym odrębnym zyciem, bo jest tak naładowana emocjami, że zatrzymuje i wyrywa się z całości.

Wojtek, gratuluję tej strofy
z tłumu

Post autor: z tłumu »

Wojciechu Graco, zareagujesz ?
Wojciech Graca

Post autor: Wojciech Graca »

Jakiej reakcji mianowicie oczekujesz?
z tłumu

Post autor: z tłumu »

a choćby takiej
Wojciech Graca

Post autor: Wojciech Graca »

Gardzę niekonsekwencją
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość